REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Działanie 4.3 POIG
Działanie 4.3 POIG
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.

Jak przebiega proces oceny wniosku?

Przedsiębiorca z sektora MŚP zainteresowany tą formą wsparcia powinien w pierwszej kolejności wypełnić wniosek o dofinansowanie na podstawie formularza dostępnego na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wniosek ten powinien być wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków w ramach działania 4.3. 

REKLAMA

REKLAMA

Warunkiem koniecznym do wystąpienia przedsiębiorcy do BGK z wnioskiem o dofinansowanie jest posiadanie przez niego zdolności kredytowej, ocenianej przez bank kredytujący i na etapie składania wniosku potwierdzonej warunkową umową kredytu technologicznego lub promesą kredytu technologicznego.

Do wersji papierowej wniosku i załączników (dokumentów dodatkowych wskazanych we wniosku) należy załączyć wersję elektroniczną wniosku zapisaną na nośniku elektronicznym. Całość dokumentacji aplikacyjnej należy złożyć do BGK za pośrednictwem banku kredytującego, czyli banku z którym wnioskodawca zawarł umowę kredytu technologicznego.

Polecamy: Fundusze unijne

Rozpoczęcie przez przedsiębiorcę realizacji inwestycji technologicznej i ponoszenie wydatków jest możliwe dopiero po uzyskaniu promesy premii technologicznej. Niespełnienie tego warunku sprawia, że cały projekt nie kwalifikuje się do wsparcia w postaci premii technologicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

REKLAMA

Ocena formalna wniosku jest dokonywana przez pracowników BGK i odbywa się na zasadzie zero-jedynkowej. W przypadku gdy podczas oceny formalnej okaże się, że wniosek posiada uchybienia formalne, wówczas za pośrednictwem banku kredytującego wnioskodawca informowany jest o możliwości jego uzupełnienia/poprawy. Dodatkowo o takiej możliwości wnioskodawca informowany jest przez BGK za pośrednictwem faksu lub e-maila. Uzupełniona dokumentacja powinna zostać powtórnie przekazana do BGK za pośrednictwem banku kredytującego.

W przypadku otrzymania wezwania do uzupełnienia/poprawy dokumentacji należy to uczynić niezwłocznie w terminie nieprzekraczającym 14 dni liczonych od następnego dnia po dniu doręczenia wezwania za pośrednictwem banku kredytującego.

Wnioski, które spełniły wszystkie kryteria formalne są przekazywane do oceny merytorycznej. Podobnie jak w przypadku oceny formalnej odbywa się ona na zasadzie zero-jedynkowej. W trakcie tej oceny powołana Komisja Konkursowa może zwrócić się do wnioskodawcy z prośbą o udzielenie dodatkowych wyjaśnień i informacji. Wezwanie to ma postać pisemną i jest przekazywane do wnioskodawcy za pośrednictwem banku kredytującego. Dodatkowo korespondencja w tej sprawie jest przekazywana bezpośrednio przez BGK faksem lub e-mailem.

W tym przypadku, termin na złożenie niezbędnych do dalszej oceny wyjaśnień jest ustalany indywidualnie w zależności od ich charakteru. 

W sytuacji gdy we wskazanym terminie wnioskodawca nie udzieli wyjaśnień, wówczas ocena dokonywana jest jedynie w oparciu o informacje zawarte we wniosku o dofinansowanie.

Zobacz także: Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

W sytuacji, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, o otrzymaniu wsparcia decyduje data wpływu kompletnego wniosku.

Po zatwierdzeniu listy projektów rankingowej projektów, BGK ogłasza na swojej stronie internetowej listę projektów wyłonionych do wsparcia oraz informuje pisemnie bank kredytujący z kopią do wnioskodawcy o wynikach oceny projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA