REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Programy komputerowe, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wykorzystać kapitał wysokiego ryzyka do finansowania firmy technologicznej?

Czy pozyskanie kapitału wysokiego ryzyka jest dobrym sposobem na finansowanie Twojej firmy? Przeczytaj o jego wadach i zaletach, aby wiedzieć więcej.

Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać

Ogólne zasady przyznawania pomocy publicznej w zakresie podatków zawarte są w Ordynacji podatkowej (rozdział 7a). Przepisy te przewidują możliwość przyznawania pomocy publicznej dla przedsiębiorców w zakresie wszystkich podatków.

Jak podjąć działalność w Czechach


Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce i planujesz rozszerzyć działalność na rynki południowych sąsiadów, zastanów się nad możliwością występowania w czeskim obrocie jako osoba zagraniczna. Czym ta instytucja jest i jak wykorzystać stawiane przez nią możliwości przeczytasz w poniższym artykule.

Jak uregulowane jest prowadzenie działalności w Czechach

Jeżeli zamierzasz rozpocząć działalność w Republice Czeskiej powinieneś zapoznać się z regulacjami dotyczącymi prowadzenia firmy. Jakie są podstawowe reguły odnoszące się do przedsiębiorców?

REKLAMA

Jakiego rodzaju działalność można prowadzić w Czechach



Prowadzenie firmy w Czechach wiąże się z wyborem jednego z trzech rodzajów działalności zgłaszanej, rozróżnianych przez ustawę o działalności gospodarczej. Obok działalności wolnej możemy zająć się rzemieślniczą lub wiązaną. Na czym polega tkwiąca między nimi różnica? I czym jest działalność koncesjonowana?

Jakie są warunki wykonywania działalności gospodarczej w Czechach


Jeżeli zdecydowałeś się na założenie działalności gospodarczej w Republice Czeskiej to powinieneś zdecydować się także na jej rodzaj. Od niego zależą kryteria dopuszczające do prowadzenia firmy.

Jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji wolnej działalności gospodarczej w Czechach


Założenie firmy w Republice Czeskiej, tak jak w Polsce, wiąże się z wymogiem dopełnienia pewnej dozy formalności. Chcąc zarejestrować wolna działalność gospodarczą musimy przygotować szereg dokumentów. Poniżej zaprezentowany jest ich katalog.

Jak otworzyć sklep odzieżowy - pomysł

Otworzenie sklepu odzieżowego to nieinnowacyjny pomysł, ale za to innowacyjny może być sposób jego prowadzenia oraz oferowany produkt. Bo nie od dzisiaj wiadomo, że rynek odzieżowy w Polsce jest zawładnięty przez zagraniczne marki, docierają coraz to nowsze trendy, a i istniejące sieci bujnie się rozwijają. A odzież zawsze będzie towarzyszyć człowiekowi, dlatego warto zainwestować w tę branżę i rozwinąć skrzydła. Tylko jak nie zgubić się w gąszczu przodujących tygrysów mody i zawalczyć o swój łup?

REKLAMA

Jak otworzyć sklep odzieżowy - biznesplan

Otworzenie sklepu to nie lada przedsięwzięcie, tylko żeby je zrealizować, nie wystarczy dobry pomysł, trzeba jeszcze przygotować dobry – merytorycznie i finansowo – biznesplan. Zatem już dłużej nie zwlekaj!

Jak otworzyć sklep odzieżowy - lokal


Gdy kwestie formalne masz już dopięte na ostatni guzik, a twój architekt dostarczył Ci projekt sklepu, najwyższa pora na finalizację twoich marzeń.

Jak otworzyć sklep odzieżowy - pozwolenia

Gdy pierwszy kreatywny etap wizji otwarcia sklepu masz już za sobą, czyli wybrałeś właściwą lokalizację, wiesz, do kogo skierujesz swoją ofertę, a także co będzie jej przedmiotem, pora na trochę formalności. Zatem zakasz rękawy i… do dzieła!

Jak wybrać najlepszą ofertę faktoringową

Faktoring staje się co raz bardziej popularny. Z roku na rok korzysta z niego liczniejsza grupa przedsiębiorców. Jedni znajdują w nim alternatywę dla produktów kredytowych, inni uznają go za skuteczne źródło dywersyfikacji finansowania. Sęk w tym, że na rynku pojawia się wiele ofert i ciężko jest wybrać tę właściwą. Jak tego dokonać i na co zwracać uwagę? Przeczytaj poniższy poradnik.

Czym faktoring różni się od kredytu i innych form finansowania

Przedsiębiorcom sen z powiek spędzać może wiele problemów. Jednym z nich często jest zdolność kredytowa prowadzonej przez nich firmy oraz oczekiwanie na opartą o nią decyzję banku. Czy istnieje forma finansowania, która pozwala uniknąć wielu zmartwień? Istnieje. Jest nią faktoring. Czym różni się od kredytu?

Czy wydatki na catering są kosztem uzyskania przychodu?

Spotkania prezentujące produkty, czy usługi danej firmy, jak również organizowane przez firmę szkolenia wymagają niejednokrotnie skorzystania z usług cateringowych. Przy spełnieniu kilku warunków istnieje możliwość zaliczenia tego rodzaju wydatków do kosztów uzyskania przychodów firmy.

Zaliczka w 2010 r., czynność opodatkowana po 1 stycznia 2011 r. – jaka stawka podatku VAT?

W projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 9 września 2010 r., która zgodnie z założeniami ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2011 r., w okresie do dnia 31 grudnia 2013 r. stawka podatku, o której mowa w art. 41 ust. 1 i 13, art. 109 ust. 2 i art. 110 ustawy z dnia 11 marca 2004 r., ma wynosić 23%.

Jak ponownie otworzyć przypadkowo zamknięte karty w przeglądarce Internet Explorer?

Bardzo często w natłoku pracy, w ciągłym pośpiechu i stresie zdarza się, że przez przypadek zamkniemy przeglądarkę z uruchomionymi ważnymi stronami internetowymi. Po ponownym uruchomieniu wita nas strona startowa, a my chcemy ponownie dostać się na poprzednie witryny. Może to stanowić nie lada problem, gdy po prostu nie pamiętamy adresów stron. Wtedy konieczne jest przeszukiwanie historii, jednak nie jest to ani szybkie, ani wygodne.

Kontrola przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą

Zasady kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorców określone są w Ustawie z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, w ustawach szczególnych a także mogą one wynikać bezpośrednio z prawa wspólnotowego albo z ratyfikowanych umów międzynarodowych. Organów, które mogą kontrolować przedsiębiorcę jest wiele. Należą do nich m. in. Urzędy Skarbowe, Urzędy Kontroli Skarbowej, Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Handlowa i wiele innych. Stąd też, konieczność poznania pewnych ogólnych standardów przeprowadzania kontroli u przedsiębiorcy i skutków ich nieprzestrzegania.

Jakie dokumenty są składane w postępowaniu przez spółki cywilne


Oferty składane przez dwa lub więcej podmioty występujących wspólnie w tym spółki cywilne winny spełniać wymagania odnoszące się do dokumentów składanych na potwierdzenie wymagań zawartych w art.24 Pzp: wykonawcy występujący wspólnie jak również wspólnicy spółki cywilnej ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.

Na czym polega uzupełnianie dokumentacji w postępowaniu

Zgodnie z dyspozycją art.26 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r. nr 113, poz.) zamawiający zobowiązany jest do wezwania wykonawcy do uzupełnienia dokumentacji przetargowej. Przepis ten jednak nie może byś stosowany w pojęciu ogólnym i nie dotyczy wszystkich przypadków uzupełnienia dokumentacji w postępowaniu.

Co warto wiedzieć o rozbudowanej strukturze rady administrującej spółki europejskiej?

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej pozwoliło na zacieśnienie współpracy między międzynarodowymi przedsiębiorcami. Jedną z możliwości takiej kooperacji jest działanie w formie spółki europejskiej.

Czym jest strategia błękitnego oceanu?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą działają zazwyczaj w atmosferze ostrej walki z konkurencją. Jest to proces żmudny, stanowi duże wyzwanie dla firmy, która często ma problem z „przebiciem się na rynku” i odróżnieniem swojej oferty od oferty konkurencji.

Reklamacja klienta – szansą na sukces marketingowy

Niezależnie od tego czy produkujemy, handlujemy czy świadczymy usługi, zawsze wchodzimy w relacje z naszymi klientami. Płacą nam oni za to, co im dostarczamy. Problem w tym, że nie zawsze dostają od nas to, czego oczekiwali. Wtedy spotyka nas ich niezadowolenie. Klienci składają reklamację. Obiegowa opinia jest taka, że reklamacje to nic dobrego dla firmy. Wskaźnik reklamacji powinien dążyć do zera. To prawda, ale to nie jest cała prawda.

Czas trwania kontroli – sprawdź koniecznie, ile może on trwać!

W związku z prowadzeniem działalności gospodarczej przedsiębiorcy podlegają kontrolom. Przepisy prawa regulują, ile kontrole powinny trwać, aby minimalizować ich negatywne skutki na prowadzenie działalności oraz aby zapobiegać przewlekłości postępowania.

Jak wybrać notebooka biznesowego?

Niemal z dnia na dzień na rynku pojawiają się coraz nowsze komputery przenośne. To, co było nowoczesne miesiąc temu, dziś może być już standardem. Patrząc na komputery z zeszłego roku, porównując je do tych dzisiejszych można dojść do wniosku, że przez ten czas producenci nie próżnowali i wprowadzili do sprzedaży nowe i lepsze modele. Doczekaliśmy się kolejnych platform mobilnych, interesujących rozwiązań technologicznych i dodatków, które uprzyjemniają pracę. Czym kierować się wybierając biznesowego notebooka?

Jubiler w 3D z kodem DNA - minireportaż

Zakup gotowej biżuterii to nie zasługujący na uwagę banał. Być trendy to zamówić świecidełko według własnego projektu z wizualizacją trójwymiarową i intrygującą grawerką. Np. z literowo-cyfrowym kodem DNA. Gdzie? W Krakowie!

Sprzeciw w przypadku kontroli, czyli co zrobić gdy kontrola jest sprzeczna z prawem

Prowadzenie działalności gospodarczej musi być zgodnie z przepisami prawa. W związku z tym przedsiębiorca może być kontrolowany, celem sprawdzenia, czy prowadzona przez niego działalność gospodarcza odpowiada wszystkim wymogom stawianym przez prawo. Prawo daje także kontrolowanemu przedsiębiorcy możliwość sprzeciwu wobec podjętych działań.

Pizza z himalajskiego szczytu - minireportaż

Zbigniew i Maria Siwikowie po wycofaniu się z zarządzania dużą firmą handlową, którą zresztą współtworzyli, zastanawiali się, co dalej robić w życiu. - Otwórzmy pizzerię - powiedziała pewnego wieczoru pani Maria do swojego męża. Konkurencja w ich rodzinnej Pile była ogromna, ale oferowana pizza była co najwyżej ze średniej półki. Państwo Siwik postanowili to zmienić.

Rejestracja przedsiębiorców – dualizm systemów. Sprawdź, gdzie masz się zarejestrować!

Przedsiębiorcy mogą funkcjonować w obrocie w różnych formach organizacyjno – prawnych. Najczęściej jednak prowadzą działalność jako spółki prawa handlowego, spółka cywilna oraz indywidualnie, czyli jako przedsiębiorca jednoosobowy. Działanie w tych różnych formach prawnych pod wieloma względami różni się od siebie.

Jakie obowiązki i ograniczenia nałożone są na przedsiębiorcę?

Jesteś przedsiębiorcą i wydaje Ci się, że znasz swoje prawa? Sprawdź jakie obowiązki na Tobie ciążą i jakie nakładane są na Ciebie ograniczenia.

Kogo dotyczy obowiązek założenia rachunku bankowego?

Zakładasz działalność gospodarczą? Sprawdź czy spoczywa na Tobie wymóg utworzenia rachunku bankowego. Jakie konto wybrać i po co się je zakłada? Przeczytaj.

Na czym polega zasada jednego okienka?

O zasadzie jednego okienka w mediach mówi się dużo. Jak działa w praktyce i jakie czynności podejmowane są przez sąd rejestrowy, dowiesz się czytając poniższy tekst.

Na czym polega obowiązek rejestracji firmy?

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Dowiedz się kto może być podmiotem działalności gospodarczej, gdzie zgłosić swoją działalność i jakie wnioski należy wypełnić.

Jakie są największe zalety newsletter'a?

Odkąd Internet stał się równie ważnym jak telewizja czy radio środkiem przekazu na świecie, firmy zaczęły kampanie reklamowe w Internecie na dużą skalę. Newsletter jest elektroniczną formą ulotki lub wizytówki firmy. Czym newsletter różni się od spamu i jakie są jego największe zalety? Jak je wykorzystać?

Rynek leasingowy z perspektywy oferentów

Branża leasingowa przeszła w pierwszym półroczu zmiany, które przełożyły się na politykę spółek oraz ich udziały w rynku.

W jakim kierunku podąża rynek leasingowy

Rynek leasingowy dynamicznie się przekształca. W ostatnim półroczu zaszły zmiany, które zapowiadają spore roszady w branży.

Jak pokazać się bankom i inwestorom, czyli cechy dynamicznego przedsiębiorcy

Firma która odnosi sukcesy może stać się przedmiotem zainteresowania innych przedsiębiorców, banków, inwestorów oraz instytucji wspierania przedsiębiorczości. Oznacza to nowe możliwości rozwoju, nowe źródła finansowania, ułatwienia działalności. Trudność polega jednak na poprawnym zidentyfikowaniu dynamicznych przedsiębiorstw, którymi warto się zainteresować. Często kluczowym czynnikiem staje się osoba przedsiębiorcy. Oto kto ma szansę zwrócić na siebie uwagę banków i inwestorów.

Czego nie wolno robić, chroniąc swoją firmę przed konkurencją

Dobra znajomość sił konkurencji oraz świadomość uzyskanej pozycji rynkowej i przewag konkurencyjnych powinny wystarczyć do tego, by doprowadzić pojedynczego przedsiębiorcę do skutecznego utrzymania się na rynku na przekór działań konkurencji. Czasem jednak przedsiębiorca czuje pokusę pójścia na skróty – oto czego robić nie wolno i co jest surowo karane w przypadku wykrycia przez organy nadzorujące gospodarkę.

Ewolucja małej firmy, czyli czynniki sukcesu na kolejnych etapach

Rozpoczynające działalność firmy są pod wieloma względami unikatowe. Ale równocześnie są do siebie bardzo podobne – przechodzą przez określone fazy istnienia, w których napotykają analogiczne problemy i wyzwania.

Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – pomysł

Ostatnie lata przyniosły prawdziwy boom na tworzenie ogrodów, coraz więcej ludzi buduje się lub kupuje gotowe segmenty z małymi ogródkami, gdzie szczególnie im zależy aby wyglądały atrakcyjnie, cieszyły oko i dawały wytchnienie po pracowitym dniu. Najczęściej oczywiście klienci chcą aby ogród był ładny i nie wymagał zbyt dużego nakładu pracy.

Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – reklama

Dobrze przemyślan reklama będzie jednym z istotniejszych elementów wejścia na rynek w działalności polegającej na projektowaniu ogrodów i utrzymaniu terenów zielonych.

Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – lokal, lokalizacja

Przy tego typu działalności znalezienie odpowiedniego lokalu (o ile jest on w ogóle potrzebny) nie jest najistotniejsze. W jaki sposób możemy sobie poradzić wobec tego z zastąpieniem idei drogiego wynajmu powierzchni komercyjnej?

Jakie obowiązki wobec ZUS ma osoba fizyczna rozpoczynająca działalność gospodarczą?

Obowiązki związane z rejestracją płatników i ubezpieczonych oraz odprowadzaniem składek na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą reguluje ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2009r. nr 205, poz. 1585 z późn. zm.).

Jak powstają banery reklamowe

Widzimy je zawieszone na ogrodzeniach, ścianach, rozpięte na specjalnie zespawanych stelażach, przypięte za pomocą rzepa do ścian powietrznych zwanych z angielskiego airwallami [czytaj: erłolami]. Czy zastanawialiście się, drodzy czytelnicy, jak powstaje taka zadrukowana kolorowa płachta materiału? Ten artykuł opisuje od kuchni proces produkcji takiego właśnie banera.

Jakie ograniczenia dla przedsiębiorców wprowadzają przepisy prawa?

Polskie prawo zapewnia podmiotom gospodarczym wolność działalności gospodarczej. Jest to prawo uregulowane w Konstytucji oraz doprecyzowane ustawami. Wolność ta nie ma jednak charakteru nieograniczonego. Istnieją różnego rodzaju reglamentacje swobody prowadzenia działalności, których celem jest jak najlepsza organizacja działalności gospodarczej w Polsce.

Na czym polega ecodriving w trasie

Ekodriving to bardzo ceniona umiejętność w dzisiejszych czasach. Nie dość, że pozwala oszczędzać paliwo, to zmniejsza również niekorzystny wpływ silników spalinowych na środowisko. Odpowiadamy więc, jak jeździć oszczędnie i ekologicznie.

Na czym polega ecodriving w mieście

Jazda ekonomiczna i ekologiczna w mieście to trudne zadanie. Co chwilę napotykamy na korek, sygnalizację świetlną i inne, zmuszające nas do zatrzymania sytuacje. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy oszczędzić pieniądze, a przez spalanie mniejszej ilości paliwa - jeździć bardziej ekologicznie.

Jak stan samochodu firmowego wpływa na zużycie paliwa

Zużycie paliwa to zmora niejednego kierowcy. Przy obecnych cenach paliwa wielu z nas chciałoby je zmniejszyć. Możemy w tym celu podjąć kilka kroków, a jednym z nich jest baczna obserwacja stanu technicznego naszego samochodu. Podpowiadamy, jakie aspekty mogą być przyczyną zwiększonego zużycia paliwa przez firmowe auto.

Tajemnica przedsiębiorstwa oraz dokumenty zastrzeżone w ofercie przetargowej - porada

Wykonawca może w swojej ofercie zastrzec informacje, które stanowią tajemnicę jego przedsiębiorstwa. Informacji tej, zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może ujawnić.

Jak założyć laboratorium drogowe? - minireportaż

W tym roku nowosądecka firma Labortest Sp. z o.o. świętować będzie drugie urodziny. Pomimo krótkiego stażu już „rozpycha się łokciami” na krajowym rynku usług budowlanych.

Jak założyć sklep ze zdrową żywnością i ziołami? - minireportaż

Dom, mąż, dwójka dorastających dzieci i powracające pytanie, co dalej robić w życiu. Po kilkuletniej przerwie w pracy Agnieszka Gzieło nie chciała wracać do korporacyjnego kieratu.

REKLAMA