REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak założyć gabinet rehabilitacji? - minireportaż

PARP KSU
Zakładanie gabinetu rehabilitacji.
Zakładanie gabinetu rehabilitacji.

REKLAMA

REKLAMA

Mania sportu i zdrowy styl życia ogarnia coraz więcej osób. Nieprzygotowany organizm może jednak szybko „zaliczyć” kontuzję. Leczenie wymaga rehabilitacji, a rehabilitacja specjalnego sprzętu. Za chwilę przeczytasz historię zakładania firmy trudniącej się przywracaniem sprawności ludziom, którzy nie mieli tyle szczęścia co pozostali

Dr Dorota Czechowska z pojęciem „rehabilitacja” spotkała się przypadkowo w klasie maturalnej. Szybko „zaraziła” się tematem i zmieniła życiowe plany. Zamiast matematyki, wybrała krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. Skończyła uczelnię, przywracała pacjentów oraz sportowców do formy, a także prowadziła zajęcia ze studentami. Zrobiła doktorat i pierwszy stopień specjalizacji. Zapragnęła, by mieć jednak własny gabinet, który pozwoli jej zajmować się pacjentami tak, jak sobie wymarzyła: pieczołowicie, rzetelnie i z indywidualnym podejściem.

REKLAMA

Pieniądze to nie wszystko

REKLAMA

Na początku swej mikroprzedsiębiorczości, pani Dorota była podwykonawcą usług w innym gabinecie. Stopniowo dokupowała sprzęt, ale wkrótce środki z bieżącej działalności przestały wystarczać na nowe nabytki. Koniecznie chciała wzbogacić terapię o zaawansowaną aparaturę, która mogłaby pozwolić nie tylko na obiektywne zdiagnozowanie problemu, monitorowanie osiąganych wyników, ale także pokazała pacjentowi kiedy ćwiczenie jest skuteczne.

- Z grantów uczelnianych nie dało się sfinansować takiej inwestycji. Wszyscy mówili jednak, że są pieniądze z UE, ale przerażała mnie biurokracja i „papierologia”.– wspomina Dorota Czechowska. Zdecydowała się jednak i sięgnęła po środki. Wcześniej jednak przeprowadziła audyt technologiczny, którego efektem było wzmocnienie konkurencyjności gabinetu poprzez współpracę z sektorem B+R. W konsekwencji zaprogramowany został proces prac badawczych w gabinecie, integrujący autorskie i indywidualne podejście do pacjenta, wykorzystanie najnowszych osiągnięć medycyny w służbie pacjentowi oraz przywrócenie funkcjonalności narządów ruchu.

Polecam: Jak założyć własną firmę?

… ale lepiej pieniądze pozyskać

Przyszła więc pora na wymarzone „zakupy”. Dziś, cała aparatura jest już dostarczona, a większość już działa i służy pacjentom oraz pracy naukowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- W wyniku realizacji projektu powstała profesjonalna pracownia B+R, w której pacjent jest kompleksowo zdiagnozowany, a jego trening jest monitorowany przez niego samego. Takie działanie ułatwia też pracę terapeucie, gdyż można ocenić patologię we wzorcu ruchowym wynikającym np. z przeciążenia. A to pozwala na dobór odpowiedniego programu rehabilitacji i umożliwia dokładne monitorowanie postępów – mówi Dorota Czechowska.

- Realizacja pomysłu na firmę owocuje również kolejnymi publikacjami naukowymi, wykorzystywanymi w pracy badawczej. Co ważne, przyczynia się też do popularyzacji wiedzy o innowacyjnych urządzeniach w diagnostyce, terapii i monitoringu postępów rehabilitacji narządów ruchu – dodaje pani doktor.

Polecamy: Na czym polega zasada jednego okienka?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA