REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

REKLAMA

REKLAMA

Osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim już niedługo będą mogły to zrobić dzięki funduszom unijnym. Właśnie zostało opublikowane ogłoszenie o naborze wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

REKLAMA

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów do poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiebiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego prowadzony będzie w dniach od 14 maja do 31 maja 2010 roku. Zgodnie z przyjętymi założeniami realizacja tego działania pozwoli na aktywne wspieranie zatrudnienia poprzez stymulowanie powstawania nowych oraz rozwój istniejących mikroprzedsiębiorstw.

REKLAMA

Przypomnijmy, że ogłoszony właśnie konkurs jest V naborem wniosków i można już teraz założyć, iż będzie cieszył się sporą popularnością wśród lokalnej społeczności. Ogłoszony konkurs zakłada udzielenie wsparcia dla osób, które zamierzają utworzyć mikroprzedsiębiorstwo, zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Warto wiedzieć że w ramach tego poddziałania wspierane są również projekty zakładające np. unowocześnianie mikroprzedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. 

Dokumentację aplikacyjną można przesyłać listem poleconym, przesyłką kurierską lub osobiście w siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Przeczytaj Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O wsparcie w ramach poddziałania mogą starać się osoby fizyczne, które:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • są pełnoletnie, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej przynajmniej od jednego roku licząc do dnia złożenia wniosku,
  • nie posiadają udziałów w innych przedsiębiorstwach, w tym w spółkach,
  • nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karnoskarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

W jakiej wysokości można otrzymać dofinansowanie?

REKLAMA

Wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiębiorstwach” wynosi w łącznej kwocie 588 235,29 euro, w tym 500 000,00 euro, pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 88 235,29 Euro pochodzące z Budżetu Państwa przeznaczone na projekty objęte pomocą publiczną.

Priorytetowo traktowane będą projekty z obszarów o najniższych wskaźnikach przedsiębiorczości, tj. np. z obszarów wiejskich. Poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych projektu wynosi maksymalnie 85%. Minimalna kwota dofinansowania z UE dla projektu wynosi 40 tys. złotych, maksymalna – 80 tys. złotych.

Kwalifikowalność wydatków rozpoczyna się w dniu zarejestrowania przez beneficjenta działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Instytucji Pośrednicząca II stopnia dla poddziałania 1.1.2 tj. Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – http://ocrg.opolskie.pl . Pod tym adresem zostaną także zamieszczone informacje dotyczące projektów objętych wsparciem unijnym.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA