REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim
Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez zewnętrzne podmioty oraz na udział w targach i misjach gospodarczych zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Wszystko to możliwe jest w ramach działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubuskiego.

Informacje ogólne

Po szczegółowym zapoznaniu się z dokumentacją konkursową możemy przystąpić do przygotowania dokumentów niezbędnych do aplikowania o środki unijne, czyli wniosku o dofinansowanie i załączników. W artykule w sposób syntetyczny przedstawię podstawowe zasady przygotowania dokumentacji na potrzeby tego konkursu. Dokumentem wiążącym potencjalnych wnioskodawców jest dokumentacja konkursowa, w szczególności Regulamin konkursu.

REKLAMA

Dokumenty programowe, wytyczne, wzory formularzy i załączników znajdują się pod adresem strony internetowej http://www.lrpo.lubuskie.pl, w zakładce „Aktualne konkursy”

Wniosek o dofinansowanie należy wypełnić za pomocą Lokalnego Systemu Informatycznego (LSI), który jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Województwa Lubuskiego: http://www.lrpo.lubuskie.pl., w zakładce „Elektroniczny Wniosek”. Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków w ramach LRPO na lata 2007-2013 Priorytet II Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego. 

Polecamy: Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

REKLAMA

Przedkładając dokumentację aplikacyjną do oceny powinniśmy załączyć kartę – Zestawienie dokumentów, w której zostaną wymienione wszystkie dokumenty umieszczone w danym komplecie dokumentów. Ważnym jest, aby każdy z dwóch egzemplarzy wniosku umieszczony był w osobnych segregatorach. Segregatory te powinny zostać odpowiednio opisane w sposób umożliwiający identyfikację beneficjenta, projekt, konkurs. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgodne z obowiązującymi zasadami w zakresie informacji i promocji wymagane jest, aby segregatory zostały oznaczone linią logotypów, składającą się z logo Programu Regionalnego, logo LRPO na lata 2007-2013, logo Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje zawierają „Wytyczne IZ LRPO w zakresie informacji i promocji dla beneficjentów”, dostępne pod adresem http://www.lrpo.lubuskie.pl.

Pamiętajmy o tym, aby wniosek podpisać.

Zapoznaj się z serwisem Umowy

Należy to zrobić na ostatniej stronie pod oświadczeniami. Podpis powinna zamieścić osoba lub osoby uprawnione do podejmowania decyzji wiążących w imieniu beneficjenta wraz z pieczątką imienną lub firmową beneficjenta oraz datą. Pomimo, że powyższy zapis może wydawać się banalny, brak podpisu na wniosku nie jest zjawiskiem incydentalnym. Oryginał wniosku przygotowany w powyższy sposób przedsiębiorca powinien skopiować i opatrzyć klauzulą „za zgodność z oryginałem”. W przypadku oryginałów załączników, które zostały sporządzone przez beneficjenta powinny być podpisane wraz z imienną lub firmową pieczątką przez osobę podpisującą oryginał wniosku. W przypadku oryginałów załączników, które są wydawane przez właściwe urzędy, nie muszą być potwierdzane w powyższy sposób. W przypadku, gdy do wniosku załączane są kopie załączników, koniecznie należy je potwierdzić „za zgodność z oryginałem”.

Załączniki muszą być umieszczone po formularzu wniosku, zgodnie z kolejnością i numeracją podaną w formularzu wniosku w części – Załączniki do wniosku.

Musimy również pamiętać, że załączniki o objętości większej niż 1 strona powinny mieć ponumerowane strony i być trwale spięte. Każdy załącznik powinien być oddzielony kartą informacyjną, zawierającą nazwę i numer załącznika. Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej w sposób właściwy, opisany w Regulaminie konkursu może decydować o powodzeniu procesu weryfikacji dokumentów, na etapie oceny formalnej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA