Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG
REKLAMA
REKLAMA
Działanie o którym mowa, wspiera działalność gospodarczą w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usług lub wytworzeniu produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia tej usługi.
REKLAMA
E-usługa - usługa świadczona w sposób zautomatyzowany przez użycie technologii informacyjnych, za pomocą systemów teleinformatycznych w publicznych sieciach telekomunikacyjnych, na indywidualne żądanie usługobiorcy, bez jednoczesnej obecności stron w tej samej lokalizacji.
Kto może ubiegać się o dotację?
O wsparcie w ramach działania 8.1 POIG mogą ubiegać się przedsiębiorcy z grupy mikro- i małych przedsiębiorców prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w przypadku osoby fizycznej – miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej), prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok licząc od dnia wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego albo Ewidencji działalności Gospodarczej.
Polecamy: Finanse na start
Na co można otrzymać dotację?
Na dofinansowanie mają szanse projekty polegające na świadczeniu usług elektronicznych, w celu zdobycia przez przedsiębiorcę przewagi na rynku. Wsparciu ze środków unijnych podlegać będą m.in. koszty:
- zakupu usług informatycznych, technicznych i doradczych,
- wynagrodzeń osób bezpośrednio związanych z realizacją projektu,
- zakupu analiz przygotowawczych, usług księgowych, prawnych, translacyjnych i innych usług eksperckich,
- promocję wdrożonych rozwiązań,
- zakup szkoleń bezpośrednio związanych z uruchomieniem i obsługą e-usługi dla osób zaangażowanych w realizację projektu objętego wsparciem (do wysokości nieprzekraczającej 10 % całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem).
Wielkość wsparcia może wynosić do 85% wydatków kwalifikowanych projektu. Wartość projektu nie może być niższa niż 20 tys. zł i wyższa niż 1 mln zł.
Firma X należąca do sektora małych przedsiębiorstw jest zainteresowana rozpoczęciem działalności w zakresie e-biznesu. Właściciel firmy postanowił stworzyć innowacyjny portal społecznościowy przeznaczony dla młodych matek. Zapoznał się szczegółowo z dokumentacją, w szczególności z regulaminem, kryteriami wyboru projektów, wzorem wniosku o dofinansowanie projektu oraz instrukcją jego wypełniania. W ramach ogłoszonego naboru wniosków złożył wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków. Wniosek – w wersji drukowanej, podpisanej przez wnioskodawcę oraz elektronicznej zamieszczonej na nośniku elektronicznym wraz z kompletem niezbędnych załączników dostarcza do Regionalnej Instytucji Finansującej. Po złożeniu wniosku do RIF, w terminie do 4 miesięcy został poinformowany o przyznaniu dofinansowania.
Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.