| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Zakład pogrzebowy > Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Decydując się na założenie zakładu pogrzebowego nie musisz ubiegać się o pozwolenie, zezwolenie lub koncesję. Ustawodawca pozostawił przedsiębiorcom swobodę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych.

Dowiedz się jaki jest popyt

Planując prowadzenie zakładu pogrzebowego powinieneś ustalić jaki w danej miejscowości jest popyt na tego typu usługi. Każda branża rządzi się prawami rynkowymi, dlatego nie zapominaj, że pomysł na sukces może przerodzić się w sposób na szybkie bankructwo. Sięgnij po miejskie statystyki, dowiedz się jaka jest śmiertelność wśród ludności. Pomyśl jakie dodatkowe usługi, poza podstawowymi związanymi z pogrzebem, mógłbyś świadczyć.

Polecamy: Jak założyć firmę?

Zbadaj konkurencję

Największym wyzwaniem w branży jest rywalizacja z konkurencją. Bo tej nie brakuje. Ocena sytuacji rynkowej wymagać będzie zapoznania się z ofertą i cennikiem przyszłej konkurencji. Dobrym sposobem na skuteczne zapoznanie się z usługami innych firm jest przygotowanie zestawienia cen i rodzajów usług przez nie świadczonych. Przeanalizuj stawki, zadzwoń do znanych zakładów i próbuj negocjować  oferty ceny. Dzięki temu poznasz rzeczywiste kwoty zawieranych transakcji.

Po zbadaniu konkurencji działającej na lokalnym rynku możesz zaproponować swoim przyszłym klientom usługi, których brakuje w ofercie innych firm. Warto mieć świadomość, że biznes pogrzebowy cechuje się specyfiką stanu emocjonalnego klientów. Osoby decydujące na usługi wolą skorzystać z pakietu świadczeń jednej firmy niż decydować się na jednoczesne poszukiwania u kilku różnych przedsiębiorców. Liczy się oszczędność czasu i emocji.

Polecamy: Jakiego dnia opłaca się założyć działalność gospodarczą?

Oceń zdolność finansową

Jednym z najważniejszych kroków podczas otwierania nowej firmy jest przygotowanie założeń finansowych. Na przekroczenie progu rentowności w branży pogrzebowej można czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego warto pamiętać, aby wybrać niedrogi lokal oraz ograniczyć koszty związane z zakupem karawanu.

Polecamy: Od karawanu odliczysz pełny VAT

Przygotuj biznesplan

Po zebraniu podstawowych danych dotyczących popytu, konkurencji i możliwości finansowych pora sporządzić biznesplan i przystąpić do działania.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »