| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

Przedsiębiorcy realizujący projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego są zobowiązani do zachowania odpowiednich wymogów w zakresie promocji i informacji o unijnej pomocy.

Dla poszczególnych rodzajów projektów stosowane są instrumenty informacyjne i promocyjne zawiadamiające o zakresie realizowanego projektu i wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ze środków tego funduszu wypłacane są dotacje dla przedsiębiorców realizujących projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W przypadku projektów realizowanych w ramach III Priorytetu najczęściej używanymi narzędziami promocji są tablice informacyjne i pamiątkowe oraz plakietki informacyjne. W miejscu realizacji projektu stosuje się tablice i tabliczki informacyjne oraz tablice pamiątkowe.

W okresie realizacji projektu stosowane są tablice i tabliczki informacyjne. Po zakończeniu projektu (inwestycji), nie później jednak niż 6 miesięcy, powinny one zostać zastąpione tablicami pamiątkowymi.

Tablice informacyjne

Zapoznaj się także Budżet projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Tablice informacyjne zawierają informacje o zakresie realizowanego projektu i wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Umieszczane są w miejscach realizacji projektu dotyczącego finansowania robót infrastrukturalnych i budowlanych, którego całkowity wkład publiczny jest równy lub przekracza 500 tysięcy euro.

Wymiary tablicy nie mogą być mniejsze niż 1,5m (wysokość tablicy) na 2m (szerokość tablicy). Jeśli tablice informacyjne spełniają wymogi tablic pamiątkowych, nie trzeba ich wymieniać po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia.

Tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne stosuje się w przypadku małych inwestycji infrastrukturalnych, (tj. ścieżek rowerowych, placów zabaw, budowy, modernizacji małych powierzchni itp.), gdy całkowity wkład publiczny wynosi mniej niż 500 000 euro.

Wymiary tabliczki informacyjnej nie mogą być mniejsze niż 1m na 0,7m - w przypadku budowy, remontu całych budynków lub nie mniejsze niż 0,6m na 0,4m - w przypadku modernizacji pomieszczeń lub części obiektu.

Tablice pamiątkowe

Tablice pamiątkowe umieszczane są w celu pozostawienia trwałej informacji o wsparciu inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w przypadku, gdy całkowity wkład publiczny do projektu jest równy lub przekracza 500 000 euro, a inwestycja dotyczy zakupu środków trwałych lub finansowania robót infrastrukturalnych lub budowlanych.

Polecamy serwis Umowy

Wymiary tablicy pamiątkowej nie mogą być mniejsze niż 0,7m (wysokość tablicy) x 0,9m (szerokość tablicy).
Szczegółowe zasady prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych zapisane są w „Zasadach promocji projektów dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013” dostępnych na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Serwatka

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »