REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kto może skorzystać z faktoringu?

Bibby Financial Services Sp. z o.o.
Ekspresowe finansowanie należności
Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców.
Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców.

REKLAMA

REKLAMA

Faktoring jest rozwiązaniem, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Nie każdy jednak może z niego skorzystać. Jakie warunki należy spełnić, aby złożony wniosek faktoringowy został rozpatrzony pozytywnie?

Kto chce korzystać

REKLAMA

Faktoring to usługa finansowa, która pozwala przedsiębiorcy uzyskać  środki tymczasowo zamrożone w fakturach, poprzez sprzedaż wierzytelności firmie faktoringowej.  Jest on skutecznym i pożądanym narzędziem, w szczególności przez firmy prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatności, chcące zabezpieczyć  płynność finansową  oraz mające ograniczone możliwości zaciągania pożyczek i kredytów. Faktoring znajdzie zastosowanie tam, gdzie pojawia się rozciągnięty w czasie proces ściągania należności.  Do grupy zainteresowanych zaliczyć można także przedsiębiorstwa eksportujące lub rozpoczynające współpracę z nowymi, niesprawdzonymi kontrahentami, w kraju i za granicą. Omawiana usługa finansowa jest optymalnym rozwiązaniem dla podmiotów, które chcą skupić się na dynamicznym rozwoju i szukają zróżnicowanych źródeł finansowania.

Zobacz: Ważne zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku

Kto może

REKLAMA

Podstawowym kryterium, w oparciu o które możliwe jest korzystanie przez zainteresowaną firmę z faktoringu, jest faktorowalność. Co ona oznacza? Nic innego jak poszczególne cechy firmy. Wysoką faktor owalnością będzie cieszył się przedsiębiorca, który współpracuje ze stałymi odbiorcami, posiada odbiorców B2B, prowadzi sprzedaż na terminy płatności powtarzalnych produktów, a jego odbiorcy nie mają prawa do zwrotu towaru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców . Wyjątkowo zdarza się, iż faktorzy stawiają wymogi w postaci wystawiania faktur ze wskazanym okresem płatności (np. 14-90 dni). Zaletą jest także oferowanie produktu łatwo zbywalnego i niepsującego się np. zabawek, książek. 

Warto pamiętać, że oferty firm świadczących usługi faktoringowe podlegają takim samom regułom konkurencyjności, jak inne produkty. Czy faktoring będzie dla Ciebie dostępny – najlepiej sprawdzić to składając zapytanie do wybranej firmy, jednocześnie pamiętają, że jest on przyjaznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym kredytu odmówiły banki.

Zobacz serwis: ABC małej firmy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA