REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zmiana kodeksu pracy uprości prowadzenie firmy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy nowelizującej kodeks pracy. Nowe przepisy ułatwią zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej.

Nie bój się założenia firmy. Otwieramy działalność w 7 krokach

Masz pomysł na własny biznes, ale boisz się formalności związanych z założeniem własnej firmy? Pokazujemy jak założyć firmę w 7 krokach bez wychodzenia z domu.

Nowe wymogi sanitarne dla salonów kosmetycznych i zakładów fryzjerskich

Salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie i salony tatuażu będą musiały zainstalować urządzenia do sterylizacji narzędzi kosmetycznych oraz przeszkolić pracowników z ich obsługi. Na dostosowanie się do nowych przepisów przedsiębiorcy będą mieli czas do 31 grudnia 2013 roku.

Odpowiedzialność brokera ubezpieczeniowego

Zastanawiasz się nad uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej? Dowiedz się jakie są granice odpowiedzialności brokera oraz jak kontrolowana jest jego praca.

REKLAMA

Broker ubezpieczeniowy - prawa i obowiązki

Zdobądź zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej. Dowiedz się jakie są prawa i obowiązki brokera ubezpieczeniowego.

Zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej – warunki i wymagane dokumenty

W jaki sposób uzyskać zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej ubezpieczeniowej? Dowiedz się jakie są warunki dla kandydatów oraz jakie dokumenty należy złożyć.

Firmę założymy bez wychodzenia z domu - wicepremier Waldemar Pawlak dla Wieszjak.pl

- W CEIDG będzie można potwierdzić tożsamość przy użyciu pl.ID, czyli nowego elektronicznego dowodu osobistego. Pozwoli to uniknąć fizycznego kontaktu z urzędem - zapewnia w rozmowie z Wieszjak.pl wicepremier Waldemar Pawlak.

Gdzie w Polsce opłaca się produkować?

Dwadzieścia dwa lata po transformacji ustrojowej w Polsce otwiera się coraz więcej fabryk i montowni. Często słyszymy o zagranicznych inwestycjach w naszym kraju, jak i o rozwoju rodzimych przedsiębiorstw. Dowiedz się, co determinuje decyzje o lokalizacji fabryki.

REKLAMA

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej - jak uzyskać?

O dotacje z urzędu pracy teoretycznie można starać się przez cały rok. W praktyce to początek roku jest najlepszym momentem na składanie wniosków.

Jak zatrudnić nianię, czyli umowa uaktywniająca

Z uwagi na wysokie koszty pracy, głównie koszty ubezpieczenia społecznego, wiele rodzin nie może pozwolić sobie na zatrudnienie opiekunki do dziecka. W najlepszym razie „zatrudnienie” takiej opiekunki odbywa się w ramach tzw. „szarej strefy” czyli bez zawierania pisemnej umowy lub zgłoszenia zatrudnionej niani do ubezpieczenia społecznego.

Lokalizacja sklepu: Biznes w cieniu supermarketu

Siła oddziaływania supermarketu lub sklepu dyskontowego jest nieporównywalnie większa niż małego, rodzinnego biznesu. Czy warto prowadzić działalność gospodarczą w towarzystwie dużego supermarketu?

Lokalizacja sklepu - przegląd opcji dostępnych na rynku

Lokalizacja sklepu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Gdzie warto otworzyć sklep? Wybierz najlepszą lokalizację dla działalności gospodarczej.

Gdzie warto prowadzić biznes? Poznaj tajemnice kupców

Jeżeli planujesz otworzyć sklep, pizzerię, zakład fryzjerski lub inny biznes, musisz podjąć strategiczną decyzję dotyczącą lokalizacji. Smykałka do handlu nie wystarczy, aby ustrzec się błędu. Warto poznać kilka podstawowych zasad, stosowanych m.in. przez sieci sklepów.

Jak sporządzić dobry biznesplan?

Biznesplan definiuje cele i metody ich osiągnięcia. Ocenia i kontroluje wykorzystanie posiadanych środków finansowych, wyznacza zapotrzebowanie na źródła finansowania zewnętrznego. Określa kolejne etapy inwestycji dokładnie rozkładając je w czasie. Kalkuluje rentowność przedsięwzięcia i określa jego pozycję na tle konkurencji.

Concierge – pomysł na biznes

Concierge, czyli specjalista do zadań najróżniejszych. Jest ich niewielu, ale potrafią zdobyć wyprzedane bilety lub zabytkowe auto. Dowiedz się na czym polegają usługi concierge oraz co należy do zadań concierge.

Spółki kapitałowe w organizacji

Z reguły wspólnicy jeszcze przed założeniem właściwej spółki kapitałowej (tj. spółki z o.o. lub spółki akcyjnej) muszą dokonywać czynności potrzebnych do zorgani­zowania spółki. Wówczas można prowadzić w pewnym zakresie działalność w formie tzw. spółki w organizacji.

Spółki osobowe - poradnik

Spółka osobowa to przede wszystkim zrzeszenie osób - wspólników tworzacych spółkę. Zastanawiasz się nad założeniem spółki osobowej? Ekspert wyjaśnia zasady jakie rządzą spółkami osobowymi.

Spółki kapitałowe - cechy

Dowiedz się jakie są charakterystyczne cechy spółek kapitałowych. Ekspert wyjaśnia istotę spółek kapitałowych.

S24, czyli spółka z o.o. w 24 godziny

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można już utworzyć za pośrednictwem Internetu. Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych weszła w życie 1 stycznia 2012 roku i wprowadziła tzw. tryb S24, którego celem jest przyśpieszenie i ułatwienie rejestracji oraz obniżenie jej kosztów.

Zakład pogrzebowy – reklama

Planujesz otworzyć zakład pogrzebowy? Dowiedz się w jaki sposób skutecznie reklamować usługi pogrzebowe.

Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Decydując się na założenie zakładu pogrzebowego nie musisz ubiegać się o pozwolenie, zezwolenie lub koncesję. Ustawodawca pozostawił przedsiębiorcom swobodę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych.

Od karawanu odliczysz pełny VAT

Zakup karawanu umożliwia pełne odliczenie VAT oraz odliczanie VAT od paliwa i rat leasingowych. Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie działalności polegającej na prowadzeniu zakładu pogrzebowego kupując karawan, nabywa auto o statusie pojazdu specjalnego.

Jakie wymogi dla karawanów?

Auta przerobione na samochody pogrzebowe muszą być dostosowane do przewozu zwłok i szczątków ludzkich. W przeciwnym wypadku karawan nie zostanie pozytywnie certyfikowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Nowe formularze KRS 2012

Nowe formularze KRS obowiązują od 1 stycznia 2012 roku. Pobierz potrzebny formularz KRS.

Franczyza

Franczyza to sposób na biznes dla osób, które oczekują wsparcia w stawianiu pierwszych kroków w świecie własnej działalności. Czy tylko dla nich? Nie zawsze. Ekspert podpowiada jakimi zasadami rządzi się franczyza.

Kapitał na start dla firm

Skąd pozyskać środki na sfinansowania pomysłu na biznes? Ekspert podpowiada w jaki sposób zdobyć kapitał na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności.

Rejestracja przedstawicielstwa w Polsce - zmiany

Opłata skarbowa za wpis przedstawicielstwa przedsiębiorcy zagranicznego do rejestru jest niższa od 1 stycznia 2012 roku o 1000 zł. Zmieniły się również zakres wymaganych dokumentów.

Biznesplan – vademecum

Biznesplan to dokument stanowiący podstawę każdego biznesowego przedsięwzięcia. Ekspert wyjaśnia jak krok po kroku stworzyć prawidłowy biznesplan.

Absolwent i działalność gospodarcza- skąd wziąć na to pieniądze?

Wielu absolwentów ma problemy ze znalezieniem pracy. Wydaje się, że idealną alternatywą dla takich osób jest otworzenie własnej firmy. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Gdzie szukać finansowego wsparcia?

Jaki biznes dla kobiet?

Kobiety zainteresowane założeniem własnej firmy mają możliwość sięgnięcia po franczyzę, która pozwala na skorzystanie ze sprawdzonych na rynku rozwiązań. Panie mogą też podjąć krok w stronę stworzenia własnego biznesu od przysłowiowego zera.

Wzorzec umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udostępniany w systemie teleinformatycznym - wzór

Wzorzec umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udostępniany w systemie teleinformatycznym (wzorzec umowy)

Wzorzec umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością s24 - instrukcja wypełniania

Spółkę z o.o. od 1 stycznia 2012 roku można założyć za pośrednictwem internetu. W tym celu niezbędne jest uzupełnienie wzorca umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udostępnianego w systemie teleinformatycznym. Prezentujemy instrukcję umożliwiającą poprawne wypełnienie wniosku.

Etat i własna firma - wady i zalety

Prowadzenie własnej firmy i jednoczesne pozostawanie w stosunku pracy ma swoje plusy i minusy. Ekspert przedstawia wady oraz zalety łączenia własnego biznesu i pracy na etat.

Pomysł na biznes

Pomysł na biznes to pierwszy z kroków w drodze do założenia działalności gospodarczej. Własna firma wymaga nie tylko doskonałej organizacji i zdolności odczytywania trendów panujących na rynku, ale przede wszystkim dobrego pomysłu na biznes.

Jak założyć firmę?

Zastanawiasz się jak założyć własną firmę? Ekspert przeprowadzi Cię przez cały proces rozpoczynania działalności gospodarczej krok po kroku. Dowiedz się, w jaki sposób stać się przedsiębiorcą. Załóż własną firmę.

Kapitał na biznes - 8 sposobów na jego zdobycie

Zdobyć kapitał na biznes można na wiele sposobów. Ekspert przedstawia listę 8 skutecznych metod pozyskiwania finansów na start dla małej firmy.

Jesteś niepełnosprawny? Załóż własną firmę

Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby niepełnosprawne dostrzegając korzyści z tym związane. Niepełnosprawni nie są jednak skazani na etat. Mogą prowadzić działalność samodzielnie, a może im w tym pomóc m.in. PFRON oraz organy samorządu powiatowego.

Jak założyć gabinet lekarski, czyli prywatna praktyka lekarska – pomysł

Gabinet lekarski (indywidualna praktyka lekarska) jest jednym z tych pomysłów na własny biznes, który nie tylko jest zarezerwowany dla nielicznych, ale łączy się też z nieprzerwanym popytem na rynku. Jak założyć gabinet lekarski, czyli prywatną praktykę lekarską?

Jak założyć gabinet lekarski, czyli indywidualna praktyka lekarska – zezwolenia

Zastanawiasz się jak założyć gabinet lekarski, czyli indywidualną praktykę lekarską? Ekspert wyjaśnia jakie wymogi należy spełnić, aby móc prowadzić gabinet lekarski.

Sprzedaż zniczy i chryzantem to działalność gospodarcza?

Osoby, które planują sprzedaż zniczy i chryzantem przed cmentarzem muszą liczyć się z koniecznością zapłaty podatku. Ekspert podpowiada jakie obowiązki ciążą na osobach, które zajmują się handlem zniczami i chryzantemami w związku z pierwszym listopada.

Jak rozliczyć dochody uzyskiwane przez gabinet kosmetyczny?

Zakładając gabinet kosmetyczny warto się zastanowić, jaka forma opodatkowania będzie dla nas najkorzystniejsza. Swoją decyzję należy sprecyzować już przy zakładaniu firmy na formularzu CDEIG-1. Ekspert podpowiada jak rozliczyć dochody uzyskiwane przez gabinet kosmetyczny.

Jak rozliczyć dochody uzyskiwane przez firmę budowlaną?

Prowadzenie firmy budowlanej wymaga rozliczania z fiskusem. Wiele pytań przedsiębiorców świadczących usługi budowlane dotyczy nie tylko stawki podatku VAT, ale i momentu powstania obowiązku podatkowego. Ekspert wyjaśnia jak rozliczyć dochody uzyskiwane przez firmę budowlaną.

Jakiego dnia opłaca się założyć działalność gospodarczą?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą każdego miesiąca same opłacają składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i fundusz pracy na konta ZUS. Obecnie składki te wynoszą 890,14 zł miesięcznie, jednak przez pierwsze 2 lata przedsiębiorca może korzystać z ulgi i płacić mniejsze składki. Nie każdy jest świadom, że długość tego obniżenia zależy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2012

Od 1 września 2011 dotacja z urzędu pracy na założenie własnej działalności gospodarczej dla bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 20,2 tys. zł. Jak wysoka będzie dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2012 roku?

Biuro doradztwa prawnego - lokal

Prowadzenie działalności gospodarczej wymagającej wynajmowania lokalu wiążę się z wysokimi kosztami. Czy w przypadku biura doradztwa prawnego wynajmowany lokal jest niezbędny? Ekspert podpowiada jak uniknąć wysokiego czynszu oraz jak zaoszczędzić prowadząc biuro doradztwa prawnego.

Biuro doradztwa prawnego - formalności

Od strony formalnej założenie biura doradztwa prawnego przebiega identycznie, jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej. Ekspert podpowiada, jak dopełnić wszystkich formalności.

Biuro doradztwa prawnego – biznesplan

Jeśli jesteś w trakcie zakładania swojej firmy prawniczej lub dopiero zamierzasz ją założyć, z pewnością słyszałeś o potrzebie sporządzenia biznesplanu. Słowo to odmieniane jest przez wszystkie przypadki, m.in. w kontekście dotacji z Urzędu Pracy oraz w instytucjach finansowych. Biznesplan warto również zrobić dla siebie, nawet jeśli nikt od nas tego nie wymaga.

Jak reklamować biuro doradztwa prawnego?

Skutecznie przeprowadzona reklama biura doradztwa prawnego może nie tylko przysporzyć przedsiębiorcy grona stałych klientów, ale także wiązać się z niskimi kosztami. Ekspert prowadzący biuro doradztwa prawnego zdradza tajniki skutecznej i taniej reklamy.

Biuro doradztwa prawnego – pomysł na biznes

Czy istnieje możliwość, by świeżo upieczony absolwent prawa mógł swoją wiedzę teoretyczną przekuć na praktykę i jeszcze na tym zarobić? Załóż własne biuro doradztwa podatkowego. Ekspert podpowiada jak to zrobić.

Jak rozliczyć dochody uzyskiwane z agroturystyki?

Coraz częściej osoby fizyczne prowadzące gospodarstwa rolne decydują się na adaptację pomieszczeń na pokoje z łazienkami, które następnie wynajem ich turystom. Wątpliwości często budzi sposób opodatkowania takiego przychodu. Czy nadal jest to działalność rolnicza?

REKLAMA