| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw w województwie lubelskim – Działanie 1.2 RPO WL

Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw w województwie lubelskim – Działanie 1.2 RPO WL

W obliczu trudności w pozyskaniu kapitału zewnętrznego na nowe inwestycje i rozwój przedsiębiorstwa warto zainteresować się możliwościami jakie oferuje Unia Europejska w ramach regionalnych programów operacyjnych.

Regionalne programy operacyjne zostały przygotowane w celu wspierania m.in. przedsiębiorców w realizacji inwestycji na poziomie lokalnym. W odróżnieniu od Programu Innowacyjna Gospodarka, regionalne programy operacyjne wspierają inwestycje o wartości poniżej 8 mln złotych.

W przypadku projektów realizowanych na terenie województwa lubelskiego przedsiębiorcy mają szansę skorzystać ze wsparcia udzielanego w ramach I osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dla projektów realizowanych przez mikroprzedsiębiorców przygotowano możliwość wsparcia w ramach działania 1.1 i 1.2. Aplikowanie o środki unijne do konkretnego działania jest w tym przypadku uzależnione od tego jak długo mikroprzedsiębiorca prowadzi swoją działalność. Jeżeli jesteś mikroprzedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą dłużej niż 24 miesiące, ten artykuł przybliży Ci podstawowe informacje dotyczące aplikowania o środki na inwestycje i rozwój swojej firmy.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotację z działania 1.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorstwa, które będą realizowały projekt na terenie województwa lubelskiego i prowadzą działalność gospodarczą dłużej niż 2 lata przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie w instytucji odpowiedzialnej za nabór projektów.

Na co można otrzymać dotację?

Dotacje są przyznawane na realizacje inwestycji, które pozwolą na unowocześnienie oferty produktowej i technologicznej mikroprzedsiębiorstw. Realizując inwestycje przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o zwrot części wydatków poniesionych na np. zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej lub modernizację środków produkcji, co w konsekwencji pozwoli zwiększyć zdolności inwestycyjne i innowacyjność przedsiębiorstw. Innym typem projektów, które będą mogły otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych są inwestycje związane z zastosowaniem i wykorzystaniem technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) w procesach zarządzania przedsiębiorstwem. Szansę mają także projekty polegające na urozmaiceniu produkcji zakładu poprzez jego rozbudowę w celu wprowadzenia nowych produktów/usług.

Każdorazowo wykaz przykładowych typów projektów zawiera ogłoszenia o naborze wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 1.2. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.lawp.lubelskie.pl

Przeczytaj również: Zarządzanie unijnymi dotacjami w Polsce

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »