reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Wyniki finansowe amerykańskich spółek tuż tuż

Wyniki finansowe amerykańskich spółek tuż tuż

Poprzednie kwartały zachęcają, w sezonie publikacji wyników za III kwartał, do oczekiwania na pokonanie prognoz zysków przez amerykańskie spółki. Z kolei sierpniowe wydatki budowlane potwierdziły, że wciąż nie ma przełomu na rynku nieruchomości w USA.

Z każdym dniem coraz bardziej będzie zmieniała się optyka inwestorów giełdowych, którzy zaczną skupiać się na tym, co przyniesie sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał przez amerykańskie spółki, a mniej będą się liczyć bieżące doniesienia gospodarcze. Sezon wyników startuje 7 października wraz z przekazaniem rezultatów przez pierwszą spółkę z indeksu DJIA. Tradycyjnie jest nią koncern aluminiowy, Alcoa. Jego osiągnięcia nie będą miarodajne dla całego rynku, na pewno jednak bardzo istotna będzie reakcja inwestorów na nie. Pokaźna skala wrześniowych zwyżek cen akcji pokazuje, że inwestorzy z optymizmem czekają na to, co zaprezentują firmy. Taka logika ma uzasadnienie w poprzednich kwartałach, kiedy osiągnięcia spółek okazywały się wyraźnie lepsze od oczekiwań, które i tak były wysokie. Tym razem prognozy są bardziej stonowane, więc nadzieje na ich przekroczenie mogą być jeszcze większe. Wydaje się w takich warunkach, że to nie pozostawia miejsca na rozczarowania. Tym bardziej, że pierwszy raz od ponad roku analitycy zaczynają obniżać prognozy przyszłych zysków.

Zobacz także: Rynek finansowy

Zanim jednak Alcoa opublikuje wyniki za III kwartał czekają nas jeszcze publikacje wrześniowych indeksów aktywności sektora usług. W Europie wstępne szacunki pokazały spowolnienie. Inwestorzy będą chcieli się przekonać teraz, czy potwierdzi się osłabienie w Stanach Zjednoczonych, jakie wykazały już sierpniowe dane. Wrześniowy odczyt poznamy we wtorek i może on dodatkowo wpłynąć na nastroje przed rozpoczęciem sezonu publikacji wyników przez amerykańskie spółki.

W sierpniu wydatki budowlane w Stanach Zjednoczonych zmniejszały się w dwucyfrowym tempie. Obniżyły się o 10% w skali roku. Miesiąc wcześniej zniżka sięgała 10,7%. W porównaniu z lipcem nastąpiła poprawa o 0,4%, ale w dużym stopniu pozytywny wydźwięk tej informacji zneutralizowała rewizja danych za lipiec. Największego spadku doświadcza prywatne budownictwo niemieszkaniowe, wciąż słabo jest w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, a wyniki poprawiają jedynie wydatki publiczne, związane głównie z budownictwem infrastrukturalnym, czy obiektami użyteczności publicznej. Sierpniowe dane o wydatkach budowlanych potwierdzają, że w tej części amerykańskiej gospodarki w dalszym ciągu brakuje przełomu.

Polecamy: Rynek nieruchomości

W tym tygodniu uwagę obserwatorów rynków nieruchomości będą przyciągać dane o liczbie podpisanych w sierpniu umów sprzedaży domów w USA oraz decyzje banków centralnych w Europie i Australii w sprawie stóp procentowych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama