| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Jak założyć firmę?

Jak założyć firmę?

Zastanawiasz się jak założyć własną firmę? Ekspert przeprowadzi Cię przez cały proces rozpoczynania działalności gospodarczej krok po kroku. Dowiedz się, w jaki sposób stać się przedsiębiorcą. Załóż własną firmę.

Jak założyć własną firmę? To jedno z pierwszych pytań jakie nasuwa się przyszłym przedsiębiorcom. Najważniejszy jest pomysł na biznes, później finansowanie i zarejestrowanie działalności gospodarczej oraz skuteczne realizowanie założeń biznesplanu.

Pomysł na biznes

Dobry pomysł na własny biznes to jeden z kluczowych elementów niezbędnych do założenia i prowadzenia generującej zyski firmy. Nowe technologie, odkryta nisza rynkowa, a może sklep zoologiczny? W systemie gospodarki wolnorynkowej właściwe określenie i wykorzystanie istniejących lub przyszłych potrzeb jest kluczem do przekucia idei w sukces.

Pamiętaj, że pomysł na własną firmę może pojawić się również sam, zupełnie przypadkowo. Nie odrzucaj takich idei. Lepiej je przemyśleć, gdy będziesz dysponował wolnym czasem, niż odrzucić i później żałować.

Nadal nie wiesz w jaki sposób odnieść sukces jako przedsiębiorca? O tym skąd wziąć pomysł na biznes możesz dowiedzieć się czytając poniższy artykuł:

Polecamy: Pomysły na firmę - skąd czerpać

Biznesplan

Pomysł to nie wszystko. Niezbędna jest jego skuteczna realizacja. Może w tym pomóc dobrze skonstruowany biznesplan. Jest to schemat, który pozwoli młodemu przedsiębiorcy w klarowny sposób osiągać wyznaczone cele.

Co powinien zawierać profesjonalny biznesplan? Między innymi szczegółowo opisane podstawowe założenia działalności gospodarczej, uwzględnienie planowanych kosztów, prognozy pierwszych przychodów. Nie bój się szukać słabych stron przedsięwzięcia. Wypisz je i przeanalizuj. Lepiej poznać zagrożenia najpierw w teorii, a dopiero później zmagać się z nimi w rzeczywistości.

Polecamy: Jak go stworzyć – zasady konstruowania biznesplanu

Polecamy: Biznesplan w 5 krokach

Finansowanie własnej firmy

Pomysł na biznes wymaga finansowania. Najlepszym sposobem na zdobycie kapitału jest uzyskanie środków wolnych od oprocentowania. Rozwiązaniem mogą być własne oszczędności lub nieoprocentowana pożyczka. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Do popularnych źródeł finansowania należy kredyt.

Nie zapominaj o alternatywnych metodach jakimi są np. środki pochodzące od aniołów biznesu.

Skąd wziąć środki na rozkręcenie działalności?

Polecamy: Kapitał na biznes - 8 sposobów na jego zdobycie

Rejestracja działalności gospodarczej

Jeżeli masz pomysł, przygotowałeś biznesplan i dysponujesz środkami na sfinansowanie własnej firmy, to pozostaje jedynie rejestracja działalności gospodarczej. Od 1 lipca 2011 roku możesz to zrobić bez zbędnych formalności przez internet, za pośrednictwem platformy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG), musisz jednak posiadać bezpieczny e-podpis lub profil zaufany ePUAP. Wystarczy wówczas wypełnienie formularza CEIDG-1 on-line.

Dowiedz się jak wypełnić formularz CEIDG-1 krok po kroku.

Polecamy: Jak zarejestrować własną firmę?

Polecamy: CEIDG - vademecum

Polecamy: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »