REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe wymogi sanitarne dla salonów kosmetycznych i zakładów fryzjerskich

Milewski Marcin
Wymogi sanitarne dla kosmetyczek i fryzjerów.
Wymogi sanitarne dla kosmetyczek i fryzjerów.

REKLAMA

REKLAMA

Salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie i salony tatuażu będą musiały zainstalować urządzenia do sterylizacji narzędzi kosmetycznych oraz przeszkolić pracowników z ich obsługi. Na dostosowanie się do nowych przepisów przedsiębiorcy będą mieli czas do 31 grudnia 2013 roku.

Nowe wymogi sanitarne dla fryzjera i kosmetyczki

REKLAMA

Fryzjerzy, kosmetyczki, właściciele salonów tatuażu oraz punktów odnowy biologicznej będą musieli zakupić urządzenia do sterylizacji. Na przedsiębiorców spadnie nowe obciążenie, bo spełniający normy sterylizator kosztuje około 700 złotych. Obsługiwać urządzenie będą mogli jedynie przeszkoleni pracownicy. Zmiany wynikają z projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnohigienicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty, w których świadczone są usługi fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej.

INFORAKADEMIA poleca: Zatrudnianie cudzoziemców w świetle zmian

Salon kosmetyczny we franczyzie

Przedsiębiorca nie zakazi HIV

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Projektodawcy przygotowanie projektu uzasadniają potrzebą zwalczania rozprzestrzeniania się chorób, których źródłem zakażenia mogą być narzędzia kosmetyczne. Mowa o wirusowym zapaleniu wątroby typu B lub C oraz przenoszeniu wirusa HIV. Sterylizacja ma temu zapobiec.  

Przedsiębiorcy będą mieli obowiązek prowadzenia sterylizacji w wydzielonym pomieszczeniu lub w pomieszczeniu świadczenia usług, których wykonywanie wiąże się z ryzykiem skaleczenia klienta. W tym drugim przypadku sterylizacja będzie musiała odbywać się poza czasem obsługi klientów.

Projekt przewiduje również wymóg posiadania minimum średniego wykształcenia przez osobę obsługującą sterylizator, a także odbycia odpowiedniego szkolenia. Kto miałby prowadzić szkolenia? Na razie nie wiadomo.

Polecamy: Gabinet kosmetyczny - biznes plan

Zmiany nic nie zmienią

Projektodawcy zakładają, że nowe wymogi sanitarne nie będą miały wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw, ani na konkurencyjność. Regulacjami mają zostać objęte wszystkie podmioty prowadzące działalność w zakresie fryzjerstwa, kosmetyki, studiów tatuażu oraz gabinetów odnowy biologicznej. Do obiektów odnowy biologicznej zostaną zaliczone także punkty świadczące usługi regeneracyjne polegające na tlenoterapii. Na dostosowanie się do nowych przepisów przedsiębiorcy będą mieli czas do 31 grudnia 2013 roku.

Przedsiębiorcy, którzy nie zastosują się do wymagań, mogą zostać ukarani mandatem przez inspekcję sanitarną. W najgorszych wypadkach może dojść nawet do zamknięcia salonu.

Polecamy: Jak rozliczyć dochody uzyskiwane przez gabinet kosmetyczny?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA