REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Czy warto utrzymywać biuro w porządku?
Czy warto utrzymywać biuro w porządku?

REKLAMA

REKLAMA

Czy i Ty marzysz o biurze, w którym wszystko masz „na oku”, do wszystkiego masz wgląd i wszystko znajduje się „pod ręką”?

Niezależnie od tego, jaki wykonujesz zawód, jesteś tym, kim jesteś, a nie tym, kim się stałeś, żeby teraz zajmować się swoim biurkiem, półkami czy innymi tego rodzaju sprawami! Praktyka pokazuje jednak, że nie jest to takie proste.

REKLAMA

  • Właśnie ignorowanie tych organizacyjnych czynności prowadzi do tego, że zaczynają one dominować nad człowiekiem i w istotny sposób ograniczają ludzką wydajność pracy. Rezultat: m.in. poczucie winy z powodu rosnących na biurku stosów papierów, które odstraszają i zniechęcają do pracy. Albo ta ogromna strata czasu z powodu szukania jakichś dokumentów czy danych; albo marnotrawienie energii, co generalnie jest następstwem nieuporządkowania biura. Bowiem balast obarcza. Zawsze.
  • No i do tego mamy jeszcze oddziaływanie z zewnątrz przez chaotyczne miejsca pracy, co wciąż od nowa potwierdzane jest wynikami prowadzonych w tym kierunku badań. Chaos oznacza utratę orientacji, przemęczenie, a nawet rezygnację. W liczbach wygląda to następująco – jak ostatnio stwierdził psycholog Cary Cooper z uniwersytetu w Harvard, studiując stan rzeczy w Europie, 70 procent personelu współpracującego z menedżerami zajmującymi najważniejsze stanowiska w swoich koncernach woli mieć uporządkowane biurka. „Przełożeni podejmują potajemnie istotne decyzje dotyczące potencjału i dalszej kariery swoich współpracowników, kierując się wrażeniem, jakie wywołuje na nich wygląd ich biurek”.

Polecamy: Gość w biurze

REKLAMA

Żebyście mnie źle nie zrozumieli. Nie mam tu na myśli zgrabnego biurka, na którym leżą równolegle do siebie dopiero co zatemperowane ołówki. Mówię tu o funkcjonalnym miejscu pracy, spełniającym wszystkie warunki w taki sposób, że organizowanie czegokolwiek staje się zbędne. Mówię też o miejscu pracy, w którym czujecie się dobrze, gdzie jest Wam przyjemnie, o miejscu, które pobudza także ze względu na swoistą estetykę, o miejscu, w którym spędzacie osiem, dziewięć albo dziesięć godzin dziennie i gdzie oczekiwana jest wydajna praca.

Rozwiązanie: Stwórz dla siebie w 24 godziny z pomocą metody upraszczania (Simplify-Method) raz na zawsze funkcjonujący system, który jest gruntownie przemyślany i „skrojony” na Twoją miarę. Aby tego dokonać, postępujesz logicznie krok po kroku i nastawiasz się w stu procentach na zrealizowanie tego projektu.
Twoja inwestycja: Maksimum 24 godziny. Program, którego mottem jest Po prostu uporządkuj!, jest tak stworzony, że pozostało Ci tylko wykonać krok po kroku w zależności od obecnych potrzeb oraz stanu, w jakim znajduje się Twoje miejsce pracy.
Twój zysk: Stwarzasz sobie biuro, w którym wszystko masz „na oku”, we wszystko masz wgląd i gdzie wszystko masz „pod ręką”. W liczbach może to równać się oszczędnościom czasowym nawet do dwóch godzin dziennie, nie wspominając już o zysku energetycznym czerpanym z pracy wykonywanej w nowych warunkach.

Zanim rozpoczniemy pracę z programem Po prostu uporządkuj! – przeczytajcie jeszcze komentarz na temat dwóch szeroko rozpowszechnionych błędnych założeń dotyczących sprzątania i porządkowania:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Pierwszy błąd: „Porządkowanie wymaga ustanowienia nowego ładu dla istniejących już przedmiotów”. Jeśli tylko ładnie uporządkujecie istniejące obiekty, to taki ład utrzymany zostanie przez kilka godzin. Motto towarzyszące Wam przy sprzątaniu powinno brzmieć: „wyrzuć i opróżnij”. I tą właśnie drogą – za pomocą metody Po prostu posprzątaj! tworzysz sobie swoje uporządkowane biuro.
  • Drugi błąd: „Nie mam czasu na sprzątanie”. Nie masz czasu na odłożenie na swoje miejsce na przykład nożyc, ale masz czas szukać ich, gdy nagle zajdzie taka potrzeba? Wyrzuć proszę ten argument – „nie mam czasu” – do śmietnika. Zainwestuj jednorazowo 24 godziny. Dzięki tej inwestycji zyskasz wiele cennego czasu.

Stwierdzisz już wkrótce, co oznacza naprawdę słowo balast, bo zauważa się to i odczuwa przeważnie dopiero wtedy, gdy on maleje. To tak, jakby nagle ktoś zdjął z Twoich barków wielki ciężar. Człowiek od razu czuje się wolniejszy. Lepiej widzi. Swobodniej oddycha. Swobodniej myśli. Do roboty!

Zobacz serwis: W biurze

Susanne Roth. Artykuł jest fragmentem książki Po prostu posprzątaj! Wydawnictwo KOS

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA