REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak założyć firmę transportową – pomysł

Pomysł jak założyć firmę transportową
Pomysł jak założyć firmę transportową

REKLAMA

REKLAMA

Założenie firmy transportowej, podobnie jak każdego innego biznesu, ma swoje plusy i minusy. Ogromne znaczenie w tym biznesie ma niewątpliwie cena ropy na rynkach światowych, im jest niższa tym dla firmy lepiej, im wyższa pojawiają się trudności, gdyż jak wynika z różnych badań aż ok. 60% wszystkich kosztów przedsiębiorstwa transportowego stanowi paliwo.

Myśląc o założeniu firmy transportowej trzeba pomyśleć o zakresie jej przyszłego działania na które mogą się składać:

REKLAMA

  • spedycja, czyli przewóz towarów,
  • transport międzynarodowy osób i towarów,
  • transport krajowy osób i towarów,
  • transport ekspresowy,
  • transport chłodniczy.

To w największym skrócie możliwości działania tego typu przedsiębiorstwa, chociaż na właściwą firmę mogą składać się różne elementy, np. transport osób autobusami, lub przewóz materiałów budowlanych, itd.

Polecamy: Na czym polega obowiązek rejestracyjny firmy

REKLAMA

Firma transportowa to przedsięwzięcie stosunkowo drogie i należy przemyśleć na co nas stać. Aby firma zaczęła działać należy w pierwszej kolejności uzyskać odpowiednie licencje i zezwolenia, kupić odpowiednie samochody (patrz: leasing).

Prowadząc firmę transportową będziesz potrzebował wielu informacji dotyczących rynku, warto korzystać z informacji dostępnych w Internecie oraz czasopismach branżowych jest ich naprawdę dużo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

www.etransport.pl
Strona zawierająca najświeższe wiadomości z branży, forum, oferty pracy, informacje na temat leasingu.

www.firmatransportowa.pl
Wzory dokumentów, bezpłatne e-lettery, blog przewoźnika, artykuły dotyczące m.in. czasu pracy kierowców, tachografów, transportu międzynarodowego, przewoźników transportujących towary niebezpieczne, inspekcji transportu drogowego, kwestii podatkowych.

www.trucks.com.pl
Strona miesięcznika „Ciężarówki” – transport, serwis, spedycja

www.pgt.pl
Tygodnik „Polska Gazeta Transportowa” – tematy spedycji i transportu w Polsce i za granicą

www.struck.pl
„Truck Serwis – technika i warsztat” – ogólnopolski miesięcznik dotyczący aktualnej wiedzy technicznej z zakresu budowy, eksploatacji i napraw samochodów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów.

www.autotransport.pl
Miesięcznik „Auto Transport” dla właścicieli i użytkowników samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów

Inne:
www.truck-business.pl
www.ilogistyka.pl
www.truckauto.pl
www.transportpolski.pl
www.fab.com.pl
www.autobusy-test.com.pl
www.trailer.pl
www.fleet.com.pl
www.tsl-biznes.pl

Polecamy: Jakie obowiązki i ograniczenia nałożone są na przedsiębiorcę

Siedziba firmy

REKLAMA

Myśląc o firmie transportowej należy również dobrze rozważyć miejsce przeznaczone na jej siedzibę. Na pewno będzie potrzebne choćby niewielkie biuro a ponadto teren, na którym będzie mógł być przechowywany sprzęt i ewentualnie poddawany drobnym naprawom czy tez konserwacji. Prawdopodobnie obiekt taki będzie trzeba wynająć, mało kto dysponuje własnym odpowiednim terenem pod siedzibę firmy transportowej, tak więc do funkcjonowanie firmy należy dopisać koszty wynajmu.

Pamiętajmy jednak, że specyfika firmy powoduje, że szukane miejsce nie musi być w centrum miasta, dobrym punkcie gdzie klient łatwo dotrze, mogą to być przedmieścia, czy nawet teren oddalony od zabudowań, bardziej odpowiadający specyfice firmy. To raczej firma musi dotrzeć do klienta, a nie odwrotnie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA