REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?
Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy realizujący projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego są zobowiązani do zachowania odpowiednich wymogów w zakresie promocji i informacji o unijnej pomocy.

Dla poszczególnych rodzajów projektów stosowane są instrumenty informacyjne i promocyjne zawiadamiające o zakresie realizowanego projektu i wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ze środków tego funduszu wypłacane są dotacje dla przedsiębiorców realizujących projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W przypadku projektów realizowanych w ramach III Priorytetu najczęściej używanymi narzędziami promocji są tablice informacyjne i pamiątkowe oraz plakietki informacyjne. W miejscu realizacji projektu stosuje się tablice i tabliczki informacyjne oraz tablice pamiątkowe.

REKLAMA

W okresie realizacji projektu stosowane są tablice i tabliczki informacyjne. Po zakończeniu projektu (inwestycji), nie później jednak niż 6 miesięcy, powinny one zostać zastąpione tablicami pamiątkowymi.

Tablice informacyjne

Zapoznaj się także Budżet projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

REKLAMA

Tablice informacyjne zawierają informacje o zakresie realizowanego projektu i wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Umieszczane są w miejscach realizacji projektu dotyczącego finansowania robót infrastrukturalnych i budowlanych, którego całkowity wkład publiczny jest równy lub przekracza 500 tysięcy euro.

Wymiary tablicy nie mogą być mniejsze niż 1,5m (wysokość tablicy) na 2m (szerokość tablicy). Jeśli tablice informacyjne spełniają wymogi tablic pamiątkowych, nie trzeba ich wymieniać po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne stosuje się w przypadku małych inwestycji infrastrukturalnych, (tj. ścieżek rowerowych, placów zabaw, budowy, modernizacji małych powierzchni itp.), gdy całkowity wkład publiczny wynosi mniej niż 500 000 euro.

Wymiary tabliczki informacyjnej nie mogą być mniejsze niż 1m na 0,7m - w przypadku budowy, remontu całych budynków lub nie mniejsze niż 0,6m na 0,4m - w przypadku modernizacji pomieszczeń lub części obiektu.

Tablice pamiątkowe

Tablice pamiątkowe umieszczane są w celu pozostawienia trwałej informacji o wsparciu inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w przypadku, gdy całkowity wkład publiczny do projektu jest równy lub przekracza 500 000 euro, a inwestycja dotyczy zakupu środków trwałych lub finansowania robót infrastrukturalnych lub budowlanych.

Polecamy serwis Umowy

Wymiary tablicy pamiątkowej nie mogą być mniejsze niż 0,7m (wysokość tablicy) x 0,9m (szerokość tablicy).
Szczegółowe zasady prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych zapisane są w „Zasadach promocji projektów dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013” dostępnych na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA