REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kto może skorzystać z faktoringu?

Bibby Financial Services Sp. z o.o.
Ekspresowe finansowanie należności
Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców.
Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców.

REKLAMA

REKLAMA

Faktoring jest rozwiązaniem, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Nie każdy jednak może z niego skorzystać. Jakie warunki należy spełnić, aby złożony wniosek faktoringowy został rozpatrzony pozytywnie?

Kto chce korzystać

REKLAMA

Faktoring to usługa finansowa, która pozwala przedsiębiorcy uzyskać  środki tymczasowo zamrożone w fakturach, poprzez sprzedaż wierzytelności firmie faktoringowej.  Jest on skutecznym i pożądanym narzędziem, w szczególności przez firmy prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatności, chcące zabezpieczyć  płynność finansową  oraz mające ograniczone możliwości zaciągania pożyczek i kredytów. Faktoring znajdzie zastosowanie tam, gdzie pojawia się rozciągnięty w czasie proces ściągania należności.  Do grupy zainteresowanych zaliczyć można także przedsiębiorstwa eksportujące lub rozpoczynające współpracę z nowymi, niesprawdzonymi kontrahentami, w kraju i za granicą. Omawiana usługa finansowa jest optymalnym rozwiązaniem dla podmiotów, które chcą skupić się na dynamicznym rozwoju i szukają zróżnicowanych źródeł finansowania.

Zobacz: Ważne zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku

Kto może

REKLAMA

Podstawowym kryterium, w oparciu o które możliwe jest korzystanie przez zainteresowaną firmę z faktoringu, jest faktorowalność. Co ona oznacza? Nic innego jak poszczególne cechy firmy. Wysoką faktor owalnością będzie cieszył się przedsiębiorca, który współpracuje ze stałymi odbiorcami, posiada odbiorców B2B, prowadzi sprzedaż na terminy płatności powtarzalnych produktów, a jego odbiorcy nie mają prawa do zwrotu towaru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród firm zainteresowanych uzyskaniem finansowania przez faktora, duże szanse mają przedsiębiorstwa, które posiadają licznych i stałych odbiorców . Wyjątkowo zdarza się, iż faktorzy stawiają wymogi w postaci wystawiania faktur ze wskazanym okresem płatności (np. 14-90 dni). Zaletą jest także oferowanie produktu łatwo zbywalnego i niepsującego się np. zabawek, książek. 

Warto pamiętać, że oferty firm świadczących usługi faktoringowe podlegają takim samom regułom konkurencyjności, jak inne produkty. Czy faktoring będzie dla Ciebie dostępny – najlepiej sprawdzić to składając zapytanie do wybranej firmy, jednocześnie pamiętają, że jest on przyjaznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym kredytu odmówiły banki.

Zobacz serwis: ABC małej firmy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA