REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim
Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

REKLAMA

REKLAMA

Istnieje możliwość otrzymania unijnego wsparcia na realizację projektów związanych z uzyskaniem specjalistycznego doradztwa oraz udziału w targach i misjach gospodarczych. Ruszył konkurs na wsparcie tego typu projektów w województwie lubuskim.

Możliwość pozyskania unijnego wsparcia na realizację tego typu projektów oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubuskiego, w ramach działania 2.3 Poprawa  konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez doradztwo i wsparcie działań marketingowych. W dniu 12 marca 2010 roku Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs, w ramach, którego zainteresowane podmioty mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów. 

REKLAMA

W konkursie otwartym nabór wniosków prowadzony jest w sposób ciągły, do czasu wyczerpania określonego limitu środków finansowych przeznaczonych na dany rok w ramach działania lub do zamknięcia konkursu uzasadnionego odpowiednią decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego.

Kto może ubiegać się o dotację

O dotację mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów unijnych.

Na co można otrzymać dotację

W ramach działania dofinansowane będą mogły być projekty polegające na zakupie specjalistycznych usług doradczych związanych z procesami inwestycyjnymi oraz projekty związane z udziałem przedsiębiorstwa w targach lub misjach gospodarczych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy planują udział przedsiębiorstwa w targach lub misjach gospodarczych zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis Mała firma

Szczegółowy wykaz wydatków kwalifikowanych w ramach Programu zawierają „Wytyczne Instytucji Zarządzającej LRPO w sprawie kwalifikowalności wydatków w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013”. Aktualna wersja dokumentu znajduje się na stronie internetowej http://www.lrpo.lubuskie.pl.

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację

REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się aplikować o środki unijne z tego działania mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie objętym pomocą publiczną. W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie na specjalistyczne doradztwo oraz udział w targach i misjach gospodarczych mogą otrzymać maksymalnie ze środków unijnych do 50 tys. złotych. 

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów można składać osobiście, pocztą (tylko za potwierdzeniem odbioru) lub za pośrednictwem kuriera w Punkcie Przyjęć Wniosków w Departamencie Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. 

Przedsiębiorstwo zamierza promować swoje produkty podczas targów branżowych za granicą. Wśród wydatków kwalifikowanych będzie mogło wskazać koszty związane z np. budową stoiska wystawienniczego. Na ten cel może otrzymać dofinansowanie nawet do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Polecamy: Jak poprawnie rozliczyć dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA