reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników na Mazowszu

Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników na Mazowszu

Jak podnieść swoje kwalifikacje i zapewnić sobie sukces w biznesie? O tym między innymi dowiedzą się uczestnicy projektu „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który startuje już w grudniu. Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i skierowany jest do osób zwolnionych z pracy lub zagrożonych takim zwolnieniem.

W ramach projektu będzie można podnieść swoje kwalifikacje, nabyć nowe oraz uzyskać szereg porad zawodowych. Niektórzy z uczestników projektu będą mogli również skorzystać z pomocy doradczej związanej z założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz otrzymać na ten cel wsparcie finansowe. Takie możliwości oferuje projekt „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie", który wdrażany jest przez Wojewódzki Urząd w Warszawie i jego filie na Mazowszu. Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany będzie w latach 2010-2012, ale pierwsze rekrutacje uczestników ruszą już w grudniu tego roku.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt jest skierowany do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniami z pracy z przyczyn związanych z procesami adaptacyjnymi i modernizacyjnymi z terenu województwa mazowieckiego. Uczestnikami projektu mogą być kandydaci ze wszystkich powiatów województwa mazowieckiego.

Podczas naboru uczestników priorytetowo będą traktowani kandydaci spośród obecnych i byłych pracowników modernizowanych, publicznych placówek służby zdrowia.

Uczestnikami projektu mogą być tylko osoby, których stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. W ramach projektu przewiduje się zrekrutowanie maksymalnie 500 osób.

Przeczytaj również: Jak oprotestować wynik oceny projektów unijnych z Mazowsza

Jaką pomoc będzie świadczona w ramach projektu?

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą mogli skorzystać ze wsparcia zasadniczego oraz wsparcia towarzyszącego. Pierwsze przewiduje organizację specjalistycznych kursów i szkoleń, które umożliwią uczestnikom projektu nabycie lub podwyższenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych oraz poradnictwo zawodowe. Z pomocy tej będą mogli skorzystać wszyscy uczestnicy projektu.

W przypadku wsparcia towarzyszącego przewiduje się udzielenie pomocy dla rozpoczynających działalność gospodarczą poprzez:

  • doradztwo (indywidualne i grupowe oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej),
  • przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości do wysokości 40 tys. zł,
  • wsparcie pomostowe w okresie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, obejmujące finansowe wsparcie wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenia dotacji, połączone z doradztwem oraz pomocą w efektywnym wykorzystaniu dotacji,
  • jednorazowy dodatek relokacyjny (mobilnościowy) dla 20 osób,
  • dodatek motywacyjny dla 80 osób,
  • poradnictwo psychologiczne.

Polecamy: ABC funduszy unijnych

Kiedy i gdzie można się zgłaszać?

Pierwszy nabór uczestników projektu ma odbyć się jeszcze w tym roku. W ramach tego naboru przewiduje się wyłonienie 250 uczestników projektu, przy czym zakłada się 125 uczestników w WUP w Warszawie i 125 uczestników w 5 filiach WUP. Drugi nabór odbędzie się od kwietnia do czerwca 2011 roku i przewiduje wyłonienie kolejnych 250 uczestników. Zgłoszenia będą przyjmowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i w jego filiach (w Ciechanowie, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce).

Szczegółowe informacje na temat projektu, w tym dokumenty aplikacyjne, regulamin naboru, i formularz rekrutacyjną zostaną opublikowane na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, pod adresem: http://wup.mazowsze.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama