Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pełnomocnictwo. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pełnomocnictwo.
Wynagrodzenie adwokata w Niemczech
Aktualizacja: 08.06.2015
Wynagrodzenie adwokata w sprawach cywilnych w Niemczech zostało uregulowane w ustawie o wynagrodzeniu adwokatów (RVG). Oprócz tego istnieje możliwość ustalenia honorarium w umowie między klientem a adwokatem. »
Aktualizacja: 18.11.2014
Pełnomocnictwo jest udzielane do dokonania określonych w nim czynności prawnych. Wygaśnięcie pełnomocnictwa może wynikać z ustawy lub z treści samego umocowania. »
Druk pełnomocnictwa - co musi zawierać?
Aktualizacja: 27.08.2020
Treść druku pełnomocnictwa oraz jego granice określa mocodawca, jednak przepisy Kodeksu Cywilnego wskazują na różne rodzaje pełnomocnictwa oraz określają podstawowe wymagania i rygory co do ich treści i formy. Żeby pełnomocnictwo było udzielone prawidłowo, należy więc odpowiednio stosować te uregulowania i mieć świadomość istnienia czterech podstawowych typów pełnomocnictwa. Co musi zawierać druk pełnomocnictwa? »
Opłata skarbowa od pełnomocnictwa procesowego
Aktualizacja: 08.09.2014
Nieuiszczenie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa nie skutkuje nieprawidłowym jego wniesieniem, a jedynie brakami formalnymi. Nie warto jednak uchylać się od obowiązku zapłaty, ponieważ takie postępowanie może narazić nas na odpowiedzialność karno-skarbową w postaci grzywny. O tym kiedy, gdzie i w jakiej wysokości należy uiścić opłatę skarbową od pełnomocnictwa w poniższym artykule. »
Pełnomocnictwo dla osoby prawnej
Aktualizacja: 08.09.2014
W sytuacji, gdy mocodawcą pełnomocnictwa jest osoba prawna, może wystąpić szereg kwestii i kontrowersji rzutujących na jego poprawność. O tym jakie są zasady właściwego udzielenia pełnomocnictwa przez osobę prawną decyduje przede wszystkim jej typ oraz rodzaj pełnomocnictwa. Z odrębnymi uregulowaniami w tym zakresie mamy także do czynienia w przypadku przepisów prawa pracy. »
Dopuszczalność zawarcia czynności z samym sobą
Aktualizacja: 04.09.2014
Zawarta w art. 108 Kodeksu cywilnego (dalej k.c.) zasada zakazu dokonywania przez pełnomocnika czynności prawnej z sobą samym, została przede wszystkim wprowadzona w celu ochrony interesów mocodawcy. Zakaz ten znajduje zastosowanie zarówno w sytuacji, gdy pełnomocnik jest drugą stroną umowy zawieranej w imieniu mocodawcy, jak również wtedy, gdy reprezentuje on jednocześnie obie strony czynności prawnej. »
Pełnomocnik w postępowaniu podatkowym
Aktualizacja: 28.08.2014
Przedsiębiorca może ustanowić pełnomocnika w postępowaniach przed organami podatkowymi. Ustanowienie pełnomocnika w tego typu procedurze nie wiąże się ze szczególnymi utrudnieniami, a może zapewnić podatnikowi wiele komfortu. »
Aktualizacja: 30.07.2014
Powstanie e-sądu miało na celu udogodnienie i przyspieszenie postępowań sądowych i znaczne ich odformalizowanie. Pewne różnice dotyczą także pełnomocników działających w tego typu procesach. »
HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji
Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »