REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Działanie 4.3 POIG
Działanie 4.3 POIG
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.

Jak przebiega proces oceny wniosku?

Przedsiębiorca z sektora MŚP zainteresowany tą formą wsparcia powinien w pierwszej kolejności wypełnić wniosek o dofinansowanie na podstawie formularza dostępnego na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wniosek ten powinien być wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków w ramach działania 4.3. 

REKLAMA

REKLAMA

Warunkiem koniecznym do wystąpienia przedsiębiorcy do BGK z wnioskiem o dofinansowanie jest posiadanie przez niego zdolności kredytowej, ocenianej przez bank kredytujący i na etapie składania wniosku potwierdzonej warunkową umową kredytu technologicznego lub promesą kredytu technologicznego.

Do wersji papierowej wniosku i załączników (dokumentów dodatkowych wskazanych we wniosku) należy załączyć wersję elektroniczną wniosku zapisaną na nośniku elektronicznym. Całość dokumentacji aplikacyjnej należy złożyć do BGK za pośrednictwem banku kredytującego, czyli banku z którym wnioskodawca zawarł umowę kredytu technologicznego.

Polecamy: Fundusze unijne

Rozpoczęcie przez przedsiębiorcę realizacji inwestycji technologicznej i ponoszenie wydatków jest możliwe dopiero po uzyskaniu promesy premii technologicznej. Niespełnienie tego warunku sprawia, że cały projekt nie kwalifikuje się do wsparcia w postaci premii technologicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

REKLAMA

Ocena formalna wniosku jest dokonywana przez pracowników BGK i odbywa się na zasadzie zero-jedynkowej. W przypadku gdy podczas oceny formalnej okaże się, że wniosek posiada uchybienia formalne, wówczas za pośrednictwem banku kredytującego wnioskodawca informowany jest o możliwości jego uzupełnienia/poprawy. Dodatkowo o takiej możliwości wnioskodawca informowany jest przez BGK za pośrednictwem faksu lub e-maila. Uzupełniona dokumentacja powinna zostać powtórnie przekazana do BGK za pośrednictwem banku kredytującego.

W przypadku otrzymania wezwania do uzupełnienia/poprawy dokumentacji należy to uczynić niezwłocznie w terminie nieprzekraczającym 14 dni liczonych od następnego dnia po dniu doręczenia wezwania za pośrednictwem banku kredytującego.

Wnioski, które spełniły wszystkie kryteria formalne są przekazywane do oceny merytorycznej. Podobnie jak w przypadku oceny formalnej odbywa się ona na zasadzie zero-jedynkowej. W trakcie tej oceny powołana Komisja Konkursowa może zwrócić się do wnioskodawcy z prośbą o udzielenie dodatkowych wyjaśnień i informacji. Wezwanie to ma postać pisemną i jest przekazywane do wnioskodawcy za pośrednictwem banku kredytującego. Dodatkowo korespondencja w tej sprawie jest przekazywana bezpośrednio przez BGK faksem lub e-mailem.

W tym przypadku, termin na złożenie niezbędnych do dalszej oceny wyjaśnień jest ustalany indywidualnie w zależności od ich charakteru. 

W sytuacji gdy we wskazanym terminie wnioskodawca nie udzieli wyjaśnień, wówczas ocena dokonywana jest jedynie w oparciu o informacje zawarte we wniosku o dofinansowanie.

Zobacz także: Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

W sytuacji, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, o otrzymaniu wsparcia decyduje data wpływu kompletnego wniosku.

Po zatwierdzeniu listy projektów rankingowej projektów, BGK ogłasza na swojej stronie internetowej listę projektów wyłonionych do wsparcia oraz informuje pisemnie bank kredytujący z kopią do wnioskodawcy o wynikach oceny projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Branża gastronomiczna chętnie korzysta z nowych technologii. Kody QR zamiast tradycyjnego menu będą już standardem?

  Nowe technologie napędzają branżę gastronomiczną. Usprawniają pracę, zmniejszają marnowanie produktów, ułatwiają kontakt z klientem. Rozwój będzie postępował i digitalizacja to jeden z najważniejszych kierunków w rozwoju tego biznesu.

  Firmy nie są zainteresowane ulgą B+R? A może nie wiedzą, że mogą skorzystać

  Ulga B+R. Dane dotyczące wybranych ulg z rozliczenia PIT za 2022 rok są zaskakujące. W porównaniu z rokiem wcześniejszym, skorzystano z ponad 36% mniej odliczeń zmniejszających podstawę opodatkowania z tytułu kosztów uzyskania przychodów, poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Jak komentują to eksperci?

  Wzrost płacy minimalnej: pracodawcy będą ciąć koszty a pracownicy stracą zapał do pracy?

  Wzrost płacy minimalnej w 2024 r. będzie wyzwaniem dla przedsiębiorców. Niektórzy eksperci prognozują, że paradoksalnie może wpłynąć negatywnie na nastroje pracowników i spowodować kolejne podwyżki. 

  Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - listopad 2023 r. Jak rynek zareagował na wynik wyborów?

  W listopadowym komentarzu rynkowym eksperciVIG/C-QUADRAT TFI sprawdzają jak zachowują się obligacje korporacyjne oraz skarbowe w aktualnym otoczeniu makroekonomicznym; zastanawiają się, czy rynki akcji mogą kontynuować wzrosty z początku listopada. A także analizują jak wynik wyborów przełożył się na krajowy rynek akcji. 

  REKLAMA

  Złota jesień dla branży reklamowej. Politycy dali zarobić. Nowe trendy w bilboardach

  Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej w 2023 roku owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę formę reklamy najczęściej wybierają firmy z sektora handlowego. To on stoi za najbardziej kreatywnymi rozwiązaniami i inwestycjami w cyfrową część reklamy zewnętrznej. 

  Gazetki promocyjne, kupony, spersonalizowane listy - Polacy wciąż lubią tę formę promocji

  Polacy potrafią szukać promocji i świadomie robić zakupy. Informacji szukamy w internecie, ale równie chętnie sięgamy po tradycyjne gazetki i listy z ofertami. 

  Włamania na konto e-mail możesz nie zauważyć! Jak działają cyberprzestępcy?

  Cyberprzestępcy wciąż szukają nowych sposobów na wyłudzanie danych. Na przykład przejmując konto e-mail przenoszą wybrane wiadomości do ukrytych folderów lub usuwają je, tak aby ofiary nie widziały alertów bezpieczeństwa. 

  Technologia rozpoznawania obrazu szansą dla sklepów z monitoringiem półek

  Technologia rozpoznawania obrazu może poprawić efektywność zarządzania sprzedażą. Nie tylko skróci do minimum czas potrzebny na przeprowadzenie audytu, ale i zmniejszy koszty. Eksperci przewidują, że sektor wdrażania tej technologii w ciągu najbliższych 4 lat będzie się rozwijał średnio o 20,4 proc. rocznie.

  REKLAMA

  Chleb coraz gorszy i coraz droższy? Co nas czeka od nowego roku?

  Ceny pieczywa się stabilizują? Może chwilowo, bo według ekspertów od 2024 roku kilka czynników może mocno wpłynąć na finalne ceny detaliczne. Branża piekarnicza ma kilka pomysłów dla nowego rządu. 

  Branżę handlową w walce z kradzieżami wspiera technologia. A liczba kradzieży rośnie

  Polacy w tym roku mogą przebić liczbę zamówień internetowych i zakupów stacjonarnych w Black Friday względem ubiegłego roku. Na pewno natomiast już na ten moment odnotowano wzrost liczby kradzieży w sklepach. Jak właściciele radzą sobie z kradzieżami? Jak mogą monitorować ruch w sklepie? 

  REKLAMA