reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Podlaskie: 52 mln zł kredytów uzyskały firmy dzięki poręczeniom

Aktualizacja: 10.04.2012

52 mln zł kredytów uzyskały w 2011 r. podlaskie małe i średnie firmy dzięki poręczeniom z Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego. To o 15 proc. mniej niż w 2010 r. Firmy przeznaczają te pieniądze głównie na rozwój. »

Firmy MSP mało korzystają z rynku zamówień publicznych

Aktualizacja: 04.04.2012

W 2011 r. rynek zamówień publicznych był wart 144,1 mld zł - podaje Urząd Zamówień Publicznych. Z badań wynika, że tylko jedna czwarta firm z sektora MSP była w latach 2010-11 obecna na tym rynku. »

Świętokrzyskie: Bezpłatny audyt marketingowy dla młodych firm

Aktualizacja: 05.04.2012

Nawet 120 przedsiębiorców może skorzystać z bezpłatnych badań marketingowych dla swoich nowo założonych firm, w ramach projektu realizowanego przez konsorcjum trzech instytucji - w tym Kielecki Park Technologiczny. »

Częstochowa: Inwestorzy będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 03.04.2012

Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w Częstochowie tworząc co najmniej jedno nowe miejsce pracy, będą zwolnieni z podatku od nieruchomości - zdecydowali miejscy radni. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie w najbliższych tygodniach i będzie obowiązywać do końca 2013 r. »

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w kwietniu

Aktualizacja: 03.04.2012

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: aktualnej wersji programu Płatnik, zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek, świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich, opłacania składek osób prowadzących działalność gospodarczą. »

59 proc. firm planuje ubiegać się o zewnętrzne finansowanie

Aktualizacja: 02.04.2012

59 proc. firm zamierza ubiegać się w tym roku o zewnętrzne finansowanie, z czego 82 proc. wskazuje na bank, 60 proc. na leasing, a 21 proc. fundusze UE - wynika z badania Agencji Rozwoju Innowacji. »

Pośrednicy nieruchomości: po deregulacji klienci będą wybierać sprawdzone marki

Aktualizacja: 02.04.2012

Pośrednicy nieruchomości uważają, że planowana przez rząd deregulacja tego zawodu obniży jakość usług. Mają jednak nadzieję, że po jej wprowadzeniu w życie klienci będą wybierać pośredników, którzy wcześniej zdobyli licencję, czyli lepiej wykształconych. »

Opolskie: Ponad 660 hektarów w SSE czeka na inwestorów

Aktualizacja: 02.04.2012

Z 900 hektarów terenów objętych statusem Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) na Opolszczyźnie nieco ponad 660 hektarów ciągle jest wolne i czeka na inwestorów. W fabrykach, które powstaną na 240 zagospodarowanych hektarach, pracę znajdzie ponad 4 tys. osób. »

Przedsiębiorcy zapłacą lokalny podatek na komunikację miejską

Aktualizacja: 03.04.2012

Nowy lokalny podatek dla firm przygotowuje rząd. Dołożą się one do finansowania transportu miejskiego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Sejm uchwalił ustawę dotyczącą okazjonalnego przewozu osób

Aktualizacja: 02.04.2012

Przedsiębiorcy świadczący okazjonalny przewóz osób będą mieli swobodę prowadzenia działalności, o ile nie będą upodabniali swoich samochodów do taksówek - zdecydowali posłowie. Sejm znowelizował ustawę o transporcie drogowym. »

Koniec lokat zwolnionych z 19-proc. podatku Belki

Aktualizacja: 02.04.2012

W sobotę weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, likwidująca zwolnienie z 19-proc. podatku Belki niektórych lokat bankowych. Eksperci nie spodziewają się ani gwałtownego odpływu klientów z banków, ani wojny między bankami na oprocentowanie depozytów. »

Po 2020 roku Polsce grozi zapaść na rynku pracy

Aktualizacja: 30.03.2012

Polsce po 2020 roku grozi dotkliwy brak rąk do pracy - uważa ekspert Banku Światowego Marcin Piątkowski. Dlatego należy zwiększać wydatki na badania naukowe i rozwój, zatrudniać więcej pracowników w wieku powyżej 50 lat oraz otworzyć kraj dla wykształconych imigrantów. »

Małe firmy potrzebują wsparcia dla innowacyjności

Aktualizacja: 30.03.2012

Firmy z sektora MŚP nie mają odpowiedniego dostępu do źródeł finansowania innowacyjności uważa Związek Rzemiosła Polskiego. W piśmie do resortu gospodarki ZRP przedstawia propozycje zmiany tej sytuacji. »

Przedsiębiorcy unikną podwójnego opodatkowania dzięki nowej umowie między Polską a Czechami

Aktualizacja: 28.03.2012

Od 1 stycznia 2013 r. zaczną obowiązywać nowe regulacje pomiędzy Polską a Czechami w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Z umowy zniknie klauzula dopuszczająca tzw. tax sparing. »

Nowe wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe

Aktualizacja: 29.03.2012

Od 1 kwietnia 2012 r. będą  obowiązywały nowe wartości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama