reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim już niedługo będą mogły to zrobić dzięki funduszom unijnym. Właśnie zostało opublikowane ogłoszenie o naborze wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów do poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiebiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego prowadzony będzie w dniach od 14 maja do 31 maja 2010 roku. Zgodnie z przyjętymi założeniami realizacja tego działania pozwoli na aktywne wspieranie zatrudnienia poprzez stymulowanie powstawania nowych oraz rozwój istniejących mikroprzedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że ogłoszony właśnie konkurs jest V naborem wniosków i można już teraz założyć, iż będzie cieszył się sporą popularnością wśród lokalnej społeczności. Ogłoszony konkurs zakłada udzielenie wsparcia dla osób, które zamierzają utworzyć mikroprzedsiębiorstwo, zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Warto wiedzieć że w ramach tego poddziałania wspierane są również projekty zakładające np. unowocześnianie mikroprzedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. 

Dokumentację aplikacyjną można przesyłać listem poleconym, przesyłką kurierską lub osobiście w siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Przeczytaj Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O wsparcie w ramach poddziałania mogą starać się osoby fizyczne, które:

  • są pełnoletnie, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej przynajmniej od jednego roku licząc do dnia złożenia wniosku,
  • nie posiadają udziałów w innych przedsiębiorstwach, w tym w spółkach,
  • nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karnoskarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

W jakiej wysokości można otrzymać dofinansowanie?

Wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiębiorstwach” wynosi w łącznej kwocie 588 235,29 euro, w tym 500 000,00 euro, pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 88 235,29 Euro pochodzące z Budżetu Państwa przeznaczone na projekty objęte pomocą publiczną.

Priorytetowo traktowane będą projekty z obszarów o najniższych wskaźnikach przedsiębiorczości, tj. np. z obszarów wiejskich. Poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych projektu wynosi maksymalnie 85%. Minimalna kwota dofinansowania z UE dla projektu wynosi 40 tys. złotych, maksymalna – 80 tys. złotych.

Kwalifikowalność wydatków rozpoczyna się w dniu zarejestrowania przez beneficjenta działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Instytucji Pośrednicząca II stopnia dla poddziałania 1.1.2 tj. Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – http://ocrg.opolskie.pl . Pod tym adresem zostaną także zamieszczone informacje dotyczące projektów objętych wsparciem unijnym.

Polecamy serwis Zakładam firmę

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

CIT 2020. Komentarz119.40 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama