| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Zakład pogrzebowy > Zakład pogrzebowy – reklama

Zakład pogrzebowy – reklama

Planujesz otworzyć zakład pogrzebowy? Dowiedz się w jaki sposób skutecznie reklamować usługi pogrzebowe.

Obecność branży pogrzebowej na rynku reklamy zmaga się od zawsze z zarzutami naruszania etyki. Dla przedsiębiorcy reklama to sposób na zaistnienie wśród potencjalnych klientów. W jaki sposób reklamować zakład pogrzebowy, aby działania marketingowe okazały się skuteczne, jednocześnie nie naruszając granicy wyznaczonej przez sytuację grona odbiorców?

Reklama w internecie

Najlepiej zacząć od reklamy internetowej, która gwałtownie zyskuje na popularności. Z sieci korzysta już prawie 60 proc. Polaków. Warto dotrzeć do grupy, która w niespodziewanych sytuacjach informacji szuka w Internecie.

Reklama internetowa może przybrać kilka form:

  1. Kampania linków sponsorowanych
  2. Reklama w serwisie internetowym o tematyce związanej z przedmiotem prowadzonej działalności
  3. Własna strona internetowa firmy

Kampania linków sponsorowanych polega na umieszczeniu płatnych linków do wskazanej strony internetowej na innych stronach (w tym również stronie wyszukiwarki). Reklama taka jest o tyle przyjazna przedsiębiorcy, że to od niego zależy ile środków planuje w danym okresie przeznaczyć na promocję.

Polecamy: Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Lokalna gazeta

Nie można zapomnieć o tradycyjnej i nadal popularnej reklamie w prasie o zasięgu krajowym lub lokalnym. Przedsiębiorcy prowadzący zakłady pogrzebowe najczęściej promują swoje usługi na stronach towarzyszących nekrologom.

Szpital

Reklama zakładu pogrzebowego w szpitalu budzi kontrowersje. Warto jednak pamiętać, że nie musi przybierać agresywnej formy umieszczania wizytówek na poduszkach pacjentów. W praktyce można porozumieć się z dyrektorem i poprosić o pozwolenie na umieszczenie subtelnych ogłoszeń.

Polecamy: Od karawanu odliczysz pełny VAT

Kościół,  cmentarz i dom opieki

Czyli miejsca, w których można reklamowa usługi pogrzebowe dzięki prostym ogłoszeniom lub plakatom. Tak jak w przypadku szpitala, należy pamiętać o tym, aby reklama nie miała charakteru agresywnego.

Ty i pracownik

Grupa osób, która będzie zainteresowana skorzystaniem z usług pogrzebowych często poszukuje odpowiedzi na pytania związane z urlopem okolicznościowym  z powodu śmierci bliskiej osoby, zasiłkiem pogrzebowym i zasadami spełniania innych formalności. Bądź ekspertem i pomagaj klientom. Budowanie zaufania i dobrych relacji z klientem to najlepsza forma reklamy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »