REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie, Giełda

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wrzesień okazał się łaskawy dla giełdy

Dzisiejszy odczyt indeksu ISM w USA może, tak jak to było miesiąc wcześniej, „ustawić” przebieg zdarzeń na rynkach finansowych na kolejne tygodnie. Z kolei wrześniowy PMI dla Polski osiągnął najwyższy poziom od listopada 2006 r. Pole do dalszej poprawy jest już bardzo ograniczone.

Na czym polega system ERP?

System wspomagający zarządzanie (ERP) należy traktować jako inwestycję, która musi się zwrócić. Dlatego wybór nowego rozwiązania warto poprzedzić szczegółową analizą zarówno kosztów związanych z zakupem licencji wdrożenia i utrzymania systemu (opieka serwisowa), jak i oczekiwanych rezultatów.

Oprogramowanie, czy aplikacje na wynajem - co jest tańsze dla firmy

Inwestycja w oprogramowanie, jak i korzystanie z aplikacji na wynajem w modelu Software as a Service lub outsourcingowym może stanowić źródło oszczędności dla firmy. Które rozwiązanie wybrać, aby płacić mniej?

Konsumenci w USA są pesymistami

Słabość nastrojów konsumentów podtrzymuje obawy o koniunkturę gospodarczą w tym kraju w kolejnych miesiącach. Dodatkowo lepszy od spodziewanego odczyt wrześniowego PMI w Chinach przeszedł bez echa na giełdach.

REKLAMA

Jakie są pozytywne strony konfliktu?

Nie zawsze konflikt jest czymś złym. Może okazać się twórczą inspiracją dla nowych pomysłów. Może także zapobiegać apatii i stagnacji. Bez niego życie byłoby bezbarwne i przesłodzone.

Rozwiązywanie konfliktów -jak powinno się postąpić

Nikt nie planuje konfliktów. Zwykle wybuchają spontanicznie. Przelatuje iskra i sytuacja staje się zapalna. Emocje biorą górę i cała sytuacja wymyka się spod kontroli. W środowisku zawodowym współpracownicy osób zaangażowanych w konflikt łatwo zostają wciągnięci w konfrontację. Wszyscy podnoszą głos. Każdy ma własną opinię na temat tego co się zdarzyło.Co powinieneś zrobić?

Stabilizacja na rynkach finansowych

Chińskie władze w dalszym ciągu próbują przeciwdziałać narastaniu bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Z kolei brak publikacji ważnych danych gospodarczych sprzyja utrzymaniu dziś stabilizacji na rynkach finansowych.

Jak rozwiązać konflikt między Tobą a drugą osobą?

Wyobraź sobie, że razem z parterem konfliktu generujecie rozwiązanie. Nikt nie jest pokonany. Oboje zaspakajacie swoje potrzeby i osiągacie cele. Niemożliwe? Możliwe! Wymaga dwustronnego porozumienia i zrezygnowania z narcystycznego pragnienia władzy. Wymaga twórczego myślenia i przejścia 6 kroków. Jakich?

REKLAMA

Co z konfliktem w pracy?

Konflikt jest zjawiskiem nieuchronnym w firmach, ponieważ cele, wartości, potrzeby grup i jednostek nie zawsze są zgodne. Sytuacje konfliktowe mogą być oznaką zdrowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Z drugiej strony konflikt może być destrukcyjny.

Posiadacze akcji nie mają powodów do radości

Powrót indeksu rynków wschodzących MSCI EM poniżej kwietniowej górki byłby sygnałem zapowiadającym kres dobrej koniunktury. Z kolei na amerykańskim rynku wtórnym nieruchomości zapasy niesprzedanych domów sięgają blisko 4 mln sztuk.

Nie taki konflikt straszny, jak go malują

Początkowo czujesz drobne napięcie stopniowo przeradzające się we wzajemną wrogość. Pojawiają się zarzuty, negatywne uwagi, oceny. Emocje zaczynają szaleć. Prym wiedzie Bezradność, Złość, Lęk. Napięcie rośnie, aż do momentu, kiedy daleko Ci do rozsądku. Zdarzenia nabierają tempa. W końcu nie możesz już dłużej tego wytrzymać i rozładowujesz się we wszechogarniającej awanturze. Z czym kojarzy Ci się słowo konflikt?

Fundusze ETF nie zrobiły furory

Debiut pierwszego ETF na warszawskiej giełdzie nie wypada zbyt okazale. Obroty w początkowej fazie sesji wynoszą ok. 450 sztuk. Z kolei w Japonii, pierwszy raz od 2007 r., zwolniło tempo spadku cen ziemi.

Komunikat FOMC przyczyną spadku dolara

Znaczne osłabienie dolara po komunikacie FOMC wpłynęło na wzrost pary EUR/USD i jednocześnie zniżkę kursu USD/PLN.

Jak rozwiązywać konflikty w zespole?

Niektórzy ludzie boją się konfliktów. Czują się niepewnie i niewygodnie, przyjmują postawę „pokój za każdą cenę”. Jest to mechanizm obronny, który pozwala w miarę spokojnie przetrwać. Zastawiam się wtedy: Jaki jest tego koszt?

Czy jesteś szefem tyranem?

Ostatnio byłam świadkiem pewnego zdarzenia, które zmroziło mi krew w żyłach i spowodowało głęboką zadumę nad zagadnieniem bycia szefem zespołu. Oto w jednej z prężnie rozwijających się firm, w czasie jednego z zebrań zespołu, które miało na celu wytyczenie nowych dróg na osiągnięcie celu rozegrał się horror – notabene spotkanie zostało zorganizowane przez zespół a nie przez szefa.

Jak pokonać demona perfekcjonizmu?

Kobiety biznesu, chcą być nie tylko idealne we wszystkim co robią ale mają poczucie, że wszystko w firmie zależne jest od ich pracy, że one zrobią dane zadania najlepiej, że są niezastąpione i w efekcie nie delegują zadań i robią wszystko same. Nie zauważają jak wpadają w pułapkę „coraz większych wymagań”.

Jak sobie poradzić z perfekcjonizmem - porady

Możesz ich spotkać w domu, pracy, na ulicy. Potrafią stworzyć niezłe piekiełko dla siebie samych i otaczających ich ludzi. Perfekcjoniści, bo o nich mowa mają dużą łatwość w wywieraniu na siebie samych presji. Stawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko i dają sobie razy kiedy nie doskoczą. Krytykują produkty, krytykują otoczenie, w głowie krytykują siebie bo...oczekują od świata i od siebie samego zbyt wiele.

Jakie są pożądane cechy lidera?

Zastanawiałeś się kiedyś, co cechuje przywódcę? Czym charakteryzuje się lider? Ja od kilku lat zadaję sobie te pytania i chyb przyszedł czas na to, bym te cechy nazwała. Dlaczego? Trochę dla uporządkowania, trochę dla zobaczenia, trochę dla zmierzenia się z tematem. I przede wszystkim dlatego by móc tę moją klasyfikację modyfikować, zmieniać, doskonalić.

Na giełdach bez rewolucji

17 sierpnia 2010 r. doradca finansowy Gold Finance podsumował najważniejsze wydarzenia z ostatniego tygodnia na rynku akcji. Z przeglądu wynika, że na pierwszy rzut oka było dość spokojnie na parkietach, choć pojawiały się informacje, które mogły poruszyć inwestorów.

Refleksje coacha – zapanuj nad czasem

Coraz częściej moi klienci mówią o czasie. Coraz częściej okazuje się, że nie zawsze robią z danym im czasem to co chcą. Raczej znajdują się w błędnym kole powinności, spełniania oczekiwań innych, udowadniania sobie i innym jak bardzo wartościowymi są ludźmi. W pogoni za straconymi bezpowrotnie minutami zapominają o swoich wartościach, o tym co dla nich w życiu ważne i czego tak naprawdę chcą, do czego tak naprawdę dążą…co chcą zrobić z resztą darowanego im życia… Zapominają, że tak naprawdę mają wybór. A ty o tym pamiętasz?

Jak potrafisz zarządzać czasem?

Narzekasz na pracoholizm, spędzasz w biurze ponad 10 godzin dziennie i często zabierasz pracę do domu? Zazdrościsz innym, którzy po 8 godzinach wychodzą ze zrealizowanymi zadaniami? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak potrafisz zarządzać czasem? Poniższy test odpowie Ci na to pytanie.

Dzień Trzech Wiedźm sprzyja stabilizacji

Dzisiejsze wygasanie wrześniowej serii instrumentów pochodnych sprzyja utrzymaniu stabilizacji na warszawskiej giełdzie. Ponadto sierpień przyniósł przyspieszenie wzrostu funduszu płac w Polsce, ale za wcześnie jest by mówić o trwałej tendencji w tym względzie.

Czy nowe fundusze ETF są warte uwagi

22 września 2010 r. na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych zadebiutuje pierwszy, długo wyczekiwany na naszym rynku ETF. Ma on wiernie odwzorowywać zachowanie indeksu WIG20. Czy fundusz ten okaże się dla inwestorów ciekawą alternatywą? Jakie są jego mocne i słabe strony? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Banki przejmują coraz więcej domów w USA

Wzrost zmienności na rynkach akcji byłby niekorzystnym znakiem dla koniunktury w średnim terminie. Dodatkowo w sierpniu nasilał się problem z liczbą domów przejmowanych przez banki od dłużników.

WIG wciąż ma szanse zyskiwać

Wrześniowy indeks ZEW w Niemczech zapowiada przesilenie w tamtejszej gospodarce. Z kolei w Polsce, pozostając powyżej 44,1 tys. pkt WIG daje sobie szanse na dalszy ruch w górę.

Co to jest coachingowy styl zarządzania?

Świadomy swojej wartości pracownik, to 200% „wyrobionej normy”. Wysoka samoocena, to efekt odpowiedniej motywacji, a skuteczne motywowanie, to pełnoetatowe zajęcie dla menedżera. Jednak rolą przełożonego jest także mierzenie się ze wszystkim innym, co dostarcza firmie wymiernych rezultatów biznesowych. Jak zatem sprawić, aby w tym zmieniającym się i pełnym wyzwań środowisku wywołać w zespole pełne zaangażowanie, inicjatywę i kreatywność?

Dobra passa na giełdzie dobiega końca?

Duże obroty z chwilą dotarcia WIG do tegorocznego szczytu sugerują, że na tym poziomie może dojść do poważniejszych rozstrzygnięć dotyczących średnioterminowej koniunktury na warszawskiej giełdzie. Z kolei spadek WIG poniżej 44,1 tys. pkt skłaniałby do obaw, że potencjał zwyżkowy się wyczerpuje.

Będzie nowy szczyt na GPW?

Przekroczenie przez WIG tegorocznej górki byłoby korzystnym sygnałem, ale jednocześnie warto pamiętać, że nie musi to w krótkim terminie prowadzić do kontynuacji ruchu w górę. Póki co bardzo duże obroty w początkach poniedziałkowej sesji to w dużej mierze pochodna handlu akcjami PKO BP i BZ WBK.

Stopy procentowe w Chinach pójdą w górę?

Pojawiają się spekulacje, że chińskie władze przygotowują się do podwyżki stóp procentowych — gdyby do niej doszło rynki finansowe otrzymałyby negatywny impuls.

Rynki wschodzące w centrum uwagi

W tym tygodniu doszło do kolejnej znaczącej zmiany nastrojów wśród amerykańskich inwestorów, co potwierdza niepewność na rynkach. Jednocześnie optymistyczne prognozy dla rynków wschodzących można traktować jako odzwierciedlenie bardzo pozytywnego bieżącego nastawienia do nich.

Jaki powinien być idealny kandydat na menedżera?

Doświadczenie i skuteczność działania – to kluczowe czynniki brane pod uwagę przy wyborze menedżera. Kadrę kierowniczą poszukuje się obecnie najczęściej w sektorze IT, handlowym oraz bankowym.

Pogorszenie nastrojów w Europie

Trwa słabość euro względem franka szwajcarskiego, co przekłada się na presję na wzrost CHF/PLN. Ponadto wciąż brakuje wyraźnych sygnałów zakończenia średnioterminowych trendów bocznych na rynkach akcji.

Inwestorzy ostrożni

Inwestorzy na świecie pozostają wrażliwi na wszelkie informacje o pogorszeniu koniunktury gospodarczej w globalnej gospodarce. Z kolei w Australii podwyżki stóp procentowych wyraźnie schłodziły tamtejszy rynek nieruchomości.

Ocena polskiej gospodarki wg finansistów VIII 2010

Expander opublikował sierpniowe dane dotyczące nastrojów analityków i inwestorów giełdowych. Wynika z nich, iż rośnie liczba pesymistów wśród ekspertów finansowych - Indeks Koniunktury Ekspertów Finansowych (IKEF) w sierpniu odnotował znaczny spadek.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu najbardziej mogą być zadowoleni inwestorzy lokujący swój kapitał w rynki wschodzące, w szczególności azjatyckie. Z kolei rynki rozwinięte miały w danym miesiącu trochę kłopotów.

Nastroje inwestorów w USA: niedźwiedzie przeważają

Zwyżkom na amerykańskim parkiecie z minionego tygodnia towarzyszyły umiarkowane obroty, co zmniejsza pozytywną wymowę ruchu w górę. Ponadto przełom sierpnia i września przyniósł znaczące pogorszenie nastrojów amerykańskich inwestorów.

Jaką metodą pracować, aby skutecznie działać?

Wiele jest różnych metod działania. Część z nich jest opisana w różnych publikacjach podpowiadających jaką obrać drogę działania, aby osiągnąć upragniony sukces. Recept jest wiele. Można znaleźć odpowiedzi na pytania: jak siebie motywować? jak motywować innych, aby grali z nami „do jednej bramki”? co zrobić aby inni chętnie z nami współpracowali? jak to robić, aby efekty były długotrwałe? Ile różnych odpowiedzi można znaleźć na takie pytania? Wiele.

Jak wyodrębniać procesy i działania do analizy opłacalności lub analizy rozwoju?

Oszczędzanie na procesach lub działaniach to jedyna dostępna możliwość – w końcu to właśnie tym zajmują się pracownicy w godzinach pracy.

Czy decyzje biznesowe są naprawdę podejmowane racjonalnie?

Mechanizmy obronne powodują, że człowiek co do zasady nie jest w stanie podejmować decyzji w 100% racjonalnych, podejmuje jedynie decyzje zadowalające.

Czy ISO 9001 jest opłacalne?

Więcej niż połowa firm, które dokonały wdrożenia systemu ISO 9001 uważa, że krok ten przyniósł im oczekiwane korzyści. Jakie problemy i przeszkody stoją przed przedsiębiorcami, którzy planują uzyskać certyfikat dla swoich firm?

Czy ISO 9001 warto wdrażać przez firmę zewnętrzną?

Stojący przed firmami wybór między wprowadzaniem ISO 9001 za pośrednictwem firmy zewnętrznej bądź bez jej pomocy jest w większości rozstrzygany na korzyść tych pierwszych. Jak taką firmę wybrać?

Na amerykańskiej giełdzie nastroje wciąż pesymistyczne

Brak reakcji amerykańskiej giełdy na dobre wiadomości gospodarcze jest wyrazem jej słabości i podtrzymuje obawy o przyszłą koniunkturę na rynku akcji. Z kolei wysokim odczytom wskaźnika PMI dla Polski sprzyja wciąż niska baza porównawcza z 2009 r.

Czy cena miedzi ukazuje trendy panujące na giełdzie

Rynek podstawowego metalu przemysłowego, jakim jest miedź, jest bardzo interesującym „barometrem”. Uważa się, że cena tego surowca zmienia się wraz z kierunkiem trendu w gospodarce światowej. Czy wpływa ona także na giełdowe indeksy? A jeśli tak, to w jakim stopniu?

W USA sytuacja wciąż nie wygląda za dobrze

Ekonomiści oczekują dziś korekty danych o PKB USA w II kwartale do 1,4% z podawanych miesiąc temu 2,5%. Redukują też prognozy na kolejne kwartały. Ponadto już tylko 21% analityków oczekuje wzrostu cen domów w Stanach Zjednoczonych w tym roku. Tymczasem rosną ceny domów w Kanadzie.

Waluty: jak długo potrwa jeszcze korekta

Wczoraj wieczorem zgodnie z oczekiwaniami inwestorzy na Wall Street wykorzystali nie tak złe dane makroekonomiczne (bo mogły być gorsze) i kluczowe wsparcie na 1.040 pkt. na indeksie S&P 500, do wykreowania odbicia. To przełożyło się na zwyżkę EUR/USD w okolice 1,2730, które dzisiaj rano zostały nieznacznie naruszone (1,2746) i tym samym umocnienie złotego.

Debiut ZPC OTMUCHÓW SA osłodzi GPW

Na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych zawita spółka z branży spożywczej, specjalizująca się w produkcji łakoci, które mogą zadowolić nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Chodzi tu mianowicie o ZPC OTMUCHÓW SA, który osłodzi naszą giełdę swoim debiutem.

Co stoi za mocniejszym złotym

Wtorkowy wieczór ponownie pokazał, jak duży wpływ na zachowanie się EUR/USD mają czynniki giełdowe. Wystarczyło, że silna wyprzedaż na Wall Street po dość słabych danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA (spadek w lipcu aż o 27,2 proc. m/m) została na chwilę powstrzymana, kurs EUR/USD dość szybko odbił się w górę z okolic 1,2588, czyli bliskich wskazywanemu kilka dni temu celowi na 1,26.

Giełdy i waluty - podsumowanie dnia 23.08.2010r.

Doradca Finansowy Gold Finance podsumował dzień 23 sierpnia 2010 r. na giełdach, krajowej i zagranicznych, a także na rynku walutowym.

Czy rynek nieruchomości spowoduje recesję w USA

Nie zmieniły się stopy procentowe na Węgrzech i główna z nich nadal wynosi 5,25%. Dziś stóp nie ruszy zapewne także nasza RPP (główna stopa w Polsce wynosi 3,5%). Co jeszcze? W ocenach ekspertów fatalna sytuacja na rynku nieruchomości w USA może wpędzić tamtejszą gospodarkę w ponowną recesję.

Giełdy i waluty - podsumowanie dnia 20.08.2010r.

Doradca Finansowy Gold Finance podsumował dzień 20 sierpnia 2010 r. na giełdach, krajowej i zagranicznych, a także na rynku walutowym.

REKLAMA