REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników na Mazowszu

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Pomoc unijna dla zwalnianych pracowników
Pomoc unijna dla zwalnianych pracowników

REKLAMA

REKLAMA

Jak podnieść swoje kwalifikacje i zapewnić sobie sukces w biznesie? O tym między innymi dowiedzą się uczestnicy projektu „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który startuje już w grudniu. Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i skierowany jest do osób zwolnionych z pracy lub zagrożonych takim zwolnieniem.

W ramach projektu będzie można podnieść swoje kwalifikacje, nabyć nowe oraz uzyskać szereg porad zawodowych. Niektórzy z uczestników projektu będą mogli również skorzystać z pomocy doradczej związanej z założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz otrzymać na ten cel wsparcie finansowe. Takie możliwości oferuje projekt „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który wdrażany jest przez Wojewódzki Urząd w Warszawie i jego filie na Mazowszu. Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

REKLAMA

Projekt realizowany będzie w latach 2010-2012, ale pierwsze rekrutacje uczestników ruszą już w grudniu tego roku.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt jest skierowany do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniami z pracy z przyczyn związanych z procesami adaptacyjnymi i modernizacyjnymi z terenu województwa mazowieckiego. Uczestnikami projektu mogą być kandydaci ze wszystkich powiatów województwa mazowieckiego.

Podczas naboru uczestników priorytetowo będą traktowani kandydaci spośród obecnych i byłych pracowników modernizowanych, publicznych placówek służby zdrowia.

Uczestnikami projektu mogą być tylko osoby, których stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. W ramach projektu przewiduje się zrekrutowanie maksymalnie 500 osób.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj również: Jak oprotestować wynik oceny projektów unijnych z Mazowsza

Jaką pomoc będzie świadczona w ramach projektu?

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą mogli skorzystać ze wsparcia zasadniczego oraz wsparcia towarzyszącego. Pierwsze przewiduje organizację specjalistycznych kursów i szkoleń, które umożliwią uczestnikom projektu nabycie lub podwyższenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych oraz poradnictwo zawodowe. Z pomocy tej będą mogli skorzystać wszyscy uczestnicy projektu.

W przypadku wsparcia towarzyszącego przewiduje się udzielenie pomocy dla rozpoczynających działalność gospodarczą poprzez:

  • doradztwo (indywidualne i grupowe oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej),
  • przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości do wysokości 40 tys. zł,
  • wsparcie pomostowe w okresie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, obejmujące finansowe wsparcie wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenia dotacji, połączone z doradztwem oraz pomocą w efektywnym wykorzystaniu dotacji,
  • jednorazowy dodatek relokacyjny (mobilnościowy) dla 20 osób,
  • dodatek motywacyjny dla 80 osób,
  • poradnictwo psychologiczne.

Polecamy: ABC funduszy unijnych

Kiedy i gdzie można się zgłaszać?

REKLAMA

Pierwszy nabór uczestników projektu ma odbyć się jeszcze w tym roku. W ramach tego naboru przewiduje się wyłonienie 250 uczestników projektu, przy czym zakłada się 125 uczestników w WUP w Warszawie i 125 uczestników w 5 filiach WUP. Drugi nabór odbędzie się od kwietnia do czerwca 2011 roku i przewiduje wyłonienie kolejnych 250 uczestników. Zgłoszenia będą przyjmowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i w jego filiach (w Ciechanowie, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce).

Szczegółowe informacje na temat projektu, w tym dokumenty aplikacyjne, regulamin naboru, i formularz rekrutacyjną zostaną opublikowane na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, pod adresem: http://wup.mazowsze.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA