REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

KRS, CEIDG

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zwykłe podwyższenie kapitału zakładowego

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki to szczególnego rodzaju zmiana statutu spółki. Jak jej dokonać?

Zgłoszenie spółki osobowej do sądu rejestrowego

Zgłoszenie spółki do rejestru przedsiębiorców jest konieczne dla powstania spółki ze zdolnością prawną, podlegającej przepisom Kodeksu spółek handlowych.

Rejestracja spółek komandytowych a odpowiedzialność komandytariusza

Nieznajomość przepisów prawa handlowego może skutkować konsekwencjami na bardzo szeroką skalę. Tak właśnie dzieje się w przypadku niezachowania pewnych zasad podczas rejestracji spółki komandytowej.

Cudzoziemiec spoza UE rejestruje działalność gospodarczą w Polsce

Czy obywatel kraju spoza Unii Europejskiej (np. z Japonii) może zarejestrować działalność gospodarczą w polskiej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej ?

REKLAMA

Wykreślenie przedsiębiorcy z CEIDG z urzędu przez organ administracyjny

W niektórych sytuacjach przedsiębiorca może być wykreślony z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej z urzędu, w drodze decyzji administracyjnej. Sprawdźmy w jakich przypadkach może się to zdarzyć.

CEIDG 2013: dane przedsiębiorców będą udostępniane hurtowo i komercyjnie za opłatą

Ministerstwo Gospodarki przygotowuje projekt rozporządzenia dotyczącego zasad uiszczania opłat za hurtowe udostępnianie danych z CEIDG w celach komercyjnych. Zainteresowane firmy zyskają możliwość pobierania pakietów informacji o przedsiębiorcach zgrupowanych według określonego kryterium.

Można pobrać bezpłatny odpis z KRS przez internet

Resort sprawiedliwości umożliwił darmowe pobranie odpisów z KRS przez internet. Informacje można pobierać w formie plików PDF.

Nie bój się założenia firmy. Otwieramy działalność w 7 krokach

Masz pomysł na własny biznes, ale boisz się formalności związanych z założeniem własnej firmy? Pokazujemy jak założyć firmę w 7 krokach bez wychodzenia z domu.

REKLAMA

CEIDG 2012/2013: zmiany w przesłankach wykreślenia z urzędu

Będzie nowa przesłanka wykreślenia z urzędu z CEIDG. Resort gospodarki przygotowuje projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

CEIDG 2012/2013: Będzie łatwiej o zaświadczenie z CEIDG

Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło prace nad wprowadzeniem zmian w funkcjonowaniu CEIDG. Nowe przepisy mają skonkretyzować zasady wydawania zaświadczeń z ewidencji.

CEIDG 2012/2013: PESEL i REGON będą wpisane z urzędu

PESEL i REGON przedsiębiorcy będzie podlegał wpisowi do CEIDG z urzędu. Nowe zasady mają uprościć funkcjonowanie ewidencji. Ministerstwo Gospodarki przygotowuje nowelizację ustawy o swobodzie działalności.

CEIDG 2012/2013: będzie wykreślenie wpisu zmarłego przedsiębiorcy bez decyzji ministra

Wpis zmarłego przedsiębiorcy będzie wykreślony z CEIDG bez decyzji wydanej przez ministra gospodarki. Resort gospodarki przygotowuje zmiany do zasad funkcjonowania CEIDG.

CEIDG 2012/2013: będą zmiany przy zawieszaniu działalności

Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło prace nad nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowe przepisy mają uprościć funkcjonowanie CEIDG. Ułatwienia mają objąć m.in. procedurę zawieszania działalności.

CEIDG 2012/2013: Zmiana zasad udostępniania i publikowania danych w CEIDG

CEIDG. Nowe zasady udostępniania i publikowania danych o przedsiębiorcach przez CEIDG. Zmiany ma wprowadzić przygotowywana nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

CEIDG 2012/2013: Sąd poda PKD i PESEL przedsiębiorcy

Resort gospodarki przygotowuje nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Sądy w orzeczeniach o zakazie działalności mają podawać PKD i PESEL przedsiębiorcy. Dane mają trafiać do CEIDG.

CEIDG 2012/2013: Zatarcie skazania usunie zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z CEIDG

CEIDG 2012/2013. Resort gospodarki przygotowuje zmiany, które mają pozwolić na usuwanie z wpisów w CEIDG informacji o orzeczonych wobec przedsiębiorcy zakazach prowadzenia działalności. Obecnie informacji usunąć się nie da.

CEIDG 2012/2013: Wpisowi do CEIDG będą podlegały nowe dane

CEIDG. Wpisowi do CEIDG będą podlegały nowe dane. Zmiany ma wprowadzić przygotowywana nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Jak długo ważny jest odpis KRS?

Uczestnictwo w obrocie prawnym z udziałem spółek wymaga od nas posiadania aktualnego odpisu spółki z Krajowego Rejestru Sądowego. Często może pojawić się pytanie o to, jak długo taki odpis pozostaje ważny.

Firmę założymy bez wychodzenia z domu - wicepremier Waldemar Pawlak dla Wieszjak.pl

- W CEIDG będzie można potwierdzić tożsamość przy użyciu pl.ID, czyli nowego elektronicznego dowodu osobistego. Pozwoli to uniknąć fizycznego kontaktu z urzędem - zapewnia w rozmowie z Wieszjak.pl wicepremier Waldemar Pawlak.

Nowe formularze KRS 2012

Nowe formularze KRS obowiązują od 1 stycznia 2012 roku. Pobierz potrzebny formularz KRS.

Rejestr pełnomocnictw CEIDG

Rejestr pełnomocnictw w CEIDG wystartował 1 styczni 2012. Dowiedz się w jaki sposób przedsiębiorca może skorzystać z rejestru pełnomocnictw w CEIDG.

Czy fundacja może prowadzić działalność gospodarczą?

Fundacje są zakładane w celach niekomercyjnych, by realizować określone zadania o znaczeniu społecznym. Nie oznacza to jednak, że nie mogą prowadzić działalności gospodarczej pod pewnymi warunkami.

Formalności przy zakładaniu fundacji

Fundacje zakłada się w celach społecznych lub gospodarczo użytecznych. Podlegają one wpisowi do KRS i mają osobowość prawną. Mogą również prowadzić działalność gospodarczą.

Adres mailowy w rejestrze KRS

Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadza szereg zmian. Od 1 stycznia 2012 r. w rejestrze można zamieścić adres strony internetowej i poczty elektronicznej przedsiębiorcy.

Zakładanie spółki przez internet 2012 – cz. 3 – postępowanie rejestrowe

Możliwość zawiązania spółki z o.o. przez internet oznacza także zmiany w postępowaniu rejestrowym. Szybsza będzie też rejestracja takiej spółki w KRS.

Zakładanie spółki przez internet 2012

Nowy Rok to czas dużych zmian w prawie. Jedną z nich jest możliwość założenia przez internet spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ogłoszenia spółki z o.o. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Przepisy prawa nakazują, by organ prowadzący sprawy spółki ogłaszał o określonych zdarzeniach w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. O jakie zdarzenia chodzi?

Likwidacja spółki jawnej – cz. 2

Rozwiązanie spółki jawnej następuje z chwilą wykreślenia z rejestru. Zanim jednak to nastąpi najczęściej przeprowadzone musi być postępowanie likwidacyjne. Jak ono wygląda?

Modyfikacja danych rejestrowych wymagająca zmiany umowy spółki z o.o.

Kodeks spółek handlowych określa istotne elementy każdej umowy spółki, co jednak gdy ulegają one modyfikacji?

CEIDG - vademecum

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to system ewidencji przedsiębiorców - osób fizycznych, który 1 lipca zastąpił EDG. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet, w ciągu kilkunastu minut. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które są ci potrzebne do założenia własnej firmy przez CEIDG.

CEIDG-PN i inne załączniki do CEIDG-1 – wzory

CEIDGN-PN to jeden z załączników jakie przedsiębiorca może dodać do składanego formularza CEIDG-1. CEIDG-PN służy do wskazywania udzielonych przez przedsiębiorcę pełnomocnictw.

CEIDG 2012 - zmiany

CEIDG w 2012 roku czekają kolejne rewolucje. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej od 1 stycznia 2012 roku będzie wzbogacona o rejestr pełnomocnictw. Zakończony zostanie także proces transferu danych przedsiębiorców zgromadzonych w gminach.

CEIDG ułatwia start firmom

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej wystartowała na dobre. Dotychczas zarejestrowało się za jej pośrednictwem 11 tys. firm.

Jak założyć agencję nieruchomości - formalności

Założenie biura nieruchomości związane jest ze spełnieniem ustawowo określonych wymagań. Co trzeba zrobić, aby móc poprowadzić taki biznes?

CEIDG a koszt założenia własnej firmy

Od 1 lipca 2011 obowiązują przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG). Jakie są w związku z tym koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej? W odpowiedzi na to pytanie pomoże analiza kosztów założenia firmy przed i po wprowadzeniu CEIDG.

CEIDG i działalność regulowana

Z dniem 1 lipca 2011 r. rozpocznie funkcjonowanie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zastąpi ona rozrzucone po całej Polsce rejestry zawierające dane osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą prowadzone obecnie przez urzędy miast i gmin. Jak jednak istnienie tego ogólnopolskiego rejestru będzie się miało do prowadzonych przez odrębne organy rejestrów działalności regulowanej? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

Funkcjonowanie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) ułatwia założenie własnej firmy i dopełnianie związanych z nią formalności. Dzięki formularzowi dostępnemu przez Internet będzie to możliwe bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnienie elektronicznego wniosku CEIDG-1. Jak to zrobić?

W jakim celu powstało CEIDG?

Z dniem 1 lipca 2011 r. rozpocznie funkcjonowanie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zastąpi ona rozrzucone po całej Polsce rejestry zawierające dane osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą prowadzone obecnie przez urzędy miast i gmin. Jakie są główne cele tej nowej instytucji? Przeczytaj.

Czym jest CEIDG, czyli własna firma przez Internet

Już 1 lipca 2011 roku własną firmę będziemy rejestrować przez internet. Wszystko w jeden dzień i formalnościach zajmujących nie więcej niż 15 minut. Taką możliwość ma dać przyszłym przedsiębiorcom Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Jakie nowe zasady zawieszania działalności gospodarczej?

W Sejmie uchwalił nowelizację ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Zmiany dotyczą między innymi zasad zawieszania działalności gospodarczej. System zawieszania prowadzenia działalności gospodarczej czeka mała rewolucja.

Jakie zasady dostępu do danych w CEIDG?

1 lipca 2011 r. ruszy CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). To centralny rejestr przedsiębiorców - osób fizycznych, który zastąpi prowadzone dotąd przez poszczególne gminy ewidencje. Na jakich zasadach możliwy będzie dostęp do rejestru? Przeczytaj.

Zasady składania wniosku o wpis do CEIDG - porada

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, jest centralnym ogólnopolskim rejestrem, który ma zacząć działać od 1 lipca 2011 r. Zastąpi on Ewidencję Działalności Gospodarczej prowadzoną przez każdą z gmin. Ekspert radzi według jaki zasad składany będzie wniosek o wpis do CEIDG.

Jakie zmiany w zakresie punktów kontaktowych?

Punkt kontaktowy kierowany jest przez ministra właściwego do spraw gospodarki. Jego zadaniem jest ułatwienie przedsiębiorcom dopełniania procedur związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz udzielanie im niezbędnych informacji. Zadania te punkt kontaktowy realizuje za pośrednictwem strony internetowej. Jakim zmianom podlegać będzie Punkt w związku z wprowadzeniem CEIDG? Przeczytaj.

Czym jest SAGED?

Elektroniczny zegar na internetowej stronie Ministerstwa Gospodarki odlicza czas, który pozostał do uruchomienia CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Ten ogólnopolski rejestr przedsiębiorców - osób fizycznych rozpocznie swoje funkcjonowanie dnia 1 lipca 2011 r. Na gminach spoczywa obowiązek wprowadzenia do CEIDG danych zawartych w prowadzonych przez nie ewidencjach. Ilość informacji jest ogromna. W wywiązaniu się z nałożonego na gminy zadania ma im pomóc SAGED. Co to takiego? Przeczytaj.

Jakie dane podlegają wpisowi do CEIDG?

Od 1 lipca przedsiębiorcy będą podlegali rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jakie dane będą wpisywane do rejestru?

CEIDG - co stanie się z danymi zarejestrowanych przedsiębiorców?

1 lipca 2011 r. zacznie funkcjonować Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Dane przedsiębiorców znajdą się w ogólnodostępnym systemie informatycznym. Jednak, korzystając z CEIDG w dniu 1 lipca możemy nie znaleźć w ewidencji interesujących nas danych. Dlaczego? Przeczytaj.

Czym jest rejestr pełnomocnictw?

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Zmiany dotyczyć będą m.in. kwestii związanych z posługiwaniem się przez przedsiębiorców pełnomocnikami. Zostanie wprowadzony tzw. rejestr pełnomocnictw. Jakie ułatwienia czekają przedsiębiorców? Przeczytaj.

CEIDG – jaką funkcję będzie pełniła?

Czy rolą pracownika ewidencji działalności gospodarczej będzie tylko przyjęcie wniosku o wpis/zmianę w ewidencji , wydanie poświadczenia złożenia wniosku, przetworzenie wniosku w formę elektroniczną i przesłanie do centralnej ewidencji? W jakiej formie przedsiębiorcy będą otrzymywali zaświadczenie potwierdzające dokonanie wpisu do ewidencji? Jak będzie wyglądało załatwianie spraw w okresie przejściowym od 1 lipca 2011 do 31 grudnia 2011? Ekspert odpowiada na pytania.

CEIDG - jakie są jej zadania?

Z dniem 1 lipca 2011 r. zaczną obowiązywać przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zastąpi ona rozrzucone po całej Polsce rejestry zawierające dane osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą prowadzone obecnie przez urzędy miast i gmin. Poniżej przedstawione są zadania, które będzie realizować CEIDG.

Co podlega wpisowi do CEIDG?

Z dniem 1 lipca 2011 r. weszły w życie przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). W rejestrze tym znajdą się dane przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Co podlega wpisowi do CEIDG? Przeczytaj.

REKLAMA