REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza, Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak założyc firmę transportową - opłaty za licencje

Decydując się na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej w postaci firmy transportowej trzeba się liczyć z kosztami związanymi z pozyskaniem licencji. Udzielenie licencji podlega opłacie. Jak wysokiej?

Jak skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”, żeby dostać więcej?

Dead-line na składanie wniosków o udział w programie „Rodzina na Swoim” zbliża się nieubłaganie i coraz więcej młodych rodzin odlicza dni, które pozostały im na zaciągnięcie kredytu. Niektórzy zostali już skreśleni z listy, np. Warszawiacy, którzy nie wyrobili się ze z zawarciem związku małżeńskiego. W warszawskim USC nie ma już wolnych terminów na śluby w tym roku.

Nieruchomość a koszt kredytu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając mieszkanie, kierujemy się przede wszystkim jego ceną, powierzchnią czy lokalizacją. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, jaki wpływ na nasz zakup ma przyszły koszt kredytu, który musimy ponieść, żeby zdobyć środki na mieszkanie.

Jak założyć firmę transportową – pozwolenia

Zanim Twoja firma transportowa zacznie działać a Ty zaczniesz zarabiać musisz pamiętać, że w Polsce każda forma odpłatnego transportu osób lub rzeczy jest możliwa jedynie po uzyskaniu odpowiedniej licencji. Brak takiej licencji oznacza groźbę kary w wysokości 8000 tys. zł.

REKLAMA

Jak założyć firmę transportową – pomysł

Założenie firmy transportowej, podobnie jak każdego innego biznesu, ma swoje plusy i minusy. Ogromne znaczenie w tym biznesie ma niewątpliwie cena ropy na rynkach światowych, im jest niższa tym dla firmy lepiej, im wyższa pojawiają się trudności, gdyż jak wynika z różnych badań aż ok. 60% wszystkich kosztów przedsiębiorstwa transportowego stanowi paliwo.

Jak założyć firmę transportową – przedsiębiorstwo taksówkowe

Rozpoczęcie działalności jako przedsiębiorstwo taksówkowe wymaga uzyskania licencji. Uzyskanie jej uzależnione jest od spełnienia kilku warunków.

Jak założyć firmę transportową – leasing

Ważną sprawą w Twoim przedsięwzięciu jakim ma być firma transportowa będzie wybór odpowiednich środków transportu, będzie to również najdroższa z podejmowanych inwestycji. Warto więc pomyśleć o sfinansowaniu zdobycia odpowiednich samochodów poprzez leasing, który jest, w stosunku do innych form finansowania (np. kredyt) korzystniejszy dla przedsiębiorcy.

Sprawdź jakie jest 6 rodzajów korzyści z realizacji projektu

Projekty są zatwierdzane do realizacji, ponieważ w przejrzysty sposób prowadzą do pomnożenia majątku firmy. Przy czym majątek ten nie musi być to wyłącznie pieniężny. Oto inne jego rodzaje.

REKLAMA

Czym różni się leasing operacyjny od najmu długoterminowego

Gdy przedsiębiorca słyszy słowo leasing, jego pierwsze skojarzenie to wynajem samochodu. Dzieje się tak, ponieważ w kategorii działalności gospodarczej częstym zabiegiem racjonalizacji kosztów, stosowanym przez przedsiębiorców, jest właśnie branie samochodu w leasing. Nie jest to jednak jedyny wariant, bowiem alternatywnym rozwiązaniem wobec leasingu jest najem długoterminowy. Która opcja jest lepsza? Jakie są różnice?

Jak założyć gabinet rehabilitacji? - minireportaż

Mania sportu i zdrowy styl życia ogarnia coraz więcej osób. Nieprzygotowany organizm może jednak szybko „zaliczyć” kontuzję. Leczenie wymaga rehabilitacji, a rehabilitacja specjalnego sprzętu. Za chwilę przeczytasz historię zakładania firmy trudniącej się przywracaniem sprawności ludziom, którzy nie mieli tyle szczęścia co pozostali

Od 2011 roku NIP tylko dla firm

Ministerstwo Finansów od pewnego czasu zapowiada likwidację obowiązku posiadania Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej i niepłacących VAT. Zamiast NIP posługiwalibyśmy się numerem PESEL. Zmiana ta miałaby wejść w życie w 2011 roku.

Jak prawidłowe nabycie nieruchomości wpływa na VAT?

Prawidłowe nabycie nieruchomości przez wspólników spółki cywilnej jest warunkiem odliczenia podatku od towarów i usług oraz amortyzowania budynków i budowli. Podczas nabycia należy zwrócić uwagę, aby skutecznie wnieść nieruchomość do majątku spółki.

Czym jest cena i szacunkowa wartość zamówienia

W systemie zamówień publicznych funkcjonują dwa bardzo często niewłaściwie stosowane przez zamawiających jak i wykonawców pojęcia - cena i szacunkowa wartość. Oba pojawiają się w formularzu ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

Czy przedsiębiorca może swobodnie ustalać ceny za usługi transportowe?

Co do zasady przedsiębiorca może swobodnie kształtować ceny swoich usług. Jednak w przypadku działalności taksówkarzy i firm świadczących usługi przewozowe transportu zbiorowego rada gminy może ustalić ceny urzędowe.

Jak określić ceny urzędowe na produkty lecznicze?

Co do zasady strony mają swobodę w kształtowaniu cen towarów i usług w umowie sprzedaży. Ustawa o cenach przewiduje jednak pewne wyjątki, kiedy swoboda ta może zostać ograniczona. Jednym z tych wyjątków jest określenie cen urzędowych na produkty lecznicze i wyroby medyczne.

Kiedy warto przewalutować kredyt hipoteczny?

Masz kredyt hipoteczny? Sprawdź, czy nie nadszedł czas na jego przewalutowanie!

Kto może skorzystać z faktoringu?

Faktoring jest rozwiązaniem, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Nie każdy jednak może z niego skorzystać. Jakie warunki należy spełnić, aby złożony wniosek faktoringowy został rozpatrzony pozytywnie?

Jakie są konsekwencje nieokreślenia ceny w umowie sprzedaży?

Nieodzownym warunkiem umowy sprzedaży jest podanie ceny. Nie musi to być konkretna kwota. Kodeks cywilny dopuszcza możliwość wskazania podstaw do jej ustalenia. A jakie są konsekwencje nieokreślenia w umowie sprzedaży ceny?

Czy cenę w umowie sprzedaży można ustalać swobodnie?

Zgodnie z postanowienia ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach, ceny towarów i usług uzgadniają strony zawierające umowę. Przy czym, ustawa ta wprowadza także wyjątki od tej zasady. Kiedy ustawa przewiduje ograniczenia w swobodnym ustalaniu przez strony cen?

Grass roots marketing - co to takiego?

Internet jako najdynamiczniej rozwijające się zjawisko w przeciągu ostatnich kilkunastu lat doprowadził do wykreowania się szeregu różnych innowacji w praktycznie każdej dziedzinie ludzkiego życia. Począwszy od możliwości swobodnej komunikacji w każdym zakątku świata, czy zrewolucjonizowanie systemu wymiany handlowej, Internet niewątpliwie w dużej mierze przyczynił się także do zapoczątkowania wielu technik promocyjnych kreując tym samym nowe rozdziały w nauce marketingu.

Jak określić cenę w umowie sprzedaży?

Nie ulega wątpliwości, że dla zawarcia umowy sprzedaży konieczne jest uzgodnienie przez strony ceny, przy czym, nie zawsze cena wyrażona musi być konkretną kwotą pieniędzy. Jak zatem można określić cenę?

Jaki jest termin związania ofertą

Ustawodawca w art. 85 Pzp przyznaje wykonawcy uprawnienia do samodzielnego przedłużenia terminu związania ofertą jak i zamawiającemu, który może wystąpić z takim wnioskiem do wykonawcy. Upływ terminu związania ofertą jest w praktyce bardzo częstą przyczyną unieważnienia postępowań.

Kiedy możliwa jest sprzedaż na próbę?

Stworzenie nabywcy możliwości przekonania się, że rzecz jest dla niego odpowiednia, może skutecznie zachęcić do jej nabycia. Przepisy Kodeksu cywilnego dopuszczają sprzedaż z zastrzeżeniem prawa własności, jednak dokonanie zastrzeżenia prawa własności nie jest możliwe w przypadku każdej sprzedaży.

Dlaczego zaciągamy coraz więcej kredytów hipotecznych?

W III kwartale br. zaciągnęliśmy o 62 tys. więcej kredytów hipotecznych niż rok temu, co stanowi 28,32 proc. ilości kredytów, zaciągniętych w analogicznych okresie w zeszłym roku. W 19 bankach sprzedano łącznie ponad 165 tys. kredytów.

Dlaczego obligacje i lokaty są bardziej opłacalne niż zakup mieszkania na wynajem?

W październiku ceny najmu poszły w dół. Za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni zapłacimy średnio ok. 3,5 proc. mniej. Co oznacza to dla mieszkańców dużych miast, którzy zastanawiają się, jak ulokować swoje pieniądze?

Jak prowadzić blog firmowy?

Poznawszy szczegóły dotyczące blogów i związane z nimi możliwości, prawdopodobnie się zastanawiasz, w jaki sposób mogą one pomóc Twojej firmie. Jak dzięki nim możesz stać się zauważalny?

Jak można wykorzystać firmowy blog?

Przekazywanie prasie bieżących informacji, a może laurka z sukcesami? Prowadzenie firmowego bloga może być wykorzystane na wiele sposobów.

Po co tworzyć firmowy blog?

Współpraca z klientami, reklama, badanie własnych pomysłów – skutecznie prowadzony firmowy blog to duży atut w czasach popularyzacji portali społecznościowych.

Jakie są podstawowe prawa konsumenta w Czechach

Od 7 dni do nawet roku – tyle czasu może mieć czeski konsument na odstąpienie od umowy. Planujesz otworzyć biznes w Czechach? Zobacz jakie prawa będą mieli Twoi klienci.

Jak zatrudnić polskiego pracownika w czeskiej firmie

Jeżeli zdecydowaliśmy się na prowadzenie działalności gospodarczej w Czechach możemy spotkać się z koniecznością zatrudnienia pracownika zagranicznego np. Polaka. Jakie zasady rządzą regułami przyjmowania takich osób do pracy?

Czy można zmienić kosztorys inwestorski

W przypadku pojawienia się dodatkowych okoliczności po czasie kiedy został przygotowany kosztorys a nie wszczęto jeszcze postępowania kosztorys inwestorski powinien zostać powtórnie przeszacowany. Konieczne jest uzupełnienie go o poszczególne ilości, które omyłkowo nie zostały zapisane w obmiarze. Jego treść powinna być zgodna z projektem budowlanym.

Jakiej reklamy nie mogą stosować apteki?

Reklamą produktu leczniczego jest, co do zasady każda forma informowania z zachęcaniem do nabycia leku, jeżeli jest stosowana w celu zwiększenia jego sprzedaży. Ważnym elementem takiej reklamy jest zamiar wywołania reakcji potencjalnych klientów. Zatem za reklamę produktu leczniczego można uznać każdą działalność, jeżeli jej celem jest zwiększenie sprzedaży. Jednak prawo zabrania niektórych form reklamy.

Czy budownictwo mieszkaniowe w Polsce przechodzi zastój?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę rośnie, ale nie przekłada się to na ilość mieszkań oddanych do użytkowania. W październiku dostaliśmy do dyspozycji o jedną trzecią mniej mieszkań niż w zeszłym roku. Te, które powstaną, będą gotowe dopiero za dwa lata.

Czym jest reklama produktu leczniczego?

Specjaliści twierdzą, że prowadzenie aptek i to biznes odporny na recesję. Z pewnością mimo trudnej sytuacji materialnej wiele osób nie zrezygnuje z zakupów w aptece, jednak w obliczu dużej konkurencji na tym rynku apteki muszą walczyć o klienta. Najlepszą metodą jest jak wiadomo – reklama. Sprawdź jednak co mówi prawo farmaceutyczne na ten temat.

Dlaczego program „Rodzina na Swoim” będzie krzywdzący dla singli?

Od 2011 roku single zostaną objęci programem „Rodzina na Swoim”. Nie oznacza to jednak, że będą przysługiwać im takie same profity, jak reszcie beneficjentów. Czy będzie z czego wybierać? – w ofercie znajdzie się pięciokrotnie mniej mieszkań niż obecnie. W Szczecinie może to oznaczać, że w praktyce program w ogóle nie obejmie singli, sytuacja jest nieciekawa również we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

W jaki sposób aktualizować dane firmy?

Instytucja „jednego okienka”, która w założeniu miała maksymalnie uprościć procedury związane z założeniem działalności gospodarczej, nie do końca spełniła swoją rolę. Przyszły przedsiębiorca ciągle musi dopełnić formalności w kilku urzędach. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku aktualizacji danych firmy.

Biznes w Internecie? Czy jest możliwy?

Możliwość dotarcia do nieograniczonej liczby odbiorców z całego świata, dostępność towarów i usług przez 24 godziny na dobę, to wszystko sprawia, że Internet stał się świetnym instrumentem do prowadzenia działalności gospodarczej. Co musisz zrobić aby rozpocząć biznes w Internecie? Czytaj w poniższej poradzie.

Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników na Mazowszu

Jak podnieść swoje kwalifikacje i zapewnić sobie sukces w biznesie? O tym między innymi dowiedzą się uczestnicy projektu „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który startuje już w grudniu. Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i skierowany jest do osób zwolnionych z pracy lub zagrożonych takim zwolnieniem.

Trendy z ostatnich miesięcy mogą mieć swoją kontynuację

Wprawdzie ruch spadkowy został zatrzymany, ale wsparcia, do których doszło na najważniejszych rynkach finansowych nie spowodowały istotnego odbicia. Amerykański S&P 500 utrzymuje się w okolicach 1180 pkt, europejski DJ Stoxx 600 w niewielkim stopniu odbił się od kilkumiesięcznej linii trendu zwyżkowego, zaś kurs EUR/USD, rynek surowców i WIG pozostają odporne na większe zmiany.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Kupując mieszkanie, nabywcy przede wszystkim zwracają uwagę na to, czy lokal wyposażony jest w piwnicę i posiada przedpokój. Wiele osób szczególnie ceni sobie mieszkania w budynkach z windą oraz własne miejsca parkingowe. Połowa klientów nie kupi lokalu na parterze ani na ostatnim piętrze.

Jak firma może chronić się przed oczernianiem w internecie?

Internet, który rozwija się w zastraszającym tempie może być nośnikiem informacji oczerniających przedsiębiorcę. Jeżeli Twoja konkurencja zamieszcza nieprawdziwe informacje na temat prowadzonej przez Ciebie firmy, dopuszcza się czynu nieuczciwej konkurencji i popełnia przestępstwo.

Jak zmiana stawki VAT wpłynie na leasing aut

Zmiana stawki podatku VAT może mieć wpływ na kondycje rynku leasingodawców. Eksperci zapowiadają rozwój szarej strefy spowodowany rosnącymi obciążeniami fiskalnymi. Wzrosną także koszty eksploatacji aut.

Dlaczego studenci nadal mają trudności ze znalezieniem mieszkania?

Początek roku akademickiego już za nami, ale studenci nadal borykają się z problemem znalezienia mieszkania. Mieszkań do wynajęcia przybywa, mimo to ceny nie spadają w dół.

Jak założyć spółkę z o.o. - strona praktyczna

Zakładanie spółki z ograniczona odpowiedzialnością inaczej prezentuje się od strony teoretycznej, a inaczej od praktycznej. Ile czasu trwa proces powołania przedsiębiorstwa w takiej formie? Jakie koszty trzeba ponieść?

Jak przedsiębiorca może zmniejszyć podwójną zaliczkę za listopad?

Zaliczkę na podatek dochodowy należy wpłacić do 20 dnia następnego miesiąca. Miesięczna zaliczka na podatek dochodowy z działalności gospodarczej za miesiąc listopad (albo odpowiednio dla przedsiębiorców rozliczających się kwartalnie za III kwartał) płacona jest przez przedsiębiorcę w podwójnej wysokości. Ważne więc jest aby była ona jak najniższa.

Czy możesz uchronić rodzinę przed spłatą długów własnej firmy?

Prowadzisz własną firmę, niestety masz pecha i popadasz w coraz to większe długi, czy wiesz, że w wielu przypadkach za ich spłatę będą odpowiedzialni Twoi najbliżsi: żona i dzieci. Możesz jednak uchronić rodzinę przed wierzycielami. W jaki sposób?

Jak nie dać się oszukać sprzedawcy aut poleasingowych

Szukasz funkcjonalnego, a jednocześnie niedrogiego samochodu, oglądasz auta w komisach, wertujesz serwisy internetowe… Wreszcie znajdujesz swój „ideał” – auto poleasingowe, jest w dobrym stanie technicznym, a do tego ma promocyjną cenę. Myślisz: „Super okazja!”. Poczekaj. Sprawdź, czy oferta nie jest podszyta oszustwem.

Dymek poszedł z dymem

Restauratorzy stukają się w czoła, a producenci środków antynikotynowych zacierają ręce. Od dziś obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Jakie bariery w prowadzeniu firmy napotyka polski przedsiębiorca?

Mówi się, że aby być polskim przedsiębiorcą, nie wystarczą tylko predyspozycje i zdolności, trzeba mieć też smykałkę do biznesu i stalowe nerwy. Założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w polskich realiach nie koniecznie musi być bułką z masłem.

Czy rzucenie palenia może ułatwić zakup większego mieszkania?

Rzucenie papierosów to oszczędność warta 6, a nawet 10 m kw. Analitycy Home Broker wyliczyli, że rezygnując z palenia, tworzymy niebagatelną rezerwę w domowym budżecie. Dzięki niej można pozwolić sobie na dodatkowy pokój – a nawet dwie izby – w nowym mieszkaniu.

REKLAMA