REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników na Mazowszu

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Pomoc unijna dla zwalnianych pracowników
Pomoc unijna dla zwalnianych pracowników

REKLAMA

REKLAMA

Jak podnieść swoje kwalifikacje i zapewnić sobie sukces w biznesie? O tym między innymi dowiedzą się uczestnicy projektu „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który startuje już w grudniu. Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i skierowany jest do osób zwolnionych z pracy lub zagrożonych takim zwolnieniem.

W ramach projektu będzie można podnieść swoje kwalifikacje, nabyć nowe oraz uzyskać szereg porad zawodowych. Niektórzy z uczestników projektu będą mogli również skorzystać z pomocy doradczej związanej z założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz otrzymać na ten cel wsparcie finansowe. Takie możliwości oferuje projekt „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który wdrażany jest przez Wojewódzki Urząd w Warszawie i jego filie na Mazowszu. Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

REKLAMA

Projekt realizowany będzie w latach 2010-2012, ale pierwsze rekrutacje uczestników ruszą już w grudniu tego roku.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt jest skierowany do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniami z pracy z przyczyn związanych z procesami adaptacyjnymi i modernizacyjnymi z terenu województwa mazowieckiego. Uczestnikami projektu mogą być kandydaci ze wszystkich powiatów województwa mazowieckiego.

Podczas naboru uczestników priorytetowo będą traktowani kandydaci spośród obecnych i byłych pracowników modernizowanych, publicznych placówek służby zdrowia.

Uczestnikami projektu mogą być tylko osoby, których stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. W ramach projektu przewiduje się zrekrutowanie maksymalnie 500 osób.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj również: Jak oprotestować wynik oceny projektów unijnych z Mazowsza

Jaką pomoc będzie świadczona w ramach projektu?

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą mogli skorzystać ze wsparcia zasadniczego oraz wsparcia towarzyszącego. Pierwsze przewiduje organizację specjalistycznych kursów i szkoleń, które umożliwią uczestnikom projektu nabycie lub podwyższenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych oraz poradnictwo zawodowe. Z pomocy tej będą mogli skorzystać wszyscy uczestnicy projektu.

W przypadku wsparcia towarzyszącego przewiduje się udzielenie pomocy dla rozpoczynających działalność gospodarczą poprzez:

  • doradztwo (indywidualne i grupowe oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej),
  • przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości do wysokości 40 tys. zł,
  • wsparcie pomostowe w okresie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, obejmujące finansowe wsparcie wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenia dotacji, połączone z doradztwem oraz pomocą w efektywnym wykorzystaniu dotacji,
  • jednorazowy dodatek relokacyjny (mobilnościowy) dla 20 osób,
  • dodatek motywacyjny dla 80 osób,
  • poradnictwo psychologiczne.

Polecamy: ABC funduszy unijnych

Kiedy i gdzie można się zgłaszać?

REKLAMA

Pierwszy nabór uczestników projektu ma odbyć się jeszcze w tym roku. W ramach tego naboru przewiduje się wyłonienie 250 uczestników projektu, przy czym zakłada się 125 uczestników w WUP w Warszawie i 125 uczestników w 5 filiach WUP. Drugi nabór odbędzie się od kwietnia do czerwca 2011 roku i przewiduje wyłonienie kolejnych 250 uczestników. Zgłoszenia będą przyjmowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i w jego filiach (w Ciechanowie, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce).

Szczegółowe informacje na temat projektu, w tym dokumenty aplikacyjne, regulamin naboru, i formularz rekrutacyjną zostaną opublikowane na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, pod adresem: http://wup.mazowsze.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kryzys wizerunkowy polskich firm 2024: skutki i działania naprawcze [PRZYKŁADY]

Wizerunek przedsiębiorstwa to kluczowy element jego sukcesu. W Polsce, w ciągu ostatnich lat, wiele firm doświadczyło kryzysów wizerunkowych, które wpłynęły na ich postrzeganie przez klientów, partnerów biznesowych i społeczeństwo. Kryzysy te mają różne przyczyny, od błędów zarządzania po problemy produktowe czy etyczne. W artykule analizujemy przykłady polskich przedsiębiorstw, które w 2024 roku zmagały się z kryzysami wizerunkowymi, oraz przedstawiamy działania, jakie należy podjąć, aby ocieplić wizerunek firmy po tego rodzaju zdarzeniach.

Ważne dla właścicieli małych sklepów internetowych i konsumentów: te trendy w e-commerce mocno zmienią styl e-zakupów w 2025 roku

Po skokowych wzrostach zakupów internetowych z czasu pandemii, mijający rok przyniósł wyraźnie spokojniejsze tempo rozwoju handlu online. Nowe przyspieszenie może jednak pojawić się za sprawą jeszcze wygodniejszych rozwiązań płatniczych, które zyskały na popularności w ostatnich miesiącach.

Kłopoty z finansami w firmie. Do tradycyjnych zagrożeń: zatory płatnicze, problem z uzyskaniem finansowania dołącza w 2025 roku potrzeba wali z hakerami

Największe zagrożenie dla polskiej przedsiębiorczości w 2025 roku eksperci widzą w narastających zatorach płatniczych, ograniczonym dostępie do finansowania i rosnącej liczbie ataków hakerskich. To ostatnie zwiększy zapotrzebowanie firm na inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

REKLAMA

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

REKLAMA