REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rynek leasingowy z perspektywy oferentów

Instytut KerallaResearch
Rynek leasingowy z perspektywy oferentów
Rynek leasingowy z perspektywy oferentów

REKLAMA

REKLAMA

Branża leasingowa przeszła w pierwszym półroczu zmiany, które przełożyły się na politykę spółek oraz ich udziały w rynku.

Usługę full service leasing, czyli wynajem długoterminowy oferowało pod koniec czerwca ok. 50 dostawców. Badaniem objęto 41.

REKLAMA

Jednym z najważniejszych wydarzeń branży był pierwszy poważny  kontrakt na outsourcing osiemnastu aut w administracji publicznej. Zrealizuje go spółka CAREFLEET, która ma już 4 proc. udział w rynku. Spółka KBC Autolease podpisała kontrakt na 1200 aut dla Providenta, zmieniając markę na Skodę. W  DaimlerFleet Management natomiast nastąpiła restrukturyzacja, która spowodowała, wyhamowanie walki w segmencie klienta car fleet management, zwłaszcza o ten jego fragment, który nie jest „konsumentem” marki Mercedes.

Polecamy: Jak wyglądał rynek leasingowy w pierwszym półroczu tego roku

W gronie najważniejszych oferentów car fleet management pozostaje trójka spółek: Masterlease, LeasePlan oraz Arval Service Lease Polska. Te trzy firmy łącznie obsługują 44,6 tys. samochodów, tj. jedną trzecią krajowego rynku. Masterlease (Futura Leasing i Prime Car Management) z 15 proc. udziałem w rynku i 19740 obsługiwanymi samochodami pozostaje liderem. LeasePlan Fleet Management ma 10 proc. udział w rynku. Arval Service Lease Polska, natomiast zarządza flotą 11211 samochodów, co daję 8 proc. udział w rynku.

Polecamy: Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Spółka ING Car Lease w ostatnich dwóch kwartałach podpisała kilka kontraktów, podnosząc swój udział w rynku o jeden procent. Armada Fleet Management posiada 5 proc. udział w rynku , Carefleet 4 proc podobnie jak BRE. Stawkę zamyka spółka ALD Automotive Polska i Transpost posiadający po 4 proc. udział w rynku (odpowiednio 5153 oraz 4844 aut) oraz spółka Corpo Flota, mająca w obsłudze 4093 samochodów i tym samym 3 proc. udziału.

Łącznie na pozostałe firmy przypada 36 proc. rynku co stanowi 46 tys. pojazdów. Te zrzeszone w PZWLP łącznie obsługują 73523 samochody w różnych formach wynajmu i mają 55,9 proc udział w krajowym rynku. 

W poszczególnych typach usług, najwyższy udział zrzeszone firmy mają w FSL. Obsługują 59293 pojazdy co daje 60,6 proc. udziału w rynku. Liderem wśród firm zrzeszonych w PZWLP pozostaje Lease Plan Fleet Management, który ma 13668 samochodów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

REKLAMA