| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Działanie o którym mowa, wspiera działalność gospodarczą w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usług lub wytworzeniu produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia tej usługi.

E-usługa - usługa świadczona w sposób zautomatyzowany przez użycie technologii informacyjnych, za pomocą systemów teleinformatycznych w publicznych sieciach telekomunikacyjnych, na indywidualne żądanie usługobiorcy, bez jednoczesnej obecności stron w tej samej lokalizacji.

Kto może ubiegać się o dotację?

O wsparcie w ramach działania 8.1 POIG mogą ubiegać się przedsiębiorcy z grupy mikro- i małych przedsiębiorców prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w przypadku osoby fizycznej – miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej), prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok licząc od dnia wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego albo Ewidencji działalności Gospodarczej.

Polecamy: Finanse na start

Na co można otrzymać dotację?

Na dofinansowanie mają szanse projekty polegające na świadczeniu usług elektronicznych, w celu zdobycia przez przedsiębiorcę przewagi na rynku. Wsparciu ze środków unijnych podlegać będą m.in. koszty:

  • zakupu usług informatycznych, technicznych i doradczych,
  • wynagrodzeń osób bezpośrednio związanych z realizacją projektu,
  • zakupu analiz przygotowawczych, usług księgowych, prawnych, translacyjnych i innych usług eksperckich,
  • promocję wdrożonych rozwiązań,
  • zakup szkoleń bezpośrednio związanych z uruchomieniem i obsługą e-usługi dla osób zaangażowanych w realizację projektu objętego wsparciem (do wysokości nieprzekraczającej 10 % całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem).

Wielkość wsparcia może wynosić do 85% wydatków kwalifikowanych projektu. Wartość projektu nie może być niższa niż 20 tys. zł i wyższa niż 1 mln zł.

Firma X należąca do sektora małych przedsiębiorstw jest zainteresowana rozpoczęciem działalności w zakresie e-biznesu. Właściciel firmy postanowił stworzyć innowacyjny portal społecznościowy przeznaczony dla młodych matek. Zapoznał się szczegółowo z dokumentacją, w szczególności z regulaminem, kryteriami wyboru projektów, wzorem wniosku o dofinansowanie projektu oraz instrukcją jego wypełniania. W ramach ogłoszonego naboru wniosków złożył wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków. Wniosek – w wersji drukowanej, podpisanej przez wnioskodawcę oraz elektronicznej zamieszczonej na nośniku elektronicznym wraz z kompletem niezbędnych załączników dostarcza do Regionalnej Instytucji Finansującej. Po złożeniu wniosku do RIF, w terminie do 4 miesięcy został poinformowany o przyznaniu dofinansowania.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna GHMW – Hulist, Prawdzic Łaszcz – Radcowie Prawni spółka partnerska

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne związane z bieżącą obsługą przedsiębiorców (głównie spółek handlowych).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »