| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Zakład pogrzebowy > Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Decydując się na założenie zakładu pogrzebowego nie musisz ubiegać się o pozwolenie, zezwolenie lub koncesję. Ustawodawca pozostawił przedsiębiorcom swobodę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych.

Dowiedz się jaki jest popyt

Planując prowadzenie zakładu pogrzebowego powinieneś ustalić jaki w danej miejscowości jest popyt na tego typu usługi. Każda branża rządzi się prawami rynkowymi, dlatego nie zapominaj, że pomysł na sukces może przerodzić się w sposób na szybkie bankructwo. Sięgnij po miejskie statystyki, dowiedz się jaka jest śmiertelność wśród ludności. Pomyśl jakie dodatkowe usługi, poza podstawowymi związanymi z pogrzebem, mógłbyś świadczyć.

Polecamy: Jak założyć firmę?

Zbadaj konkurencję

Największym wyzwaniem w branży jest rywalizacja z konkurencją. Bo tej nie brakuje. Ocena sytuacji rynkowej wymagać będzie zapoznania się z ofertą i cennikiem przyszłej konkurencji. Dobrym sposobem na skuteczne zapoznanie się z usługami innych firm jest przygotowanie zestawienia cen i rodzajów usług przez nie świadczonych. Przeanalizuj stawki, zadzwoń do znanych zakładów i próbuj negocjować  oferty ceny. Dzięki temu poznasz rzeczywiste kwoty zawieranych transakcji.

Po zbadaniu konkurencji działającej na lokalnym rynku możesz zaproponować swoim przyszłym klientom usługi, których brakuje w ofercie innych firm. Warto mieć świadomość, że biznes pogrzebowy cechuje się specyfiką stanu emocjonalnego klientów. Osoby decydujące na usługi wolą skorzystać z pakietu świadczeń jednej firmy niż decydować się na jednoczesne poszukiwania u kilku różnych przedsiębiorców. Liczy się oszczędność czasu i emocji.

Polecamy: Jakiego dnia opłaca się założyć działalność gospodarczą?

Oceń zdolność finansową

Jednym z najważniejszych kroków podczas otwierania nowej firmy jest przygotowanie założeń finansowych. Na przekroczenie progu rentowności w branży pogrzebowej można czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego warto pamiętać, aby wybrać niedrogi lokal oraz ograniczyć koszty związane z zakupem karawanu.

Polecamy: Od karawanu odliczysz pełny VAT

Przygotuj biznesplan

Po zebraniu podstawowych danych dotyczących popytu, konkurencji i możliwości finansowych pora sporządzić biznesplan i przystąpić do działania.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »