REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Pomysł na biznes na pierwszy z kroków w drodze do założenia działalności gospodarczej.
Pomysł na biznes na pierwszy z kroków w drodze do założenia działalności gospodarczej.

REKLAMA

REKLAMA

Pomysł na biznes to pierwszy z kroków w drodze do założenia działalności gospodarczej. Własna firma wymaga nie tylko doskonałej organizacji i zdolności odczytywania trendów panujących na rynku, ale przede wszystkim dobrego pomysłu na biznes.

Skąd wziąć pomysł na biznes

Źródeł zdobycia pomysłu na własny biznes jest wiele. Od amerykańskich poradników zalegających stosami w księgarniach, przez niezliczone wątki na forach internetowych na reklamach systemów franczyzowych kończąc. Z której podpowiedzi warto skorzystać? To zależy od Twoich predyspozycji.

REKLAMA

Jak zarobiłem pierwszy milion dolarów, czyli poradnik z USA

W ciągu roku jesteśmy atakowani w księgarniach niezliczoną ilością poradników podpowiadających jak przez kilka miesięcy zbić fortunę nie kiwając nawet palcem. Wszystko dzięki wybranym przez autora, unikalnym w dowolnie wybranej skali (np. kraju, Europy itd.) pomysłom na biznes. Co dziwne, wszystkie poradniki są bestsellerami i wiecznymi nowościami. Zawarte w nich idee często nie przystają do polskich reguł rynkowych.

Polecamy: Jak założyć firmę?

Fora internetowe

REKLAMA

Portale społecznościowe to broń obusieczna. Podpowiedzi zawierające pomysły na biznes mogą opierać się na fikcyjnych i niemożliwych do zrealizowania założeniach. Hodowla chomików syryjskich w akwarium, trufle w domowej doniczce, czy firma zajmująca się zajmowaniem miejsca w kościelnych ławkach to tylko niektóre absurdalne idee, które znajdziemy w sieci. Możemy przykro się rozczarować, gdy nabierzemy się na internetowe żarty.

Na forach możemy odnaleźć informacje również sensowne i znajdujące swoje potwierdzenie w praktyce. Pamiętajmy, że użytkownikiem forum może być każdy, zachowując przy tym anonimowość. Warto pamiętać o potwierdzeniu zdobytych informacji u specjalisty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

To skąd wziąć pomysł?

Najlepiej z autopsji – własnej lub innej osoby. Doświadczenie i skuteczna obserwacja są najlepszymi sprzymierzeńcami w drodze prowadzącej do odnalezienia pomysłu na biznes, który może zostać przekuty w sukces. Poznanie potrzeb z jakimi borykają się przyjaciele, rodzina, znajomi w pracy może być doskonałym sposobem na odnalezienie niszy rynkowej.

Najpopularniejsze pomysły na biznes

Wśród osób szukających pomysłu na biznes największą popularnością cieszą się:
1. Salon fryzjerski
2. Gabinet kosmetyczny
3. Żłobek
4. Sklep odzieżowy
5. Kawiarnia

Salon fryzjerski

Pomysł uniwersalny, ale stawiający przed przyszłym przedsiębiorcą wymóg zatrudnienia wykwalifikowanej kadry. Klienci przywiązują wagę do umiejętności pracowników.

Polecamy: Jak założyć salon fryzjerski? - pomysł na biznes

Gabinet kosmetyczny

Kobiety pragną być piękne oraz zatrzymać młodość. Z usług gabinetów coraz częściej korzystają także mężczyźni.  Pomimo dużej konkurencji salony kosmetyczne to nadal dobry pomysł na własną firmę.

Polecamy: Jak założyć gabinet kosmetyczny? - pomysł na biznes

Żłobek

Żłobek to działalność gospodarcza, która wymaga nie tylko znacznych inwestycji w lokal oraz jego wyposażenie, ale również specjalistycznej i doświadczonej kadry. Opieka nad dziećmi to również usługi, dla których opinia o świadczonych usługach ma szczególne znaczenie. 

Polecamy: Jak założyć żłobek? - pomysł na biznes

Sklep odzieżowy

Ciuchy to hasło, które działa na zmysły milionów Polaków. Sklep odzieżowy od lat jest pomysłem, którego skuteczna realizacja zapewnia szansę na spore zarobki. W związku z dużą konkurencją niezbędne jest dysponowanie niestandardowymi projektami i ponoszeniem dużych nakładów na reklamę.

Polecamy: Jak założyć sklep odzieżowy? - pomysł na biznes

Kawiarnia

Dobra lokalizacja, atmosfera i rozgłos – są to trzy elementy składowe przyczyniające się do sukcesu nowej kawiarni. Pamiętaj, że ten biznes wymaga dużej dbałości o jakość serwowanych napojów i przekąsek.

Polecamy: Jak założyć kawiarnię? - pomysł na biznes

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

REKLAMA

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

REKLAMA

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

Powódź uniemożliwia realizację umowy? Sprawdź co można zrobić [Przykłady]

Jak powódź wpływa na wykonanie świadczeń umownych? Kiedy niezbędne będą rozstrzygnięcia poczynione przez sąd? Aktualne przepisy na praktycznych przykładach omawia radca Prawny Zbigniew Cieślak z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

REKLAMA