reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Kto może skorzystać z faktoringu?

Kto może skorzystać z faktoringu?

Faktoring jest rozwiązaniem, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Nie każdy jednak może z niego skorzystać. Jakie warunki należy spełnić, aby złożony wniosek faktoringowy został rozpatrzony pozytywnie?

Kto chce korzystać

Faktoring to usługa finansowa, która pozwala przedsiębiorcy uzyskać  środki tymczasowo zamrożone w fakturach, poprzez sprzedaż wierzytelności firmie faktoringowej.  Jest on skutecznym i pożądanym narzędziem, w szczególności przez firmy prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatności, chcące zabezpieczyć  płynność finansową  oraz mające ograniczone możliwości zaciągania pożyczek i kredytów. Faktoring znajdzie zastosowanie tam, gdzie pojawia się rozciągnięty w czasie proces ściągania należności.  Do grupy zainteresowanych zaliczyć można także przedsiębiorstwa eksportujące lub rozpoczynające współpracę z nowymi, niesprawdzonymi kontrahentami, w kraju i za granicą. Omawiana usługa finansowa jest optymalnym rozwiązaniem dla podmiotów, które chcą skupić się na dynamicznym rozwoju i szukają zróżnicowanych źródeł finansowania.

Zobacz: Ważne zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku

Kto może

Podstawowym kryterium, w oparciu o które możliwe jest korzystanie przez zainteresowaną firmę z faktoringu, jest faktorowalność. Co ona oznacza? Nic innego jak poszczególne cechy firmy. Wysoką faktor owalnością będzie cieszył się przedsiębiorca, który współpracuje ze stałymi odbiorcami, posiada odbiorców B2B, prowadzi sprzedaż na terminy płatności powtarzalnych produktów, a jego odbiorcy nie mają prawa do zwrotu towaru.

Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców . Wyjątkowo zdarza się, iż faktorzy stawiają wymogi w postaci wystawiania faktur ze wskazanym okresem płatności (np. 14-90 dni). Zaletą jest także oferowanie produktu łatwo zbywalnego i niepsującego się np. zabawek, książek. 

Warto pamiętać, że oferty firm świadczących usługi faktoringowe podlegają takim samom regułom konkurencyjności, jak inne produkty. Czy faktoring będzie dla Ciebie dostępny – najlepiej sprawdzić to składając zapytanie do wybranej firmy, jednocześnie pamiętają, że jest on przyjaznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym kredytu odmówiły banki.

Zobacz serwis: ABC małej firmy

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Ekspresowe finansowanie należności

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców.
Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama