| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Istnieje możliwość otrzymania unijnego wsparcia na realizację projektów związanych z uzyskaniem specjalistycznego doradztwa oraz udziału w targach i misjach gospodarczych. Ruszył konkurs na wsparcie tego typu projektów w województwie lubuskim.

Możliwość pozyskania unijnego wsparcia na realizację tego typu projektów oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubuskiego, w ramach działania 2.3 Poprawa  konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez doradztwo i wsparcie działań marketingowych. W dniu 12 marca 2010 roku Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs, w ramach, którego zainteresowane podmioty mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów. 

W konkursie otwartym nabór wniosków prowadzony jest w sposób ciągły, do czasu wyczerpania określonego limitu środków finansowych przeznaczonych na dany rok w ramach działania lub do zamknięcia konkursu uzasadnionego odpowiednią decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego.

Kto może ubiegać się o dotację

O dotację mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów unijnych.

Na co można otrzymać dotację

W ramach działania dofinansowane będą mogły być projekty polegające na zakupie specjalistycznych usług doradczych związanych z procesami inwestycyjnymi oraz projekty związane z udziałem przedsiębiorstwa w targach lub misjach gospodarczych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy planują udział przedsiębiorstwa w targach lub misjach gospodarczych zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej.

Polecamy serwis Mała firma

Szczegółowy wykaz wydatków kwalifikowanych w ramach Programu zawierają „Wytyczne Instytucji Zarządzającej LRPO w sprawie kwalifikowalności wydatków w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013”. Aktualna wersja dokumentu znajduje się na stronie internetowej http://www.lrpo.lubuskie.pl.

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się aplikować o środki unijne z tego działania mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie objętym pomocą publiczną. W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie na specjalistyczne doradztwo oraz udział w targach i misjach gospodarczych mogą otrzymać maksymalnie ze środków unijnych do 50 tys. złotych. 

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów można składać osobiście, pocztą (tylko za potwierdzeniem odbioru) lub za pośrednictwem kuriera w Punkcie Przyjęć Wniosków w Departamencie Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. 

Przedsiębiorstwo zamierza promować swoje produkty podczas targów branżowych za granicą. Wśród wydatków kwalifikowanych będzie mogło wskazać koszty związane z np. budową stoiska wystawienniczego. Na ten cel może otrzymać dofinansowanie nawet do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Polecamy: Jak poprawnie rozliczyć dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Urawski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »