REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Kompletna dokumentacja aplikacyjna jest warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji z UE. Warto o nią zadbać, gdyż w innym razie możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie na etapie oceny wniosku.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.

Jak powinna zostać sporządzona opinia o nowej technologii - działanie 4.3 POIG

Jednym z załączników do dokumentacji aplikacyjnej składanej przez przedsiębiorcę o przyznanie premii technologicznej jest opinia o nowej technologii. Z uwagi na fakt, iż kompletność dokumentacji jest badana na etapie oceny formalnej warto temu specyficznemu załącznikowi przyjrzeć się nieco bliżej.

Zmiany w ubezpieczeniu wypadkowym

Od 1 kwietnia 2010 r. określono w nowy sposób grupy działalności, kategorie ryzyka i stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe dla poszczególnych grup działalności.

REKLAMA

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

Proces oceny dokumentacji aplikacyjnej obejmuje kilka etapów, podczas których weryfikowana jest m.in. kompletność złożonych dokumentów oraz zgodność z ustanowionymi kryteriami naboru. Warto wiedzieć, że podczas oceny złożonej już dokumentacji istnieje możliwość jej poprawy lub uzupełnienia. Taki krok wcale nie musisz zaprzepaszczać szansy na uzyskanie wsparcia!

Wynajem samochodu może być tańszy

Rynek krótkoterminowego wynajmu pojazdów reaguje na zmiany, które kryzys gospodarczy wywołał w branży. W czasie ożywienia turystycznego firmy wabią klientów tańszymi kosztami.

Umowa o zakazie konkurencji

Zakaz konkurencji to zobowiązanie się pracownika w drodze umowy z pracodawcą, że nie podejmie prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy oraz nie podejmie zatrudnienia w ramach stosunku pracy lub innego stosunku prawnego u podmiotu prowadzącego działalność konkurencyjną wobec pracodawcy.

Inwestorzy przestraszyli się danych z USA

Dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wpłynęły na wyniki giełdowe w Europie.

REKLAMA

Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała o pozostawieniu podstawowych stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Takie posunięcie było oczywiste. Można było się spodziewać jedynie sygnałów o możliwości zmiany nastawienia tego gremium do polityki pieniężnej. Jeszcze do niedawna takie były przypuszczenia.

Przejściowe osłabienie się złotego

Niewielkie osłabienie się naszej waluty okazało się jedynie przejściowe. Wieczorne straty rano zostały w całości odrobione. Dolara można było kupić nawet
po 2,87 zł.

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część II

Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki zagraniczne mogą otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przypomnijmy – realizacja projektów w ramach działania 6.1 ma charakter dwu etapowy i obejmuje przygotowanie planu rozwoju eksportu (>etap I) oraz jego wdrożenie (etap II).

Spadki na zagranicznych parkietach

W ostatni dzień marca br. giełdy zagraniczne zaliczyły spadki. Pogorszenie się nastrojów zostało zanotowano m.in. w Azji, Paryżu i Londynie.

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część I

Twoja firma dobrze prosperuje, jesteś zainteresowany wejściem na rynki zagraniczne? Na dobry początek możesz  otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Niewielkie zmiany na GPW

Spadek indeksu największych spółek na GPW nie wpłynął na nastroje inwestorów.

Wsparcie inwestycji w sektorze produkcyjnym - poddziałanie 4.5.1 POIG

Przedsiębiorcy działający w sektorze produkcyjnym i dokonujący inwestycji w innowacje mogą starać się o wsparcie ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Przez innowacyjne rozwiązania do konkurencyjnych produktów - działanie 4.4 POIG

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjne przedsięwzięcia z przeznaczeniem na nabycie lub wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych.

Kredyt technologiczny dla innowacyjnych przedsiębiorców - działanie 4.3 POIG

W ramach unijnego wsparcia przedsiębiorcy wdrażający nowe technologie będą mogli ubiegać się o spłatę części zobowiązań zaciągniętych w bankach komercyjnych.

Fundusze unijne na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw poprzez badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe? Możliwość wsparcia innowacyjnych pomysłów oferuje dziś Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

W dzisiejszych czasach pozyskiwanie kapitału zewnętrznego na rozwój firmy jest zadaniem trudnym. Może to ułatwić Unia Europejska, dzięki Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Innowacyjne pomysły przed wprowadzeniem ich w życie powinny zostać skutecznie opatentowane. Koszty związane z uzyskaniem ochrony prawnej wytworów intelektualnych może pokryć Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Zaciśnij współpracę ze swoimi klientami poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych w swoim przedsiębiorstwie. Wsparcie tego typu działań oferuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Rezultaty badań przeprowadzonych w działaniu 1.4 POIG (patrz część I) mogą zostać wdrożone w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu w ramach działania 4.1 POIG.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 1.4 i 4.1 POIG – cześć I

Najpierw wsparcie projektu badawczego, a następnie jego wdrożenie w postaci innowacyjnego produktu. Wszystko to oferuje polskim przedsiębiorcom Unia Europejska, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Ministrowie przyjęli projekt o zmianie ustawy Kodeks karny

Jest nowy projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny oraz ustawy o Policji.

Osłabienie na giełdach

Wtorkowe notowania (29 marca br.) na rynkach europejskich nie odbiegały od przebiegu ostatnich sesji. Indeksy rozpoczęły dzień od wzrostów, jednak z biegiem czasu zamieniły się one w niewielkie spadki.

Media podają niedokładne dane na temat nietrzeźwych kierowców

Polska Sieć ds. Polityki Narkotykowej wyraża swoje zaniepokojenie sposobem relacjonowania przez media wyników badań przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji, Instytut Ekspertyz Sądowych oraz Instytut Transportu Drogowego w ramach ogólnoeuropejskiego projektu DRUID.

Wizytówka firmy na Google Maps

Dla wszystkich firm, które nie posiadają jeszcze własnej strony WWW, a chciałyby zaistnieć aktywnie w Internecie, możliwe jest stworzenie wizytówki firmy w Google.

Giełda: nastroje inwestorów ożywiły dane z USA

Nastroje inwestorów na GPW ożywiły dane z USA pod koniec wczorajszej sesji (29 marca br.). W związku z tym końcówka notowań w Warszawie wypadła pomyślnie.

Polacy wolą rozliczać się z fiskusem na papierze

Ministerstwo Finansów podało, że w tym roku do urzędów skarbowych w całym kraju trafiło tylko półtora miliona elektronicznych deklaracji podatkowych.

Podatek od czynności cywilnoprawnych a grunty inwestycyjne

Sposób wykorzystywania gruntów rolnych będzie uwarunkowywać czy nastąpi zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych sprzedaży gruntów rolnych.

Wydatki na mieszkanie przed wynajmem zaliczymy do kosztów

W kosztach można uwzględnić wydatki na mieszkanie, które podatnik poniósł w czasie szukania chętnych do jego wynajęcia.

Euro utrzymuje zdobyte pozycje

Na początku tego tygodnia euro potwierdziło, że po piątkowym zdecydowanym umocnieniu (26 marca br.), że jest w stanie utrzymać swe zdobycze.

Indeksy na Wall Street jednak nie chcą spadać

Podczas gdy inwestorzy, którzy ulokowali swoje pieniądze na warszawskiej GPW mają kłopoty z utrzymaniem indeksu największych spółek powyżej poziomu 2500 punktów indeksy na Wall Street jednak nie chcą spadać.

GPW: coraz trudniej jest utrzymać zdobyte punkty

Inwestorzy, którzy ulokowali swoje pieniądze na warszawskiej GPW już od czterech kolejnych sesji mają kłopoty z utrzymaniem indeksu największych spółek powyżej poziomu 2500 punktów.

Polskie zielone technologie mogą podbić rynki zagraniczne

Blisko 30 polskich firm oferujących innowacyjne technologie prośrodowiskowe otrzymało szansę podboju rynków zagranicznych. Jest to oferta doradczo-szkoleniowa platformy GreenEvo, która umożliwi wejście polskich zielonych technologii na arenę międzynarodową.

AdWords-y zgodne z prawem UE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (dawniej ETS) uznał w wyroku z 23 marca 2010 r. (w sprawach połączonych od C 236/08 do C 238/08), że Gogle świadcząc usługę AdWords nie narusza prawa znaków towarowych, umożliwiając reklamodawcom nabywanie słów kluczowych odpowiadających znakom towarowym ich konkurentów. Jednak zdaniem Sądu reklamodawcy nie mogą za pomocą takich słów zlecać Google zamieszczania reklam, które nie pozwalają internautom łatwo domyślić się, z jakiego przedsiębiorstwa pochodzą reklamowane towary lub usługi.

Więcej reklam podczas filmów

Legalizacja product placement oraz liberalizacja zasad emisji reklamy - to niektóre zmiany w Ustawie o rtv, które nastąpią po wdrożeniu unijnej dyrektywy audiowizualnej. Z implementacją jesteśmy już spóźnieni ponad trzy miesiące.

Lewiatan: inwestycje budowlane hamuje niedoskonałe ustawodawstwo

W projekcie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (nad którym pracuje rząd) znajduje się wiele dobrych propozycji, ale nie ma rozwiązań, które umożliwiłyby likwidację (istotne zmniejszenie) podstawowych problemów gospodarki przestrzennej.

Pogorszenie nastrojów konsumenckich

Na przekór wiośnie pogorszyły się Polakom nastroje konsumenckie, wynika z badania firmy Ipsos, przeprowadzonego między 4 a 14 marca 2010 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1008 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP

Przyjrzeliśmy się rynkowi pod kątem dostępnych programów ubezpieczeniowych dla flot. Ostatnie kilka lat pokazuje, iż coraz częściej po produkty leasingowe sięgają firmy z sektora MSP i to właśnie te firmy są niezwykle atrakcyjnym segmentem.

Dodatkowe ubezpieczenie flot ciężarowych

Fatalny stan nawierzchni i niski poziom bezpieczeństwa polskich dróg to czynniki ryzyka w usługach transportowych. Firmy specjalizujące się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, rzucają koło ratunkowe. Operatorzy flot ciężarowych mogą liczyć na większą ochronę.

Vector Software z Ekstraklasą

Spółka Vector Software, której podstawowym produktem jest autorskie oprogramowanie EuroBilet prowadzi prace mające na celu integrację systemu EuroBilet z funkcjonującym obecnie systemem wydawania kart oraz weryfikacji zakazów stadionowych Ekstraklasy.

Grecja: sprzedaż obligacji z wysoką premią

Wczorajsza (29 marca br.) emisja obligacji  przez Grecję była ważnym testem nastrojów panujących wśród inwestorów, ale trudno powiedzieć, aby spotkała się ona z zainteresowaniem rynku.

Dane o wydatkach amerykańskich konsumentów pogorszyły wyniki giełdowe

W poniedziałek europejskie giełdy rozpoczęły sesję od wzrostów, jednak w miarę upływu czasu indeksy zaczęły słabnąć. Inwestorzy zignorowali poranne zamachy w Moskwie, ale pretekstem do pogorszenia nastrojów graczy po południu były dane o wydatkach amerykańskich konsumentów, które były zgodne z oczekiwaniami.

Skarga na Krajowy System Informacyjny Policji

Dnia 24 marca br. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Policję w ramach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji.

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce.

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji

Nieuczciwa konkurencja to takie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami działanie przedsiębiorcy, które zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Aktem prawnym regulującym te kwestie jest ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Senatorowie przeciwni zakazowi palenia w miejscach publicznych

Senat na posiedzeniu w dniu 26 marca 2010 roku odrzucił poprawkę, zgodnie z którą obowiązywałby zakaz palenia w miejscach publicznych.

Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla Ukraińców

Ukraińcy są zatrudniani głównie w rolnictwie i budownictwie, gdzie nie chcą pracować Polacy. Rosnąca liczba zatrudnionych w naszym kraju pracowników ze Wschodu hamuje wzrost płac. Dzięki ukraińskim gospodyniom i opiekunkom wiele Polek jest aktywnych zawodowo.

REKLAMA