REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dokumentacja aplikacyjna dla projektów związanych z ochroną własności przemysłowej- poddziałanie 5.4.1 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Poddziałanie 5.4.1 POIG
Poddziałanie 5.4.1 POIG

REKLAMA

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej powinieneś być przygotowany na konieczność jej uzupełnienia i poprawy. Taką możliwość dopuszcza regulamin przeprowadzania konkursu.

Przedsiębiorca zainteresowany możliwością wsparcia w uzyskaniu/realizacji ochrony własności przemysłowej powinien złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach poddziałania 5.4.1 POIG. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wniosek powinien zostać wypełniony za pomocą aplikacji Generator Wniosków, która dostępna jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - PARP.

REKLAMA

Wniosek ten powinien być uzupełniony w zgodzie z Instrukcją wypełniania wniosku, która również jest dostępna na stronie internetowej agencji. Wniosek w wersji papierowej jak również załączniki do wniosku (czyli dodatkowe dokumenty wymienione we wniosku) wnioskodawca, w tym przypadku przedsiębiorca z sektora MŚP powinien dostarczyć do PARP. Dodatkowo do wersji papierowej wniosku należy załączyć jego wersję elektroniczną zapisaną na nośniku elektronicznym. 

Polecamy serwis Mała firma

REKLAMA

Po złożeniu wniosku do PARP jest on w pierwszej kolejności poddawany ocenie formalnej. W przypadku, gdy wniosek zawiera uchybienia formalne, które podlegają możliwości uzupełnienia lub poprawienia, wnioskodawca jest informowany o konieczności uzupełnienia/poprawienia dokumentacji za pośrednictwem faksu lub e-maila. 

Czas na uzupełnienie lub poprawienie dokumentacji aplikacyjnej wynosi 5 dni roboczych. Termin ten jest liczony od dnia następnego po dniu wysłania przez przedsiębiorcę potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień (poprawy). 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. W przypadku konieczności naniesienia poprawek do wniosku o dofinansowanie należy to zrobić za pomocą Generatora Wniosków. Poprawki w ramach załączników do wniosku należy usunąć, dostarczając do PARP kompletne, poprawione lub uzupełnione załączniki opatrzone datą i podpisem wnioskodawcy.

Wnioski, które nie zostaną poprawione lub uzupełnione w sposób prawidłowy w wyznaczonym terminie, podlegają odrzuceniu.

Wnioski które spełnią wszystkie kryteria formalne są przekazywane do oceny pod kątem kryteriów merytorycznych. Ocena ta jest dokonywana przez Komisję Konkursową. Ocena merytoryczna przeprowadzana jest w systemie „zero-jedynkowym”. Również w tym przypadku PARP może zwrócić się do wnioskodawcy z prośbą o udzielenie dodatkowych wyjaśnień dotyczących złożonej dokumentacji.

Przeczytaj uważnie: Jak skorzystać z pomocy Promotorów Projektów Innowacyjnych? Działanie 4.2 POIG

REKLAMA

Czas na udzielenie wyjaśnień podczas oceny merytorycznej wynosi 3 dni robocze. Termin ten jest liczony od następnego dnia po dniu wysłania wezwania w formie faksu lub wysłania wiadomości e-mail. W przypadku nieotrzymania wyjaśnień ocena wniosku przeprowadzana jest na podstawie dostępnych informacji. 

Aby wniosek mógł zostać zarekomendowany do objęcia wsparciem musi spełnić wszystkie kryteria formalne i merytoryczne. Po zakończeniu oceny lista projektów rekomendowanych do wsparcia jest zatwierdzana przez Instytucję Zarządzającą. Po akceptacji listy, PARP ogłasza na swojej stronie internetowej listę projektów zatwierdzonych do dofinansowania oraz pisemnie informuje każdego z wnioskodawców o wynikach oceny jego projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA