REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

HTC HD7 – bliższe poznanie z następcą HD2

Kamil Rogala
HTC HD7
HTC HD7

REKLAMA

REKLAMA

Każdy, kto choć trochę zna firmę HTC doskonale kojarzy model o nazwie HD2. Ten niemal już kultowy telefon doczekał się następcy. Najnowszy HTC HD7 pracuje pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Microsoftu – Windows Phone 7. Poznajmy bliżej ten, być może dość przełomowy telefon.

Zacznijmy od obudowy i ogólnej jakości wykonania nowego modeli spod skrzydła HTC. Nowość pod względem wykonania nie różni się zasadniczo od innych smartfonów HTC z Windows Phone 7. HD7 posiada duży wyświetlacz, pod którym umieszczono dotykowe przyciski funkcyjne. Charakteru nadają mu dwie kratki, znajdujące się pod i nad ekranem. Oczywiście pod górną kratką ukrywa się głośnik, a druga to niestety tylko atrapa. A szkoda, gdyż głośniki stereo bardzo wzbogaciłyby ten model.

REKLAMA

Tylna część obudowy warta jest kilku słów. Znajdziemy tam charakterystyczną, rozkładaną podpórkę, która umożliwia postawienie telefonu na stole czy biurku. Producent wkomponował w nią obiektyw aparatu fotograficznego oraz podwójną lampę diodową. Pewnym kontrastem może być blado-pomarańczowy plastik, który nie każdemu może przypaść do gustu. W telefonie tej klasy dodatki rodem z telefonów dla młodzieży to chyba małe faux pas.

Zobacz również: Jakie zagrożenia czyhają na firmy na portalach społecznościowych?

REKLAMA

Niestety można się również doczepić do jakości wykonania. Nie da się ukryć, że po telefonie tej klasy wymagamy bardzo dużo. HTC HD7 nie do końca spełnia te wymagania. Tylną część obudowy, wraz z pokrywą baterii, wykonano z bardzo cienkiego plastiku. Całość ma również tendencje do trzeszczenia. Doskonale rozumiemy chęć „odchudzenia” całej konstrukcji oraz pogoń za jak najcieńszą konstrukcją, ale naszym zdaniem nie powinno się to odbywać kosztem jakości urządzenia.

HTC HD 7 został wyposażony w ogromny ekran LCD o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli). Niestety jakość wyświetlanego obrazu pozostawia sporo do życzenia. Dziwi również fakt, że HTC usilnie trzyma się starszych ekranów LCD, podczas gdy konkurencja od dawna stosuje w sowich konstrukcjach rozwiązania Super LCD etc. O ile do jakości można się doczepić, to już do obsługi nie. Reakcja na dotyk w HD7 jest świetna. Wynika to również z obecności systemu Windows Phone 7. Panel dotykowy jest bardzo precyzyjny. Tyczy się to zarówno kliknięć, pisania na ekranowej klawiaturze QWERTY, jak i gestów wykorzystujących multitouch.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Światowe zapasy mikroprocesorów na poziomie najwyższym od lat – jak to wpłynie na ceny?

Mimo sporej ilości wad i niedociągnięć, firma HTC brnie do przodu w dość dobrym stylu. Nie wiemy jednak, czy następca kultowej i uwielbianej HD2 będzie kontynuował passę sukcesów, czy stanie się tylko telefonem przejściowym, o którym zarówno producent jak i klienci będą chcieli szybko zapomnieć.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA