| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > CEIDG ułatwia start firmom

CEIDG ułatwia start firmom

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej wystartowała na dobre. Dotychczas zarejestrowało się za jej pośrednictwem 11 tys. firm.

CEIDG 2011

- Od początku funkcjonowania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na naszej platformie zarejestrowało się już ok. 11 tysięcy przedsiębiorców – podkreślił wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podczas konferencji pt. „CEIDG, czyli zero okienka – co daje polskim przedsiębiorcom”. Spotkanie zorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG), odbyło się 4 sierpnia 2011 r. w Warszawie.

CEIDG a SDG

Wiceminister Dariusz Bogdan przypomniał, że możliwość założenia firmy za pośrednictwem Internetu dają przepisy znowelizowanej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, które weszły w życie 1 lipca 2011 r. – Dzięki temu przedsiębiorcy mogą również elektronicznie załatwić sprawy związane z zawieszeniem, wznowieniem czy zamknięciem działalności gospodarczej – dodał.

Formularz CEIDG-1

Wiceszef resortu gospodarki zaznaczył, że kluczową funkcjonalnością nowej platformy jest możliwość złożenia wniosku CEIDG-1 przez Internet. – Możemy wykorzystać do tego  podpis elektroniczny, certyfikat kwalifikowany lub bezpłatny zaufany profil na platformie ePUAP.  Pozwoli to zaoszczędzić czas i dodatkowo obniża koszty – powiedział. Dodał, że CEIDG zapewnia także swobodny dostęp do danych ewidencyjnych wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce.

Polecamy: Czym jest CEIDG, czyli własna firma przez Internet

Zastępca Sekretarza Generalnego KIG Jacek Czech zaznaczył, że powstanie CEIDG jest początkiem i dobrym przykładem budowania nowych standardów komunikowania obywatela z urzędem. – Mamy nadzieję, że system ten przyczyni się także do coraz szerszego wykorzystywania przez firmy technik komputerowych również w kontaktach z administracją publiczną – powiedział.

Polecamy: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego FORTUNA

Kompleksowa obsługa prawna firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »