reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie dotacje dla przedsiębiorczej młodzieży?

Jakie dotacje dla przedsiębiorczej młodzieży?

Jeśli uważasz, że na rynku pracy nie ma dla Ciebie miejsca, weź sprawy w swoje ręce i otwórz własny biznes. Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może być skutecznym sposobem na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj przed taką szansą stoją młodzi z województwa pomorskiego, a ich marzenia o własnej firmie finansuje Unia Europejska za pośrednictwem Programu Kapitał Ludzki. Aby jednak otrzymać finansowe wsparcie z Unii Europejskiej trzeba spełnić kilka warunków. Jakich? O tym poniżej.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Za pośrednictwem tego programu wspierane są inicjatywy promujące samozatrudnienie oraz działania przyczyniające się do aktywizacji zawodowej grup szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne. W tym przypadku szczególną troską Unii Europejskiej zostały otoczone osoby młode do 25 roku życia, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie niekorzystna ze względu na niewystarczające doświadczenie i umiejętności praktyczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży z województwa pomorskiego, Agencja Rozwoju Pomorza ogłosiła konkurs, którego celem jest wybór osób zdeterminowanych do prowadzenia własnego biznesu. Uczestnicy projektu, którzy przedstawią najciekawsze biznesplany będą mogli otrzymać dotację unijną w wysokości średnio 34 tysięcy w celu pokrycia pierwszych wydatków związanych z rozpoczęciem i funkcjonowaniem działalności gospodarczej. Przyznanie unijnych pieniędzy poprzedzone jest udziałem w cyklu szkoleń, które przybliżą uczestnikom projektu podstawową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Uczestnikiem projektu, czyli beneficjentem pomocy może zostać osoba fizyczna, która spełnia następujące warunki:

  • na stałe lub tymczasowo zamieszkuje województwo pomorskie,
  • zamierza rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą na terenie województwa pomorskiego,
  • nie posiadała zarejestrowanej działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

W projekcie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które w dniu złożenia dokumentów rekrutacyjnych nie ukończą 25 roku życia, są osobami nieaktywnymi zawodowo lub zwolnionymi z winy pracodawcy w okresie nie dłuższym niż 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu, zarejestrowanymi jako osoby bezrobotne.

Co mogę zyskać dzięki udziałowi w projekcie?

Uczestnicy projektu mogą skorzystać z wielu możliwości wsparcia w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej. Udział w projekcie rozpoczyna cykl szkoleń podczas których uczestnicy dowiedzą się jak napisać dobry biznesplan i założyć działalność gospodarczej. Kolejne szkolenia mają charakter specjalistyczny, tzn. dotyczą konkretnych zagadnień związanych z przedsiębiorczością takich jak komunikacja i marketing, techniki sprzedaży, autoprezentacja, zasady rozliczania kosztów itd. Dzięki udziałowi w projekcie można także otrzymać wsparcie doradcze z zakresu przygotowania biznesplanu oraz w zakresie monitoringu i nadzoru nad prawidłową realizacją inwestycji. Po ukończeniu etapu szkoleniowego uczestnicy projektu przygotują biznesplany, spośród których najlepsze otrzymają możliwość realizacji przy udziale środków unijnych. Wsparcie finansowe może być udzielone w formie:

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama