| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Jeżeli niedawno dokonaliśmy przesiadki ze starego już pakietu Office 2003 na nową wersję 2010 z pewnością pierwsze wrażenie jest dość zaskakujące. Być może jesteśmy w lekkim szoku, a już na pewno nie jest nam łatwo zorientować się, gdzie znajdują się polecenia, do których do tej pory trafialiśmy odruchowo. Nic dziwnego, gdyż nowa wersja pakietu znacząco różni się od poprzednich. Jak sobie poradzić w stosunkowo nowym świecie pakietu biurowego Office 2010?

Dla osób, które nie mogą odnaleźć się w najnowszej wersji pakietu Office, Microsoft opublikował interaktywne podręczniki użytkownika, które bardzo ułatwiają ustalenie, gdzie teraz są potrzebne nam funkcje. Jak skorzystać z tego typu pomocy?

W pierwszym kroku otwieramy w przeglądarce Internet Explorer stronę internetową Microsoftu, z której można pobrać za darmo interaktywne podręczniki Office. Następnie klikamy na Użycie interakcyjnego podręcznika w celu znalezienia żądanych poleceń, a następnie w link obok ikony interesującego nas programu z pakietu Office. Możemy wybrać opcję: Otwórz podręcznik programu Word lub Excel etc.

Zobacz również: Jak efektywnie wykorzystać firmowe usługi internetowe?

Po wybraniu powyższych opcji może pojawić się komunikat dotyczący instalacji dodatku do przeglądarki Internet Explorer o nazwie Silverlight. Jeśli zobaczymy taki komunikat, instalujemy dodatek postępując zgodnie z wyświetlanymi na ekranie poleceniami. Po zakończeniu instalacji dodatku jeszcze raz klikamy na Użycie interakcyjnego podręcznika w celu znalezienia żądanych poleceń, a następnie przechodzimy do kolejnego kroku.

Po wybraniu opcji pojawi się okno, w którym klikamy na Rozpocznij, aby zobaczyć interaktywny podręcznik użytkownika. Po chwili ukaże się nam dobrze znane menu z Worda 2003. Jak korzystać z przewodnika? Otóż wystarczy zatrzymać kursor myszy nad wybranym poleceniem w Word 2003, aby zobaczyć informację, gdzie jej szukać w Wordzie 2010. Jeśli klikniemy na daną opcję, uruchomi się pokaz, dzięki któremu zobaczymy, jak daną czynność wykonać w nowym pakiecie Office. Aby wrócić do menu Worda 2003, klikamy na Spróbuj z innym poleceniem.

Podręcznik możemy pobrać i zapisać na dysku twardym, aby był zawsze pod ręką, gdy będziemy mieć wątpliwości podczas pracy z najnowszą wersją pakietu. W tym celu klikamy na Instaluj, następnie na Tak, OK. i jeszcze raz na opcję instaluj. Możemy zaznaczyć pole Pulpit, by stworzyć na pulpicie skrót do podręcznika. 

Sprawdź również: Zrywamy umowę z operatorem – co nam grozi?

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dla osób, które nie mogą odnaleźć się w najnowszej wersji pakietu Office, Microsoft opublikował interaktywne podręczniki użytkownika.
Dla osób, które nie mogą odnaleźć się w najnowszej wersji pakietu Office, Microsoft opublikował interaktywne podręczniki użytkownika.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »