REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nastroje inwestorów w USA: niedźwiedzie przeważają

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker

REKLAMA

REKLAMA

Zwyżkom na amerykańskim parkiecie z minionego tygodnia towarzyszyły umiarkowane obroty, co zmniejsza pozytywną wymowę ruchu w górę. Ponadto przełom sierpnia i września przyniósł znaczące pogorszenie nastrojów amerykańskich inwestorów.

Rynki wschodzące wciąż przyciągają globalny kapitał

REKLAMA

REKLAMA

Po dniu, w którym nie pracują amerykańskie rynki finansowe, trudno spodziewać się ciekawych wydarzeń. Wyraźna zwyżka z piątku, jaka miała miejsce na parkiecie w USA kończąca cały bardzo udany tydzień, w którym S&P 500 poszedł w górę o 3,7%, powinna skutkować podtrzymaniem dobrych nastrojów na europejskich rynkach. Takie założenie, że jest tym bardziej uzasadnione, że pozytywnie skończyły się notowania w Azji. Nie można jednak przejść obojętnie wobec faktu, że ubiegłotygodniowy ruch w górę na amerykańskim parkiecie nastąpił przy skromnych obrotach. To osłabia pozytywną wymowę zwyżek.

Ciekawie prezentowały się przepływy globalnego kapitału z tygodnia zakończonego 1 września. Fundusze akcji na świecie straciły 6,9 mld USD. Z podmiotów pieniężnych inwestorzy wycofali ponad 4 mld USD więcej niż wpłacili, a z mieszanych ponad 1 mld USD. Jedyną grupą, która pozyskiwała świeży kapitał, były fundusze obligacji. Dużo lepiej wypadły podmioty lokujące na rynkach wschodzących niż w państwach dojrzałych. To pokazuje, że utrzymują się cały czas tendencje, z jakimi mamy do czynienia od miesięcy. Wydaje się, że dopóki one trwają na rynkach rozwijających się nie dojdzie do mocniejszej przeceny.

Zobacz: Rodzaje funduszy

Miniony tydzień, wbrew kierunkowi indeksów, przyniósł istotne pogorszenie nastrojów inwestorów. Ankieta Investors Intelligence wykazała 29,4% byków i aż 37,7% niedźwiedzi. Poprzednio odsetek pesymistów był większy niż optymistów w połowie lipca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynki nieruchomości

W ostatnich dniach ponownie uwagę zaczynają przyciągać doniesienia z azjatyckich rynków nieruchomości. To one są najmocniej w ostatnich miesiącach rozgrzane. Na liście 5 państw z największym wzrostem w skali roku cen nieruchomości w II kwartale aż 3 to kraje azjatyckie (Singapur, Hong Kong i Tajwan). Uzupełniają ją Australia oraz Łotwa. We wszystkich tych miejscach, poza Łotwą, można mówić o oznakach spekulacyjnej bańki. Przeciwdziałanie jej narastaniu stało się jednym z ważniejszych celów działania tamtejszych władz. Ograniczają dostępność kredytów hipotecznych, zwiększają podaż gruntów pod budowę, tamują spekulacyjne zachowania.

Polecamy: Rynek nieruchomości

Na rozpoczynający się tydzień zaplanowana jest publikacja niewielkiej liczby danych dotyczących rynków nieruchomości. Uwagę głównie będą przyciągać decyzje banków centralnych, w Japonii, Australii, Wielkiej Brytanii, Kanady. Podwyżka kosztu pieniądza, z 0,75% do 1%, oczekiwania jest jedynie w ostatnim z tych państw.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA