REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki finansowe amerykańskich spółek tuż tuż

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker

REKLAMA

REKLAMA

Poprzednie kwartały zachęcają, w sezonie publikacji wyników za III kwartał, do oczekiwania na pokonanie prognoz zysków przez amerykańskie spółki. Z kolei sierpniowe wydatki budowlane potwierdziły, że wciąż nie ma przełomu na rynku nieruchomości w USA.

Wyniki za III kwartał na horyzoncie

REKLAMA

Z każdym dniem coraz bardziej będzie zmieniała się optyka inwestorów giełdowych, którzy zaczną skupiać się na tym, co przyniesie sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał przez amerykańskie spółki, a mniej będą się liczyć bieżące doniesienia gospodarcze. Sezon wyników startuje 7 października wraz z przekazaniem rezultatów przez pierwszą spółkę z indeksu DJIA. Tradycyjnie jest nią koncern aluminiowy, Alcoa. Jego osiągnięcia nie będą miarodajne dla całego rynku, na pewno jednak bardzo istotna będzie reakcja inwestorów na nie. Pokaźna skala wrześniowych zwyżek cen akcji pokazuje, że inwestorzy z optymizmem czekają na to, co zaprezentują firmy. Taka logika ma uzasadnienie w poprzednich kwartałach, kiedy osiągnięcia spółek okazywały się wyraźnie lepsze od oczekiwań, które i tak były wysokie. Tym razem prognozy są bardziej stonowane, więc nadzieje na ich przekroczenie mogą być jeszcze większe. Wydaje się w takich warunkach, że to nie pozostawia miejsca na rozczarowania. Tym bardziej, że pierwszy raz od ponad roku analitycy zaczynają obniżać prognozy przyszłych zysków.

Zobacz także: Rynek finansowy

Zanim jednak Alcoa opublikuje wyniki za III kwartał czekają nas jeszcze publikacje wrześniowych indeksów aktywności sektora usług. W Europie wstępne szacunki pokazały spowolnienie. Inwestorzy będą chcieli się przekonać teraz, czy potwierdzi się osłabienie w Stanach Zjednoczonych, jakie wykazały już sierpniowe dane. Wrześniowy odczyt poznamy we wtorek i może on dodatkowo wpłynąć na nastroje przed rozpoczęciem sezonu publikacji wyników przez amerykańskie spółki.

Rynki nieruchomości

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W sierpniu wydatki budowlane w Stanach Zjednoczonych zmniejszały się w dwucyfrowym tempie. Obniżyły się o 10% w skali roku. Miesiąc wcześniej zniżka sięgała 10,7%. W porównaniu z lipcem nastąpiła poprawa o 0,4%, ale w dużym stopniu pozytywny wydźwięk tej informacji zneutralizowała rewizja danych za lipiec. Największego spadku doświadcza prywatne budownictwo niemieszkaniowe, wciąż słabo jest w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, a wyniki poprawiają jedynie wydatki publiczne, związane głównie z budownictwem infrastrukturalnym, czy obiektami użyteczności publicznej. Sierpniowe dane o wydatkach budowlanych potwierdzają, że w tej części amerykańskiej gospodarki w dalszym ciągu brakuje przełomu.

Polecamy: Rynek nieruchomości

W tym tygodniu uwagę obserwatorów rynków nieruchomości będą przyciągać dane o liczbie podpisanych w sierpniu umów sprzedaży domów w USA oraz decyzje banków centralnych w Europie i Australii w sprawie stóp procentowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA