| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Projektowanie ogrodów > Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – lokal, lokalizacja

Projektowanie ogrodów, utrzymanie terenów zielonych – lokal, lokalizacja

Przy tego typu działalności znalezienie odpowiedniego lokalu (o ile jest on w ogóle potrzebny) nie jest najistotniejsze. W jaki sposób możemy sobie poradzić wobec tego z zastąpieniem idei drogiego wynajmu powierzchni komercyjnej?

Jeżeli nie planujemy na początku dużej firmy, naszym lokalem firmowym może być nawet nasz dom lub mieszkanie i tak przeważającą większość spotkań z klientami odbywać będziemy na ich terenie.

Ważniejszą kwestią będzie lokal (garaż), który będziemy mogli wykorzystać na mały magazyn sprzętu i ewentualnie towarów, które trzeba będzie mieć w posiadaniu dla sprawnego prowadzenia firmy

Inną kwestią jest lokal dla większej firmy, szczególnie tez gdy będziemy mieli już pracowników, a na pierwsze spotkanie z klientem umówimy się w firmie. Należy tez wtedy pamiętać, aby koniecznie znalazło się wydzielone miejsce, pokój na takie spotkanie (nawet niewielki) zapewniające kameralna atmosferę pierwszej rozmowy z klientem, podczas której możemy zaprezentować mu naszą firmę i jej możliwości a klient przedstawi nam swoje oczekiwania.

Polecamy: serwis Mała firma

Pamiętajmy o małym stoliku, przy którym można porozmawiać i zaproponować klientowi przysłowiowa kawę.

Przy działalności jaką zamierzamy prowadzić mniej istotna będzie też lokalizacja, ze względu na że nasza działalność mająca charakter usługowy nie będzie uzależniona od np. ruchliwego miejsca które odwiedza duża ilość klientów.

Wystarczy mały lokal nawet w odległej dzielnicy (to my częściej dojeżdżamy do klienta). Ważniejszą kwestią będzie odpowiednia reklama i dotarcie do potencjalnych klientów.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Arletta Bolesta

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »