REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

HTC HD7 – bliższe poznanie z następcą HD2

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kamil Rogala
HTC HD7
HTC HD7

REKLAMA

REKLAMA

Każdy, kto choć trochę zna firmę HTC doskonale kojarzy model o nazwie HD2. Ten niemal już kultowy telefon doczekał się następcy. Najnowszy HTC HD7 pracuje pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Microsoftu – Windows Phone 7. Poznajmy bliżej ten, być może dość przełomowy telefon.

Zacznijmy od obudowy i ogólnej jakości wykonania nowego modeli spod skrzydła HTC. Nowość pod względem wykonania nie różni się zasadniczo od innych smartfonów HTC z Windows Phone 7. HD7 posiada duży wyświetlacz, pod którym umieszczono dotykowe przyciski funkcyjne. Charakteru nadają mu dwie kratki, znajdujące się pod i nad ekranem. Oczywiście pod górną kratką ukrywa się głośnik, a druga to niestety tylko atrapa. A szkoda, gdyż głośniki stereo bardzo wzbogaciłyby ten model.

REKLAMA

Tylna część obudowy warta jest kilku słów. Znajdziemy tam charakterystyczną, rozkładaną podpórkę, która umożliwia postawienie telefonu na stole czy biurku. Producent wkomponował w nią obiektyw aparatu fotograficznego oraz podwójną lampę diodową. Pewnym kontrastem może być blado-pomarańczowy plastik, który nie każdemu może przypaść do gustu. W telefonie tej klasy dodatki rodem z telefonów dla młodzieży to chyba małe faux pas.

Zobacz również: Jakie zagrożenia czyhają na firmy na portalach społecznościowych?

REKLAMA

Niestety można się również doczepić do jakości wykonania. Nie da się ukryć, że po telefonie tej klasy wymagamy bardzo dużo. HTC HD7 nie do końca spełnia te wymagania. Tylną część obudowy, wraz z pokrywą baterii, wykonano z bardzo cienkiego plastiku. Całość ma również tendencje do trzeszczenia. Doskonale rozumiemy chęć „odchudzenia” całej konstrukcji oraz pogoń za jak najcieńszą konstrukcją, ale naszym zdaniem nie powinno się to odbywać kosztem jakości urządzenia.

HTC HD 7 został wyposażony w ogromny ekran LCD o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli). Niestety jakość wyświetlanego obrazu pozostawia sporo do życzenia. Dziwi również fakt, że HTC usilnie trzyma się starszych ekranów LCD, podczas gdy konkurencja od dawna stosuje w sowich konstrukcjach rozwiązania Super LCD etc. O ile do jakości można się doczepić, to już do obsługi nie. Reakcja na dotyk w HD7 jest świetna. Wynika to również z obecności systemu Windows Phone 7. Panel dotykowy jest bardzo precyzyjny. Tyczy się to zarówno kliknięć, pisania na ekranowej klawiaturze QWERTY, jak i gestów wykorzystujących multitouch.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Światowe zapasy mikroprocesorów na poziomie najwyższym od lat – jak to wpłynie na ceny?

Mimo sporej ilości wad i niedociągnięć, firma HTC brnie do przodu w dość dobrym stylu. Nie wiemy jednak, czy następca kultowej i uwielbianej HD2 będzie kontynuował passę sukcesów, czy stanie się tylko telefonem przejściowym, o którym zarówno producent jak i klienci będą chcieli szybko zapomnieć.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

Obligacje korporacyjne: wciąż wysoki popyt u inwestorów

W pierwszym kwartale tego roku emitenci przeprowadzili cztery publiczne emisje obligacji korporacyjnych o wartości 286,5 mln zł. Popyt inwestorów ponownie przekroczył wartość emisji i wyniósł 747 mln zł, a średni poziom redukcji dla emisji sięgnął 44 proc.

Przedsiębiorcy na całym świecie już nie patrzą w przyszłość optymistycznie

Spada poziom optymizmu przedsiębiorców na świecie. Powodem niepewność i nieprzewidywalność w globalnym handlu i wysokie stopy procentowe, tak wynika z przeprowadzonego przez Dun & Bradstreet badania na próbie ponad 10 tys. przedsiębiorców.

Wystawianie faktur przez freelancerów w 2025 r. Zasady, narzędzia, terminy, opłaty, najczęstsze błędy przy wystawianiu faktur

Praca freelancera daje dużą swobodę – pozwala samodzielnie zarządzać czasem, projektami i klientami. Z tą niezależnością wiąże się jednak także odpowiedzialność za kwestie formalne, takie jak wystawianie faktur. Kto może wystawiać faktury jako freelancer? Co powinno znaleźć się na fakturze? Jakie są najczęstsze błędy?

REKLAMA

Susza rolnicza może w tym roku być wcześniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że susza rolnicza może w tym roku rozwinąć się wcześniej. W raporcie podał także, ze prognozy dotyczące opadów są optymistyczne.

Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

REKLAMA

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

REKLAMA