REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać notebooka biznesowego?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Niemal z dnia na dzień na rynku pojawiają się coraz nowsze komputery przenośne. To, co było nowoczesne miesiąc temu, dziś może być już standardem. Patrząc na komputery z zeszłego roku, porównując je do tych dzisiejszych można dojść do wniosku, że przez ten czas producenci nie próżnowali i wprowadzili do sprzedaży nowe i lepsze modele. Doczekaliśmy się kolejnych platform mobilnych, interesujących rozwiązań technologicznych i dodatków, które uprzyjemniają pracę. Czym kierować się wybierając biznesowego notebooka?

Czym charakteryzują się notebooki biznesowe?

REKLAMA

Notebooki biznesowe to przede wszystkim urządzenia dla pracowników małych i dużych firm. To również komputery dla osób, które często udają się na spotkania poza siedzibą przedsiębiorstwa i pracują w terenie.

REKLAMA

Z jednej strony laptopy tej klasy są niewielkie, aby zapewnić wygodę w czasie podróży, ale jednocześnie muszą zapewnić przy tym odpowiedni komfort użytkowania, aby pracownik mógł korzystać z takiego komputera przez kilka godzin dziennie. W związku z tym, pod uwagę warto brać modele z ekranem od 12 do 15". Nie warto inwestować w modele o przekątnej ekranu na poziomie 17 cali, gdyż urządzenia tego typu są bardzo ciężki, niewygodne, a bateria zazwyczaj wystarcza na kilkadziesiąt minut pracy. Niewielkie modele o przekątnej poniżej 12 cali nie nadają się do pracy, to raczej urządzenia stworzone do przeglądania Internetu w czasie podróży.

Wymiary i waga to bardzo istotne cechy, determinujące zakup komputera przenośnego dla osób podróżujących. Jeśli przenosimy komputer tylko ze swojego biura do sali konferencyjnej i z powrotem, albo z biura do domu i z powrotem - wówczas można zdecydować się na duży ekran, np. 15,4”. Jeśli jednak często wyjeżdżamy i ciągle nosimy urządzenie przy sobie, warto zwrócić uwagę na takie dane jak waga sprzętu i czas pracy na baterii.

Zobacz również: Jak bezpiecznie podwoić oszczędności?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najważniejsze cechy notebooka biznesowego

Jak już wiemy, do najważniejszych cech notebooka biznesowego należą jego wymiary oraz waga. Warto również zwrócić uwagę na trwałość i solidne wykonanie urządzenia. Dobrze, jeśli obudowa jest odporna na zarysowania. Po kilku podróżach wyjęcie z torby laptopa wyglądającego jak po wojnie nie będzie zbyt przyjemne. Warto zainteresować się pojemnością baterii i czasem pracy – 3 godziny bez ładowania to minimum. Ponadto sprawdźmy, czy istnieje możliwość dokupienia pojemniejszej baterii.

Zwróćmy uwagę na kwestie bezpieczeństwa danych, a konkretniej na wygodny system przywracania systemu i oprogramowania - najlepiej z osobnej partycji dysku. W przypadku awarii będziemy mogli szybko przywrócić system do dawnej świetności.

Jeśli chodzi o kwestie sprzętowe, warto zdecydować się na matową matrycę (non-glare). Jej zalety docenimy głównie na świeżym powietrzu. W ostrym słońcu matryca glare jest praktycznie nie do użycia, gdyż promienie odbijają na jej błyszczącej powierzchni. Zadbajmy również o odpowiednią ilość pamięci RAM – 3GB pamięci DDR2 lub 3 to obecnie minimum, a możliwość rozbudowy będzie dodatkowym atutem. Kolejną kwestią jest dysk twardy o pojemności minimum 160GB, choć obecnie oferowane notebooki wyposażone są w dyski o pojemności 500GB. Można również dokupić zewnętrzny dysk 1,8 cala co z pewnością przyda się w podróży. Takie dodatki jak wbudowana kamerka internetowa, czytnik linii papilarnych, co najmniej 2 złącza USB 2.0, zintegrowana karta sieciowa Wi-Fi 802.11 b/g/n, wyjście VGA, mile widziane wyjście HDMI, gniazdo PCMCIA lub ExpressCard, czytnik kart pamięci obsługujący kilka formatów (np. SD, xD, MS, MMC) oraz komunikacja Bluetooth w wersji co najmniej 2.0 to elementy niemal nieodzowne w nowoczesnym notebooku biznesowym

Zobacz również: e-Firma - Ochrona danych i antywirus

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

REKLAMA