REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o środki na innowacyjne produkty? Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Działanie 1.4 i 4.1 POIG
Działanie 1.4 i 4.1 POIG

REKLAMA

REKLAMA

Aby skutecznie aplikować o środki unijne należy dołożyć wszelkiej staranności w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentacji projektowej. Będzie ona dokładnie analizowana podczas oceny wniosku o dofinansowanie.

Przedsiębiorcy zainteresowani typami wsparcia, które oferuje działanie 1.4 – 4.1 POIG składają jeden wniosek o dofinansowanie obejmujący zarówno cześć badawczą projektu (finansowaną z działania 1.4) jak i część wdrożeniową projektu (finansowaną z działania 4.1). Zgodnie z dotychczasowymi zasadami przeprowadzania naboru wniosków o dofinansowanie (II runda z 2009 roku) przedsiębiorca wypełnia wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków, który jest zamieszczony na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z zaleceniami Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie, którą również można znaleźć na stronach internetowych agencji. Wypełniony wniosek należy wydrukować i podpisać. Jednocześnie wersję elektroniczną wniosku, biznesplan oraz (jeśli dotyczy) zeskanowaną promesę kredytową lub leasingową należy przesłać za pomocą Generatora Wniosków.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Co z załącznikami do wniosku o dofinansowanie?

Podczas aplikowania o środki unijne, obok wniosku o dofinansowanie szczególnie ważne są załączniki. Załączniki te są potrzebne do przeprowadzenia oceny wniosku. Zgodnie z dotychczasowym wzorem formularza wniosku, na etapie składania dokumentacji aplikacyjnej załączamy:

  • biznes plan,
  • formularz informacji o otrzymanej/nieotrzymanej pomocy publicznej (sporządzony na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów),
  •  kopia promesy kredytowej/leasingowej bądź kopia umowy kredytowej (w przypadku, gdy projekt jest finansowany w drodze kredytu lub leasingu),
  • oświadczenie wnioskodawcy dotyczące podatku VAT,
  • załącznik nr Ia do wytycznych w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych lub regionalnych programów operacyjnych (wg wzoru dostępnego na stronie internetowej PARP).

Polecamy: Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych produktów? Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Ponadto w przypadku przedsiębiorców, którzy otrzymali pomoc de minimis:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • w odniesieniu do kosztów przedstawionych jako kwalifikujące się do objęcia wsparciem - kopie zaświadczeń o pomocy de minimis,
  • w odniesieniu do pomocy otrzymanej w ciągu bieżącego roku kalendarzowego i dwóch poprzednich lat kalendarzowych - kopie zaświadczeń o pomocy de minimis.

Warto pamiętać, że dokumentacja konkursowa złożona w formie samych załączników, czyli nie zawierająca wniosku o dofinansowanie zostanie odrzucona bez możliwości uzupełnienia. Podobnie wniosek o dofinansowanie złożony bez wymaganego biznes planu zostanie odrzucony bez możliwości uzupełnienia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA