reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

W dzisiejszych czasach pozyskiwanie kapitału zewnętrznego na rozwój firmy jest zadaniem trudnym. Może to ułatwić Unia Europejska, dzięki Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka (POIG).

W ramach poddziałania 3.3.2 POIG dofinansowanie mogą otrzymać przedsiębiorcy zainteresowani zakupem usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz, niezbędnych do pozyskania inwestora zewnętrznego o charakterze udziałowym. Celem tego działania jest wprowadzenie w przedsiębiorstwach innowacyjnych zmian o charakterze organizacyjnym, produktowym lub technologicznym. Innymi słowy wsparcie jest kierowane do przedsiębiorców chcących realizować innowacyjne projekty i którzy poszukują inwestor.

Innymi słowy, jest to wsparcie w poszukiwaniu inwestorów dla przedsiębiorstw, które chcą realizować nowoczesne przedsięwzięcia.

Kto może ubiegać się o dotację?

W ramach poddziałania 3.3.2 POIG o dotację ze środków UE mogą ubiegać się mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą i mające siedzibę na terytorium Polski.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Na co można otrzymać dotację?

O dotację mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy ponieśli koszty w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz, w tym zakupu usług doradczych, niezbędnych do pozyskania zewnętrznego źródła finansowania. Wspierane będą działania związane m.in. z przygotowaniem biznesplanów, analiz ekonomicznych i finansowych, wycen spółek, usług prawnych, audytów, prospektów emisyjnych i badań przedinwestycyjnych.

Do wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem zalicza się m.in. wynagrodzenia osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu, zakup usług, tłumaczenie oraz druk materiałów, udział w konferencjach i seminariów, organizację szkoleń dla inwestorów i przedsiębiorców.

Trwa konkurs projektów w ramach poddziałania 3.3.2 POIG na dofinansowanie zakupu usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz, niezbędnych do pozyskania inwestora zewnętrznego o charakterze udziałowym w celu wprowadzenia zmian organizacyjnych, produktowych lub technologicznych o charakterze innowacyjnym w przedsiębiorstwach.

Polecamy: Najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców

Poziom dofinansowania na zakup usług doradczych nie może przekroczyć 50% wydatków kwalifikowanych faktycznie poniesionych na ten cel. Pozostałą cześć przedsiębiorca jest zobowiązany zapewnić ze środków własnych.

Maksymalna kwota wsparcia udzielona mikro-, małemu lub średniemu przedsiębiorcy na zakup usług doradczych nie może być wyższa niż 2 000 000 EUR dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.

Wnioskodawca przygotowuje elektroniczną wersję wniosku o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków, zamieszczonej na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wypełniony wniosek w wersji drukowanej (oryginał) i elektronicznej wraz z wymaganymi załącznikami w zamkniętej kopercie Wnioskodawca przesyła listem poleconym lub pocztą kurierską lub dostarcza osobiście do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Firma X jest zainteresowana pozyskaniem kapitału zewnętrznego. Jedną z rozważanych opcji jest pozyskanie kapitału w drodze emisji akcji na alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych NewConnect. Firma zleciła zewnętrznemu konsultantowi opracowanie niezbędnych analiz przedinwestycyjnych oraz dokumentów informacyjnych, zgodnie z wymogami rynku. Po zatwierdzeniu wniosku do dofinansowania oraz podpisaniu umowy o dofinansowanie, firma będzie mogła otrzymać refundację kosztów poniesionych na wykonanie ww. dokumentacji.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Działanie 3.3.2 POIG
Działanie 3.3.2 POIG

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama