REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-commerce, Dotacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie są wady i zalety hostingu współdzielonego?

Stosunkowo niskie koszty, ale niebezpieczeństwo awarii i obciążeń. Czy warto decydować się na hosting wirtualny w małej firmie? Przeczytaj, co radzi ekspert.

Zmiany w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, które powinien znać każdy przedsiębiorca

Nowy rok przyniósł spore zmiany w projektach realizowanych oraz składanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Od 1 stycznia 2011 obowiązują do projektów nowe wytyczne, które związane są ze zmianami w dwóch podstawowych dokumentach: „Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” z dnia 22 listopada 2010 oraz „Zasadach finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” z dnia 21 grudnia 2010.

Płatność kartą i poprzez PayPal – na co uważać?

W dobie wszędobylskiego Internetu i elektroniki rośnie świadomość na temat bezpieczeństwa i prywatności. Każda osoba z przynajmniej podstawowym obyciem z Internetem doskonale wie, aby nie ujawniać swoich poufnych danych osobom niepowołanym. Ale co zrobić, gdy chcemy zakupić coś przez Internet, a jako sposób płatności wybierzemy płatność kartą? Czy to jest do końca bezpieczne?

Na co uważać przy płatnościach internetowych?

Zakupy w sieci są coraz popularniejsze. W Internecie kupujemy już nie tylko płyty z muzyką, filmy czy gry komputerowe, coraz częściej dokonujemy zakupu sprzętu na wyższe kwoty pieniężne. Rzecz jasna wyższe kwoty łączą się z wyższym ryzykiem i strachem, że trafimy na oszusta. Jeśli nadal chcemy robić zakupy w Internecie, ale martwimy się o bezpieczeństwo transakcji, warto poznać zasady i wskazówki, na co uważać przy płatnościach internetowych.

REKLAMA

Jakie dotacje na prowadzenie żłobka?

Dzięki unijnej dotacji pracodawcy będą mogli skuteczniej zachęcić swoich pracowników do powrotu do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka. Firmy dysponujące lokalem będą mogły zaadoptować go na potrzeby żłobka, a koszt niezbędnych do tego celu prac pokryje Unia Europejska.

LG Optimus Me P350 – ciekawy telefon w rozsądnej cenie

Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat nowego modelu firmy LG. Model o nazwie Optimus Me P350 miał być nie tyle rewolucyjny, co dostępny dla klientów, którzy szukają niedrogiej, ale ciekawej komórki. Poznajmy bliżej więcej danych technicznych oraz cenę nowej słuchawki od LG.

Samsung Sidekick 4G – ciekawy slider nie dla Europy

Amerykański operator T-Mobile zaprezentował smartfon Sidekick 4G. Oczywiście telefon nie jest produkcji operatora, lecz koreańskiej firmy Samsung. Nowe urządzenie współpracuje z systemem operacyjnym Android 2.2. Jak prezentuje się Sidekick 4G?

Zasilacze i drukarki – jak zmniejszyć ich apetyt na prąd?

W dzisiejszych czasach, w dobie szalejących cen za energię elektryczną coraz poważniej patrzymy na zużycie prądu różnych sprzętów. Do niedawna, konsumpcja energii elektrycznej przez komputer czy drukarkę nie była dla nas ważna, ale wraz z rozwojem technologii i coraz większym zapotrzebowaniem na energię, zaczynamy szukać oszczędności na wielu płaszczyznach. Czy drukarka może pobierać mniej energii? Jak dobrać odpowiedni zasilacz?

REKLAMA

Monitory i inne peryferia – jak oszczędzić energię?

Jeszcze jakiś czas temu monitory kineskopowe walczyły z kartami graficznymi o miano największego pożeracza prądu. Na szczęście sporo zmieniło wejście technologii ciekłokrystalicznej. W przypadku monitorów kineskopowych im jaśniejszy był obraz, tym więcej energii pochłaniało urządzenie. W przypadku ekranów ciekłokrystalicznych jest inaczej. Pojedyncza komórka kryształu zużywa tym więcej energii, im więcej światła zatrzymuje. W odwrotny sposób działa podświetlenie. Mamy więc do czynienia z systemem, w którym zużycie raczej zależy od maksymalnego kontrastu niż samej jasności. Co to oznacza i jak wpływa na zużycie energii?

Dysk do zastosowań profesjonalnych – jak wybrać?

Dyski do zastosowań profesjonalnych powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokim bezpieczeństwem danych. W codziennej pracy dużo ważniejsza od wydajności jest pewność, że cenne dokumenty i dane nie zostaną bezpowrotnie utracone. Jak więc zapewnić swoim danym bezpieczeństwo? Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Energooszczędne karty graficzne – jak skutecznie oszczędzać energię?

Jeszcze kilka lat temu topowym systemom komputerowym z wydajną, jak na ówczesne czasy kartą graficzną wystarczył zasilacz o mocy 300 W. Wtedy był to zasilacz o oszałamiającej mocy, dziś jednak niektóre komputery biurowe mają mocniejsze systemy zasilające. Obecnie karta graficzna potrzebuje tyle energii, co niegdyś cały komputer.

Stan gotowości – czy to jest energooszczędne?

Wiele osób, zamiast wyłączać swój komputer przełącza go w stan czuwania, nie będąc świadomym tego, że urządzenie pobiera wtedy energię elektryczną. W ciągu nocnego czuwania komputer, który przełączyliśmy w stan czuwania potrafi zużyć cały kilowat energii. W ciągu roku nazbiera się jej za 115 zł, a pomyślmy, jakie kwoty można oszacować w firmie, w której pracuje kilkanaście komputerów?

Na co trzeba zwrócić uwagę w fazie wykonania projektu z dofinansowaniem unijnym?

Praktyka pokazuje, że duży wpływ na przebieg wykonania projektu ma właściwe zaplanowanie harmonogramu realizacji poszczególnych działań oraz kosztów już na etapie projektowania inwestycji.

Jak przygotować matrycę logiczną projektu z unijnym dofinansowaniem na innowacje?

Matryca logiczna jest jednym z narzędzi wykorzystywanych podczas pozyskiwania środków unijnych do przygotowania i wykonania projektu przedsięwzięcia. Wykorzystuje się ją w celu opisania, uzasadnienia i sprecyzowania przewidywanych wyników projektu oraz pokazania istniejących związków logicznych między nimi. Jak ją prawidłowo przygotować?

Jak opracować projekt przedsięwzięcia, dla którego chcemy uzyskać dotacje z UE?

Żeby przygotować odpowiedni projekt, trzeba mieć przemyślany pomysł na jego przedsięwzięcie. Sama koncepcja i chęć pozyskania środków unijnych nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Stąd pierwszym etapem procedury pozyskiwania środków unijnych jest opracowanie projektu przedsięwzięcia – dzięki temu przygotowany projekt będzie spójny z celami strategicznymi przedsiębiorstwa i jednocześnie spełni wymagania konieczne do uzyskania dofinansowania ze środków unijnych.

LG Swift 3D – w sprzedaży od czerwca

Czasem przydaje się spędzić nieco czasu na przeglądaniu witryn popularnych sklepów. Niektóre z nich oferują swoim klientom możliwość zakupu danego towaru jeszcze przed jego oficjalną premierą w naszym kraju. Jednym z takich telefonów jest pierwszy na naszym rynku telefon umożliwiający korzystanie z dobrodziejstw technologii 3D. Co to za urządzenie?

Jaka jest przyszłość firm zajmujących się pozyskiwaniem dotacji unijnych?

Firmy, które do tej pory specjalizowały się w pozyskiwaniu dotacji z funduszy europejskich, powinny zacząć zastanawiać się nad wprowadzeniem zmian w świadczonych przez siebie usługach, ponieważ w przeciwnym razie niedługo mogą zacząć narzekać na brak zleceń.

Ekologiczny i ekonomiczny komputer – jak oszczędzać energię?

Nie jest tajemnicą, że komputery i powiązane z nim urządzenia peryferyjne są podstępnymi pożeraczami prądu. Najbardziej widoczne jest to w firmach, gdzie przez kilkanaście godzin dziennie pracuje wiele urządzeń tego typu. Nawet, jeśli po pracy wszystkie urządzenia zostają wyłączone, tak naprawdę dopóki nie zostaną odłączone od sieci mogą powoli „konsumować” energię. W przeciągu roku może to być spora suma, którą na szczęście, stosując różne rozwiązania, możemy zachować w portfelu.

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?

Utrata telefonu, czy to w wyniku zniszczenia, zgubienia czy też kradzieży jest dotkliwa dla każdego z nas. Zazwyczaj jest to związane nie tylko z bezpowrotną stratą sprzętu wartego kilkaset złotych, ale przede wszystkim zgromadzonych w pamięci telefonu danych. Ciężko jest odzyskać wszystkie kontakty do starych znajomych czy ważnych osób, zdjęć i filmów, ważnych wiadomości tekstowych czy MMS-ów. Niestety istnieje jeszcze jedno zagrożenie - nasze prywatne dane mogą trafić w ręce niepowołanych osób. Jak do tego nie dopuścić?

Parametry serwera - jak ważne są dla firmy?

Serwer to usługa, która coraz powszechniej jest wykorzystywana, zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Jest on bowiem niezbędny, aby strona WWW mogła funkcjonować. Stwarza także wiele innych możliwości, może być np. platformą wymiany plików lub miejscem archiwizacji firmowej korespondencji elektronicznej.

Co to jest Wspólna Polityka Rolna?

Wspólna Polityka Rolna to wszystkie działania podejmowane przez Unię Europejską w zakresie rolnictwa, które mają doprowadzić do określonych celów. Na WPR składa się zbiór przepisów oraz procedur, które regulują produkcję, handel oraz przetwórstwo artykułami rolnymi we Wspólnocie Europejskiej.

Samsung Corby II S3850 – niedrogi telefon dla mało wymagających

Z pewnością wiele osób doskonale znam model Corby S3650. Urządzenie firmy Samsung było skierowane głównie do młodych ludzi, lubiących muzykę i ogólnie pojętą rozrywkę. Popularność modelu z pewnością potwierdzają statystyki, mówiące o ponad milionie sprzedanych sztuk na całym świecie. Niedawno oficjalnie zaprezentowano następcę – Corby II S3850.

Nokia X1-00 – telefon muzyczny z najniższej półki cenowej

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo tanich telefonów. Najniższe półki cenowe z dnia na dzień wzbogacają się o nowe modele. O udziały w tej strefie rynku chce walczyć również Nokia, która zaprezentowała właśnie naprawdę tani telefon. Poznajmy bliżej model X1-00.

LG Swift Black P970 – nowy wyświetlacz i mniejsze zużycie energii

LG Swift Black P970, który niedawno ujrzał światło dzienne, to pierwszy telefon z nowej serii urządzeń wyposażonych w wyświetlacz Nova. Nowość charakteryzuje się jasnością na poziomie aż 700 nitów, przy ograniczeniu zużycia energii o 50% względem tradycyjnych ekranów LCD. Jak bliżej wygląda to urządzenie i jaka jest jego cena?

Meizu M9II – klon iPhone’a 5… którego jeszcze nie ma

Chińska firma Meizu po raz kolejny sprawiła niespodziankę. Mimo, iż chyba sama firma Apple do końca nie wie, jaki będzie nowy iPhone, firma Meizu już „sklonowała” iPhone'a 5. Kończąc ironię i przechodząc do faktów warto wspomnieć, że model M9 był swego rodzaju klonem iPhone'a 4. Model M9II można określić, jako klon nieistniejącego jeszcze iPhone’a 5. A może nowy model Meizu będzie w całości unikalną, nieinspirowaną niczym konstrukcją?

Samsung Galaxy 551 – kolejny „Android” z niższej półki

Koreański producent telefonów i sprzętu elektronicznego Samsung wprowadził na nasz rynek kolejny tani model z systemem Android. Nowy Samsung Galaxy 551 nie zaskakuje parametrami, ale stanowi ciekawą alternatywą dla innych modeli z podobnej półki cenowej. Poznajmy bliżej nowe urządzenie firmy Samsung.

Samsung E2652 i E2652W – prosto, tanio i funkcjonalnie

Ostatnio coraz więcej osób, szczególnie zajmujących się biznesem, korzysta z dwóch kart SIM. Niestety żonglowanie telefonami nie jest ani przyjemne, ani funkcjonalne. Kolejnym problemem jest fakt, że telefony obsługujące dwie karty SIM jednocześnie wciąż należą do mniejszości. W związku z tym, każdy model „dwukartowca”, który pojawi się na rynku jest wart uwagi. Poznajmy więc dwa modele koreańskiego Samsunga, które przeznaczone są dla mniej wymagających odbiorców.

Zamienniki i drukowanie kilku stron na jednym arkuszu – czy to się opłaca?

Od dawna toczy się walka o to, czy zamienniki oryginalnych wkładów atramentowych i tonerów faktycznie psują drukarkę, są złej jakości, czy jednak wszystko z nimi w porządku. Ciężko określić to jednoznacznie, gdyż na rynku jest sporo różnych firm zajmujących się produkcją zamienników. Jedne są dobrej jakości, inne już niekoniecznie. Jak to jest naprawdę?

Jak działają aplikację do oszczędnego drukowania?

Niemal w każdej firmie znajduje się drukarka, która drukuje codziennie od kilku do nawet kilkuset stron dokumentów. O ile jeszcze ilość drukowanych stron opiera się na kilkunastu dziennie, to już wydruki na poziomie kilkuset stron każdego dnia potrafią spędzić sen z powiek każdego przedsiębiorcy. Z takim hurtowym drukiem wiążą się przecież ogromne koszty związane materiałami eksploatacyjnymi, głównie z papierem i tuszem. Na szczęście istnieją programy do oszczędnego drukowania. Jak działają i czy faktycznie pozwalają oszczędzić?

Podgląd wydruku receptą na tańsze drukowanie?

W każdej firmie z pewnością znajduje się drukarka. W jednej firmie będzie to najtańsze urządzenie, które stoi zakurzone w kącie, w innej nowoczesny sprzęt z górnej półki, który niemal ciągle ma sporo pracy. Czemu tak się dzieje? Czemu tanie urządzenia są używane sporadycznie, a droższe pracują na pełnych obrotach? Wiele osób błędnie myśli, że tania drukarka jest tania w eksploatacji. Czy to prawda?

Abonament bez telefonu – czy to się opłaca?

Jeśli decydujemy się na nowy numer u operatora zazwyczaj mamy do wyboru wiele modeli telefonów w różnych cenach uzależnionych od wysokości abonamentu. Możemy oczywiście wybrać ofertę z telefonem, jeśli jednak mamy dobry telefon komórkowy, którego nie chcemy wymieniać i zależy nam tylko na niższych rachunkach, warto wybrać ofertę bez telefonu. Czy to się opłaca?

Jak zmienić operatora i wybrać najlepszą ofertę abonamentową?

Czasami sama myśl o przeniesieniu numeru do innego operatora potrafi wzbudzić w nas stres. Wyobrażamy sobie kilkugodzinne bieganie od salonu do salonu ze stertą dokumentów do podpisania. Czy tak jest w rzeczywistości?

Ile kosztuje zmiana operatora komórkowego?

Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. Jeśli za rozmowy płacimy krocie, powinniśmy jak najszybciej zmienić plan taryfowy, a może nawet i operatora. Dla wielu osób może to wydawać się trudne i mało opłacalne, ale prawda jest taka, że wystarczy poświęcić trochę czasu, a w wyniku zmian z pewnością oszczędzimy spore kwoty każdego miesiąca.

HTC HD7 – bliższe poznanie z następcą HD2

Każdy, kto choć trochę zna firmę HTC doskonale kojarzy model o nazwie HD2. Ten niemal już kultowy telefon doczekał się następcy. Najnowszy HTC HD7 pracuje pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Microsoftu – Windows Phone 7. Poznajmy bliżej ten, być może dość przełomowy telefon.

Jakie zagrożenia czyhają na firmy na portalach społecznościowych?

Firmy nawiązują coraz silniejsze relacje z klientami. 78% przedsiębiorstw korzysta z portali społecznościowych w celu poprawy jakości obsługi. Przedsiębiorcy nie mogą jednak zapominać o niebezpieczeństwach związanych z ich wykorzystywaniem. Jakich? Przeczytaj poradę eksperta. 

iPad 2 – następca iPad’a oficjalnie zaprezentowany

Wiele mówiło się na temat następcy iPad’a. Koniec plotek, mitów i niedomówień, czas na fakty. iPad 2 przestał być mitem, stał się rzeczywistością. Czy długo wyczekiwany iPad 2 spełnia oczekiwania fanów i miłośników urządzeń z logiem nadgryzionego jabłuszka?

Jakie dotacje dla młodych naukowców?

Młodzi naukowcy nie są już bez szans. Dzięki unijnym funduszom mogą oni otrzymywać stypendium naukowe i to nawet przez okres trzech lat. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać stypendium z Unii Europejskiej – o tym w artykule.

Full-duplex w sieciach radiowych – recepta na większe transfery?

Naukowcy ze Stanford University opracowali nową technologię. Dzięki niej, przepustowość sieci radiowych, w tym sieci komórkowych i Wi-Fi, zwiększy się dwukrotnie. Jakie to ma znaczenie w przypadku firm i czy to coś pomoże?

Światowe zapasy mikroprocesorów na poziomie najwyższym od lat – jak to wpłynie na ceny?

Zdaniem analityków, producenci mikroprocesorów dysponują obecnie zapasami gotowych układów na poziomie najwyższym od ponad 30 miesięcy. Warto zauważyć, że ostatnie poważne załamanie sprzedaży w tym segmencie nastąpiło właśnie ponad 2,5 roku temu. Załamaniu towarzyszył między innymi spadek hurtowych cen mikroprocesorów. Czy tak będzie i tym razem?

Rozwój funkcji biznesowych dla smartfonów z systemem Android

Producenci aparatów komórkowych: HTC, Motorola, Pantech, Sharp i Sony Ericsson, zjednoczyli się, żeby propagować oprogramowanie biznesowe dla smartfonów i tabletów z Androidem. Nie zdarza się to zbyt często, aby na co dzień konkurujący ze sobą producenci jednoczyli siły, dlatego też warto przyjrzeć się bliżej temu przedsięwzięciu.

Co irytuje użytkownika na stronie internetowej?

Decydując się na założenie firmowej strony internetowej musimy pamiętać o przestrzeganiu prostych zasadach, które pozwolą nam zbudować serwis wolny od elementów frustrujących potencjalnych klientów. O jakich regułach mowa? Przeczytaj.

Po czym internauci rozpoznają przestarzałe serwisy internetowe?

Internet jest pełen nowoczesnych serwisów. Nie można jednak zapomnieć o nadal pojawiających się witrynach o przestarzałych strukturach i layoutach. Jak poznają je internauci?

Czy zmieniać istniejącą już firmową stronę internetową?

W ciągu ostatnich kilku lat internet rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie. Co rusz pojawiają się nowe technologie, nowe standardy projektowania stron internetowych, nowe funkcjonalności. Zmieniają się normy obejmujące ogólny wygląd witryn, style, szatę graficzną oraz kanony Web usability. Mimo to wielu właścicieli serwisów internetowych nie widzi potrzeby dokonywania w nich zmian, uważając, że raz stworzona strona internetowa będzie spełniać swoje zadanie niezależnie od poziomu rozwoju internetu.

Jak firmy powinny rejestrować domeny?

Firmy coraz częściej rejestrują domeny. Dzieje się tak ponieważ domena kieruje odbiorcę do firmowego serwisu WWW, na którym klient może zapoznać się z ofertą przedsiębiorstwa. Jednak często zdarza się, że firmy poprzestają na rejestracji jednej domeny, co może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości.

Czy wybór domeny wpływa na efektywność reklamy?

Domena odgrywa duże znaczenie w promocji firmy. Przekonanie, że dzięki dobrej promocji każdy adres można uczynić popularnym, przyniosło wielu przedsiębiorstwom straty sprzedażowe oraz wizerunkowe. Co warto wiedzieć, aby tego uniknąć?

Lumigon T1 – telefon inny niż wszystkie?

W ostatnich dniach, tygodniach a nawet miesiącach na rynku można zaobserwować prawdziwy wysyp nowych smartfonów. Nowości jest tak wiele, że naprawdę trudno wyróżnić ciekawy model z tłumu innych, niekiedy niemal identycznych technicznie urządzeń. Inna sprawa, ze producenci, świadomie lub nie, często upodobniają swoje telefony do iPhone’a, co zdaniem wielu osób, nie jest dobrą praktyką. Dziś liczy się oryginalność i innowacyjność, a przykładem takiego urządzenia jest Lumigon T1.

Sony Vaio S1 – imponująca perspektywa

Poza rynkiem smartfonów, gdzie niemal codziennie pojawia się nowy model, rynek tabletów jest równie prężnie rozwijającym się segmentem rynku urządzeń elektronicznych. Dziwić może jedynie fakt nieobecności na tym rynku urządzeń marki Sony. Przecież według wszelkich serwisów, agencji i ekspertów to rynek przyszłości, a oferta producenta elektroniki bez tabletu jest jak menu baru mlecznego bez schabowego, albo leniwych. Na szczęście firma Sony zapowiedziała wprowadzenie tabletu o nazwie Vaio S1.

Motorola Xoom – zaawansowane urządzenie nie tylko dla biznesu

Motorola Xoom, długo wyczekiwany tablet zaprezentowany na zakończonych niedawno targach MWC, trafiła na rynek. Co prawda na razie mogą ją kupić tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ale zapewne niedługo urządzenie trafi również na rynek Starego Kontynentu. Poznajmy bliżej oficjalną specyfikację urządzenia.

Jak otrzymać dotację unijną na prowadzenie przedszkola?

Unijne dotacje mogą pokrywać wydatki związane z uruchomieniem placówek przedszkolnych. Mogą także wspierać placówki już istniejące np. poprzez sfinansowanie kosztów zatrudnienia dodatkowego personelu. W poniższym artykule przedstawię możliwości otrzymania dotacji unijnej na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie obecnie prowadzony jest nabór takich projektów.

Jak założyć e-sklep? - nisza rynkowa

Założenie sklepu internetowego to wieloetapowy, złożony proces polegający min. na wyborze i wdrożeniu odpowiedniej technologii umożliwiającej sprzedaż, zakupie domeny i hostingu oraz ustaleniu kanałów dystrybucji. Jednak nawet to wszystko nie wystarczy, by móc w pełni funkcjonować. Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze znalezienie odpowiedniej niszy, dzięki której nasz sklep będzie w stanie generować zyski.

REKLAMA