REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak założyć firmę?

Milewski Marcin
Dowiedz się, w jaki sposób stać się przedsiębiorcą. Załóż własną firmę.
Dowiedz się, w jaki sposób stać się przedsiębiorcą. Załóż własną firmę.

REKLAMA

REKLAMA

Zastanawiasz się jak założyć własną firmę? Ekspert przeprowadzi Cię przez cały proces rozpoczynania działalności gospodarczej krok po kroku. Dowiedz się, w jaki sposób stać się przedsiębiorcą. Załóż własną firmę.

Jak założyć własną firmę? To jedno z pierwszych pytań jakie nasuwa się przyszłym przedsiębiorcom. Najważniejszy jest pomysł na biznes, później finansowanie i zarejestrowanie działalności gospodarczej oraz skuteczne realizowanie założeń biznesplanu.

REKLAMA

Pomysł na biznes

Dobry pomysł na własny biznes to jeden z kluczowych elementów niezbędnych do założenia i prowadzenia generującej zyski firmy. Nowe technologie, odkryta nisza rynkowa, a może sklep zoologiczny? W systemie gospodarki wolnorynkowej właściwe określenie i wykorzystanie istniejących lub przyszłych potrzeb jest kluczem do przekucia idei w sukces.

Pamiętaj, że pomysł na własną firmę może pojawić się również sam, zupełnie przypadkowo. Nie odrzucaj takich idei. Lepiej je przemyśleć, gdy będziesz dysponował wolnym czasem, niż odrzucić i później żałować.

Nadal nie wiesz w jaki sposób odnieść sukces jako przedsiębiorca? O tym skąd wziąć pomysł na biznes możesz dowiedzieć się czytając poniższy artykuł:

Polecamy: Pomysły na firmę - skąd czerpać

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Biznesplan

Pomysł to nie wszystko. Niezbędna jest jego skuteczna realizacja. Może w tym pomóc dobrze skonstruowany biznesplan. Jest to schemat, który pozwoli młodemu przedsiębiorcy w klarowny sposób osiągać wyznaczone cele.

Co powinien zawierać profesjonalny biznesplan? Między innymi szczegółowo opisane podstawowe założenia działalności gospodarczej, uwzględnienie planowanych kosztów, prognozy pierwszych przychodów. Nie bój się szukać słabych stron przedsięwzięcia. Wypisz je i przeanalizuj. Lepiej poznać zagrożenia najpierw w teorii, a dopiero później zmagać się z nimi w rzeczywistości.

Polecamy: Jak go stworzyć – zasady konstruowania biznesplanu

Polecamy: Biznesplan w 5 krokach

Finansowanie własnej firmy

Pomysł na biznes wymaga finansowania. Najlepszym sposobem na zdobycie kapitału jest uzyskanie środków wolnych od oprocentowania. Rozwiązaniem mogą być własne oszczędności lub nieoprocentowana pożyczka. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Do popularnych źródeł finansowania należy kredyt.

Nie zapominaj o alternatywnych metodach jakimi są np. środki pochodzące od aniołów biznesu.

Skąd wziąć środki na rozkręcenie działalności?

Polecamy: Kapitał na biznes - 8 sposobów na jego zdobycie

Rejestracja działalności gospodarczej

Jeżeli masz pomysł, przygotowałeś biznesplan i dysponujesz środkami na sfinansowanie własnej firmy, to pozostaje jedynie rejestracja działalności gospodarczej. Od 1 lipca 2011 roku możesz to zrobić bez zbędnych formalności przez internet, za pośrednictwem platformy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG), musisz jednak posiadać bezpieczny e-podpis lub profil zaufany ePUAP. Wystarczy wówczas wypełnienie formularza CEIDG-1 on-line.

Dowiedz się jak wypełnić formularz CEIDG-1 krok po kroku.

Polecamy: Jak zarejestrować własną firmę?

Polecamy: CEIDG - vademecum

Polecamy: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rozwój sztucznej inteligencji jak rewolucja przemysłowa? Firmy gotowe na zmiany

    Do 2030 r. będzie dziesiątki milionów nowych miejsc pracy dzięki SI - tak wynika z raportu McKinsey. Światowe Forum Ekonomiczne akcentuje jednak, że wiele stanowisk ulegnie likwidacji. O tym, że firmy muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, wiadomo, pytanie brzmi - jak szybko? 

    Kalendarz marketingowy – czym jest i jak może pomóc w działalności małej firmy?

    Co to jest kalendarz marketingowy? Jak można wykorzystać to narzędzie do marketingu internetowego małych i średnich firm?

    Polska największym producentem jabłek w UE. Jabłek jemy jednak mało

    Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej oraz 4. ich producentem na świecie. Mimo, że w naszym kraju tych owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest promowane jako owoc narodowy, jego spożycie nie rośnie. W gospodarstwach domowych zjada się rocznie ok. 11-12 kg jabłek na osobę.

    Hipermarkety tańsze niż dyskonty? Gdzie bardziej opłaca się robić zakupy?

    W sklepach ceny wciąż rosną, ale w niektórych trochę wolniej. Gdzie teraz opłaca się robić zakupy? Co lepiej kupić w dyskoncie a co w supermarkecie? Czy w najbliższym czasie można spodziewać się, że we wszystkich sklepach wzrost rdr. będzie jednocyfrowy? 

    REKLAMA

    Pożary paneli fotowoltaicznych. Jak zminimalizować ryzyko?

    Jak każdy inny rodzaj instalacji, fotowoltaika jest narażona na usterki i awarie: przegrzanie, uszkodzenia, przepięcia, a w skrajnych przypadkach nawet na pożary. Chociaż do zaprószenia ognia dochodzi bardzo rzadko, zawsze trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Jak zminimalizować ryzyko awarii?

    Ze sztuczną inteligencją logistyka nie będzie już taka sama

    Sztuczna inteligencja w logistyce to przyszłość. W łańcuch dostaw z użyciem AI chce zainwestować już ponad 60% firm. Co może ułatwić ta technologia? 

    Nowy trend - zmiana okularów co sezon?

    Okulary jako element stylizacji i w dodatku regularnie wymieniany zgodnie z trendami już nikogo nie dziwi. Przychody na rynku okularów są coraz wyższe i będą się jeszcze zwiększać. Nie tylko ze względu na starzejące się społeczeństwo. 

    Bezpieczeństwo w leśnictwie. Apel przedsiębiorców o interwencję państwa

    W obliczu rosnącej liczby tragicznych wypadków w leśnictwie, przedsiębiorcy leśni wzywają do pilnej reakcji ze strony państwa. Postulują o zwiększenie nadzoru nad Lasami Państwowymi, odpolitycznienie kadr oraz opracowanie strategii dla sektora leśno-drzewnego. Ale czy ich głos zostanie wysłuchany?

    REKLAMA

    Pieniądze dla rolników uprawiających kukurydzę. Do 80 proc. kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur lub rachunków. Do kiedy wnioski?

    Do 6 października 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc finansową dla producenta rolnego, który w 2022 r. lub 2023 r. co najmniej raz nie otrzymał zapłaty za sprzedaną kukurydzę - poinformowała Agencja.

    Czy Technologia Internetu Rzeczy zrewolucjonizuje sektor farmaceutyczny?

    Łańcuch dostaw w sektorze farmaceutycznym to duże wyzwanie - bezpieczeństwo i jakość produktu jest obwarowana licznymi uregulowaniami i przepisami. Systemy i urządzenia oparte o technologię Internetu Rzeczy – IoT (z ang. Internet of Things) wydają się logicznym rozwiązaniem. 

    REKLAMA