REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaki biznes dla kobiet?

Własny biznes dla kobiet
Własny biznes dla kobiet
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kobiety zainteresowane założeniem własnej firmy mają możliwość sięgnięcia po franczyzę, która pozwala na skorzystanie ze sprawdzonych na rynku rozwiązań. Panie mogą też podjąć krok w stronę stworzenia własnego biznesu od przysłowiowego zera.

Biznes dla kobiet

Aż 58% Polek może pochwalić się średnim lub wyższym wykształceniem. Ilość absolwentek uczelni wyższych w naszym kraju znacznie przewyższa liczbę absolwentów. 75% studiujących kobiet chętnie podejmuje aktywność pozastudencką, dokształca się biorąc udział w kursach i szkoleniach. Doskonałe kwalifikacje to jednak za mało, aby przebić się przez mocną męską konkurencję. Dlatego zdecydowaną przewagę w zajmowaniu stanowisk kierowniczych i menedżerskich mają mężczyźni. Brak pewności siebie kobiet sprawia, że boją się one podejmowania ryzyka jakim jest rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest franczyza, która zmniejsza początkowe ryzyko otwierania własnej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Polecamy: Jak założyć firmę?

REKLAMA

Franczyza pozwala na wejście na rynek z wiarygodną marką i sprawdzoną strategią działalności. Młode przedsiębiorstwo podpisuje umowę z franczyzodawcą i w zamian za procenty od zysków, otrzymuje możliwość prowadzenia działalności pod szyldem znanej i wiarygodnej firmy. Dodatkowo, spółka oferująca możliwość franczyzy udostępnia franczyzobiorcy prawa ochronne, całą niezbędną wiedzę na temat funkcjonowania firmy oraz koncepcje działalności. W ten sposób eliminujemy część problemów i utrudnień związanych z prowadzeniem własnego biznesu.

Badania wykazały, że kobiety większą uwagę zwracają na jakość stosunków międzyludzkich i dobrą atmosferę w miejscu pracy. Co więcej, Polki są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie. Dane zabrane przez fundację OŚKA wskazują, że aż 36% kobiet w Polsce prowadzi własną działalność gospodarczą w sektorze MSP. Tymczasem w Danii wskaźnik ten wynosi 21%, a w Irlandii i Szwecji po 25%.

-Tworząc sieć szkół językowych dla dzieci i młodzieży od razu wiedzieliśmy, że ofertę franczyzową powinniśmy kierować do kobiet. Doskonale sprawdzają się w prowadzeniu własnych placówek naszej marki w całym kraju – mówi pani Monika  Ferreira, Właścicielka i Dyrektor Zarządzająca Mała Lingua & Lingua Teens Space, sieci szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Inwestycja we franczyzę jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą pogodzić karierę z wyzwaniami rodzinnymi. Właścicielka biznesu sama decyduje o godzinach swojej pracy, może swobodne rozdzielać swój cenny czas pomiędzy obowiązki zawodowe i życie osobiste.

Polecamy: Etat i własna firma - wady i zalety

REKLAMA

- Franczyza w żaden sposób nie ogranicza kreatywności przedsiębiorcy, bowiem lokalny sukces takiego biznesu zależy przede wszystkim od zaangażowania i pomysłowości franczyzobiorcy. Prowadzenie firmy na zasadzie franczyzy wymaga dużej samodzielności w zakresie szukania rozwiązań dla biznesu czy kreowania potrzeb klienta – wyjaśnia Monika Ferreira.

Zarządzanie własnym przedsiębiorstwem to z jednej strony olbrzymie wyzwanie, z drugiej zaś niezależność i satysfakcja płynąca z samodzielności. Podjęcie współpracy na zasadzie franczyzy z doświadczoną marką, obecną na rynku od lat z pewnością wyeliminuje potencjalne zagrożenia jakie czyhają na początkującą bizneswoman.

Autor: Agnieszka Dobosz

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA