REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak założyć gabinet rehabilitacji? - minireportaż

PARP KSU
Zakładanie gabinetu rehabilitacji.
Zakładanie gabinetu rehabilitacji.

REKLAMA

REKLAMA

Mania sportu i zdrowy styl życia ogarnia coraz więcej osób. Nieprzygotowany organizm może jednak szybko „zaliczyć” kontuzję. Leczenie wymaga rehabilitacji, a rehabilitacja specjalnego sprzętu. Za chwilę przeczytasz historię zakładania firmy trudniącej się przywracaniem sprawności ludziom, którzy nie mieli tyle szczęścia co pozostali

Dr Dorota Czechowska z pojęciem „rehabilitacja” spotkała się przypadkowo w klasie maturalnej. Szybko „zaraziła” się tematem i zmieniła życiowe plany. Zamiast matematyki, wybrała krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. Skończyła uczelnię, przywracała pacjentów oraz sportowców do formy, a także prowadziła zajęcia ze studentami. Zrobiła doktorat i pierwszy stopień specjalizacji. Zapragnęła, by mieć jednak własny gabinet, który pozwoli jej zajmować się pacjentami tak, jak sobie wymarzyła: pieczołowicie, rzetelnie i z indywidualnym podejściem.

REKLAMA

Pieniądze to nie wszystko

REKLAMA

Na początku swej mikroprzedsiębiorczości, pani Dorota była podwykonawcą usług w innym gabinecie. Stopniowo dokupowała sprzęt, ale wkrótce środki z bieżącej działalności przestały wystarczać na nowe nabytki. Koniecznie chciała wzbogacić terapię o zaawansowaną aparaturę, która mogłaby pozwolić nie tylko na obiektywne zdiagnozowanie problemu, monitorowanie osiąganych wyników, ale także pokazała pacjentowi kiedy ćwiczenie jest skuteczne.

- Z grantów uczelnianych nie dało się sfinansować takiej inwestycji. Wszyscy mówili jednak, że są pieniądze z UE, ale przerażała mnie biurokracja i „papierologia”.– wspomina Dorota Czechowska. Zdecydowała się jednak i sięgnęła po środki. Wcześniej jednak przeprowadziła audyt technologiczny, którego efektem było wzmocnienie konkurencyjności gabinetu poprzez współpracę z sektorem B+R. W konsekwencji zaprogramowany został proces prac badawczych w gabinecie, integrujący autorskie i indywidualne podejście do pacjenta, wykorzystanie najnowszych osiągnięć medycyny w służbie pacjentowi oraz przywrócenie funkcjonalności narządów ruchu.

Polecam: Jak założyć własną firmę?

… ale lepiej pieniądze pozyskać

Przyszła więc pora na wymarzone „zakupy”. Dziś, cała aparatura jest już dostarczona, a większość już działa i służy pacjentom oraz pracy naukowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- W wyniku realizacji projektu powstała profesjonalna pracownia B+R, w której pacjent jest kompleksowo zdiagnozowany, a jego trening jest monitorowany przez niego samego. Takie działanie ułatwia też pracę terapeucie, gdyż można ocenić patologię we wzorcu ruchowym wynikającym np. z przeciążenia. A to pozwala na dobór odpowiedniego programu rehabilitacji i umożliwia dokładne monitorowanie postępów – mówi Dorota Czechowska.

- Realizacja pomysłu na firmę owocuje również kolejnymi publikacjami naukowymi, wykorzystywanymi w pracy badawczej. Co ważne, przyczynia się też do popularyzacji wiedzy o innowacyjnych urządzeniach w diagnostyce, terapii i monitoringu postępów rehabilitacji narządów ruchu – dodaje pani doktor.

Polecamy: Na czym polega zasada jednego okienka?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA