REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki finansowe amerykańskich spółek tuż tuż

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker

REKLAMA

REKLAMA

Poprzednie kwartały zachęcają, w sezonie publikacji wyników za III kwartał, do oczekiwania na pokonanie prognoz zysków przez amerykańskie spółki. Z kolei sierpniowe wydatki budowlane potwierdziły, że wciąż nie ma przełomu na rynku nieruchomości w USA.

Wyniki za III kwartał na horyzoncie

REKLAMA

Z każdym dniem coraz bardziej będzie zmieniała się optyka inwestorów giełdowych, którzy zaczną skupiać się na tym, co przyniesie sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał przez amerykańskie spółki, a mniej będą się liczyć bieżące doniesienia gospodarcze. Sezon wyników startuje 7 października wraz z przekazaniem rezultatów przez pierwszą spółkę z indeksu DJIA. Tradycyjnie jest nią koncern aluminiowy, Alcoa. Jego osiągnięcia nie będą miarodajne dla całego rynku, na pewno jednak bardzo istotna będzie reakcja inwestorów na nie. Pokaźna skala wrześniowych zwyżek cen akcji pokazuje, że inwestorzy z optymizmem czekają na to, co zaprezentują firmy. Taka logika ma uzasadnienie w poprzednich kwartałach, kiedy osiągnięcia spółek okazywały się wyraźnie lepsze od oczekiwań, które i tak były wysokie. Tym razem prognozy są bardziej stonowane, więc nadzieje na ich przekroczenie mogą być jeszcze większe. Wydaje się w takich warunkach, że to nie pozostawia miejsca na rozczarowania. Tym bardziej, że pierwszy raz od ponad roku analitycy zaczynają obniżać prognozy przyszłych zysków.

Zobacz także: Rynek finansowy

Zanim jednak Alcoa opublikuje wyniki za III kwartał czekają nas jeszcze publikacje wrześniowych indeksów aktywności sektora usług. W Europie wstępne szacunki pokazały spowolnienie. Inwestorzy będą chcieli się przekonać teraz, czy potwierdzi się osłabienie w Stanach Zjednoczonych, jakie wykazały już sierpniowe dane. Wrześniowy odczyt poznamy we wtorek i może on dodatkowo wpłynąć na nastroje przed rozpoczęciem sezonu publikacji wyników przez amerykańskie spółki.

Rynki nieruchomości

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W sierpniu wydatki budowlane w Stanach Zjednoczonych zmniejszały się w dwucyfrowym tempie. Obniżyły się o 10% w skali roku. Miesiąc wcześniej zniżka sięgała 10,7%. W porównaniu z lipcem nastąpiła poprawa o 0,4%, ale w dużym stopniu pozytywny wydźwięk tej informacji zneutralizowała rewizja danych za lipiec. Największego spadku doświadcza prywatne budownictwo niemieszkaniowe, wciąż słabo jest w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, a wyniki poprawiają jedynie wydatki publiczne, związane głównie z budownictwem infrastrukturalnym, czy obiektami użyteczności publicznej. Sierpniowe dane o wydatkach budowlanych potwierdzają, że w tej części amerykańskiej gospodarki w dalszym ciągu brakuje przełomu.

Polecamy: Rynek nieruchomości

W tym tygodniu uwagę obserwatorów rynków nieruchomości będą przyciągać dane o liczbie podpisanych w sierpniu umów sprzedaży domów w USA oraz decyzje banków centralnych w Europie i Australii w sprawie stóp procentowych.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

REKLAMA

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

REKLAMA

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

REKLAMA