Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
Jeśli ukończyłeś 45 lat, mieszkasz i pracujesz w województwie mazowieckim i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe to teraz masz na to szansę. właśnie trwa nabór uczestników do projektu „Dojrzali, kompetentni w pracy”, który realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie we współpracy z władzami Warszawy i z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jeśli chcesz za darmo nauczyć się języka angielskiego, poznać zasady zarządzania projektami lub podstawy księgowości to nie czekaj tylko zgłoś już dzisiaj swój udział w projekcie.

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które:
- w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 45 lat,
- mieszkają w woj. mazowieckim, w szczególności w m.st. Warszawie, głównie w Dzielnicach: Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer,
- posiadają status osoby zatrudnionej na terenie woj. mazowieckiego (z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą),
- nie były karane za przestępstwa skarbowe, korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. 

O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.

Jak wziąć udział w projekcie?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny zgłosić swoją chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie i dostarczenie tzw. deklaracji uczestnictwa. Musimy pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w projekcie, ponieważ kandydaci uczestniczą najpierw w procesie rekrutacji.

Wersja elektroniczna deklaracji uczestnictwa dostępna jest m.in. na stronie internetowej http://europa.um.warszawa.pl skąd należy ją pobrać i wypełnić.
Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie należy dostarczyć do wyznaczonych przez organizatora punktów w:
- Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer),
- Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie,
- w Biurze Projektu w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Kandydat do projektu może złożyć tylko jedną deklarację uczestnictwa. Nie można wprowadzać poprawek do złożonych deklaracji. Druga deklaracja złożona przez tę samą osobę nie będzie podlegać ocenie.

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r. W ramach rekrutacji do udziału w projekcie zostanie wybranych 420 uczestników.

Polecamy: Jak unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jak wypełnić deklarację uczestnictwa?

Deklaracja uczestnictwa zawiera:
- dane osobowe kandydata,
- potwierdzenie statusu formalnego osoby jako zgodnego z wymogami projektu,
- poświadczenie pracodawcy dotyczące zatrudnienia,
- oświadczenie uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Deklaracji dla potrzeb procesu rekrutacji w projekcie „Dojrzali, kompetentni w pracy”.

Deklaracja uczestnictwa musi być:
- wypełniona w języku polskim,
- wypełniona komputerowo lub w sposób czytelny odręcznie drukowanymi literami,
- wypełniona we wszystkich polach,
- złożona w wersji papierowej zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Organizatora,
- złożona w kopercie bądź w inny trwale spięty sposób.

W deklaracji uczestnictwa możemy wybrać maksymalnie dwa kursy, w których chcemy wziąć udział. Następuje to poprzez postawienie cyfry 1 oraz 2 przy nazwie danego kursu. W przypadku wyboru kursu nauki języka angielskiego oraz ECDL należy dodatkowo wybrać poziom zaawansowania.

W jakich szkoleniach mogę wziąć udział?

W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie następujących szkoleń:
- język angielski (100 godzin, 10 edycji),
- ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (150 godzin, 10 edycji),
- podstawy księgowości z obsługą komputera (142 godziny, 4 edycje),
- sprzedawca z obsługą komputera (120 godzin, 1 edycja),
- diagnosta samochodowy (117 godzin, 1 edycja),
- wizaż (100 godzin, 1 edycja),
- prawo jazdy kat. C (60 godzin, 1 edycja),
- certyfikowany likwidator szkód (40 godzin, 1 edycja),
- przedsiębiorczość (60 godzin, 4 edycje),
- zarządzanie projektami (60 godzin, 4 edycje),
- negocjacje i komunikacja społeczna (20 godzin, 5 edycji).

Polecamy: Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych?

Jak przebiega proces rekrutacji do udziału w projekcie?

Proces rekrutacji prowadzony jest za pomocą deklaracji uczestnictwa i składa się z następujących czterech etapów:
- Etap I – weryfikacja formalna deklaracji uczestnictwa,
- Etap II – weryfikacja merytoryczna deklaracji uczestnictwa przez Komisję Kwalifikacyjną,
- Etap III - Testy kwalifikacyjne na kursy językowe. O terminie testu kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną – e-mail,
- Etap IV – rozmowa rekrutacyjna z wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną osobami.

Szczegółowe zasady naboru i organizacji projektu znajdują się w „ Regulamin rekrutacji i uczestnictwa”, który dostępny jest na stronach internetowych projektu pod adresem strony internetowej: www.kompetentniwpracy.pl

Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!
Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!

Poradnik prezentuje praktyczne wskazówki, w jaki sposób dostosować się do zmian w podatkach i wynagrodzeniach wprowadzanych nowelizacją Polskiego Ładu.

Tyko teraz książka + ebook w PREZENCIE
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – nowe inwestycje
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna udzieliła wsparcia kolejnym przedsiębiorcom. Od początku roku Zarząd PSSE wydał 35 decyzji o wsparciu o łącznej wartości ponad 1,14 mld zł, z równoczesną deklaracją utworzenia 168 nowych miejsc pracy.
  Nieruchomości luksusowe wciąż w cenie
  Nieruchomości luksusowe to segment nieruchomości, który ma się dobrze w trudnych czasach. Piętna nie odznaczyła na nim ani pandemia, ani bieżące zawirowania gospodarcze, które tak bardzo dotknęły nieruchomości z tzw. segmentu popularnego. W momentach kryzysowych rynek luksusowy zyskuje, ponieważ, zamożni nabywcy szukają nieprzeciętnych aktywów, które dają perspektywę na wzrost wartości w czasie.
  Jak urządzić 50-metrowe mieszkanie? Pomysły na aranżacje
  Popularne mieszkania o średniej wielkości można łatwo zaaranżować na wiele ciekawych sposobów. Jak dobrze urządzić swoje 50-metrowe mieszkanie?
  Trudna sytuacja nadodrzańskich przedsiębiorców
  Północna Izba Gospodarcza informuje o dramatycznej sytuacji przedsiębiorców prowadzących biznes nad Odrą. Ilość klientów wypożyczalni sprzętu sportowego czy agroturystyki z dnia na dzień spadła niemal do zera.
  Negatywne nastroje konsumenckie - 60% oszczędza na bieżących zakupach
  Według badania pt. „Bieżące nastroje konsumenckie. Na czym Polacy oszczędzają?”, 6 na 10 rodaków obniża wydatki na codzienne zakupy. W III kw. ub.r. postępowało tak prawie 41% respondentów. Ankietowani szukają oszczędności przede wszystkim ze względu na wciąż rosnące ceny. W co czwartym przypadku szacunkowe obniżenie miesięcznych wydatków wynosi 10-15%. Z deklaracji rodaków wynika również, że najbardziej oszczędzają na art. odzieżowych, słodyczach i przekąskach oraz napojach alkoholowych.
  Zielony Ład w Europie. Pożegnanie z ulubionymi kosmetykami?
  – Zielony Ład dotknie branżę kosmetyczną w szerokim aspekcie, mówimy tu o zmianach od molekuły aż po opakowanie – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Przejawem tej zmiany jest planowana przez Komisję Europejską rewizja rozporządzenia kosmetycznego, która spowoduje radykalne zaostrzenie zasad oceniania substancji stosowanych w kosmetykach. W efekcie – jak prognozuje branża – z rynku będzie musiało zniknąć ok. 49 proc. stosowanych obecnie filtrów UV i 70 proc. substancji konserwujących, które są w kosmetykach niezbędne. – Jeśli te regulacje wejdą w życie takim kształcie, stracimy naszą konkurencyjność. Naszą rolę przejmie Azja i Korea, bo jestem pewna, że oni za tego typu regulacją nie pójdą – ocenia ekspertka.
  Problemy firm widoczne na długo przed niewypłacalnością
  Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, iż 1/3 bankrutów i 1/4 restrukturyzowanych przedsiębiorstw nie płaciła swoim kontrahentom już na 2 lata przed ogłoszeniem niewypłacalności.
  Ceny mieszkań w Polsce osiągnęły maksimum w połowie 2022 roku? Niewykluczone
  Czekaliście ze sprzedażą mieszkania, aż ceny osiągną apogeum? No więc, chyba pora udać się do pośrednika obrotu nieruchomościami. Ceny sprzedaży mieszkań, w niektórych miastach zaczęły spadać, a ponadto serwisy nieruchomościowe puchną od ofert z rynku wtórnego.
  Nowoczesna komunikacja PR elementem inwestycji biznesu
  Cyfryzacja, zmiana pokoleniowa i coraz bardziej wymagający rynek. Nawet w niedalekiej przyszłości prowadzenie biznesu będzie całkowicie innym wyzwaniem, aniżeli kilka lat temu. Dynamiczna transformacja społeczno-gospodarcza wymaga od przedsiębiorców jeszcze szerszego spojrzenia zarówno na swoich klientów, jak i inwestorów, kontrahentów, czy sam zespół.
  Elektrownie atomowe. Czy powstaną w Polsce?
  Pięć ośrodków będzie uczestniczyć w procesie licencjonowania i kontroli elektrowni jądrowej. Prezes Państwowej Agencji Atomistyki zdecydował o przyznaniu autoryzacji dla ośrodków naukowo-badawczych.
  Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce
  Mimo zawirowań geopolitycznych i gospodarczych ostatnich miesięcy, polski rynek nieruchomości komercyjnych zakończył pierwsze półrocze niezłym wynikiem. Należy jednak pamiętać, że echa tych zawirowań nie widać jeszcze w wynikach drugiego kwartału 2022 roku.
  Spółdzielnie mieszkaniowe podwyższają czynsze. Winne ceny energii
  Czy po wakacjach kredytowych pojawi się postulat wakacji czynszowych? Opłaty rosną a zarządcy tłumaczą, że nie oni są winni. Znaczną część czynszu stanowi energia – ogrzanie wody i mieszkań oraz prąd w częściach wspólnych. Dodatkowo inflacja wpływa na ceny usług niezwiązanych bezpośrednio z energią. Niestety nic nie wskazuje, żeby najnowsze podwyżki miały być ostatnimi.
  Dopłaty do innych niż węgiel źródeł ciepła - projekt
  W wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano projekt ustawy regulujący m.in. jednorazowe dodatki dla ogrzewających swoje domy paliwem innym niż węgiel.
  Zaostrzanie nadzoru rejestrowania sprzedaży
  Resort finansów pracuje nad zmianami prawa, które zabezpieczą źródła wpływów podatkowych państwa. Proponowane zmiany dotyczą głównie fiskalizacji sprzedaży przy użyciu kas w urządzeniach do automatycznego świadczenia usług i sprzedaży towarów. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się kolejne grupy przedsiębiorców.
  Niskie ceny przyciągają Czechów na zakupy do Polski
  Czesi wciąż chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Szczególnie atrakcyjne są ceny benzyny oraz artykułów spożywczych. Każda wizyta to oszczędność
  Co może od 2023 r. zastąpić opakowania plastikowe? [KOMENTARZ]
  Przepisy systematycznie będą ograniczać produkcję plastikowych opakowań. Czy jest alternatywa dla tworzyw sztucznych?
  Kryzys w związku z wojną w Ukrainie - wsparcie dla przedsiębiorców
  Pomoc będzie mogła być udzielana w formie pożyczek, zarówno mikro, małym, średnim, jak i dużym przedsiębiorcom. Do kiedy będzie można otrzymać wsparcie?
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej? Dziś zastanowimy się nad tym czy jest możliwy, a jak tak to ile wynosi. Co mówią przepisy?
  Procenty z lokat przegrywają z inflacją w Polsce i UE
  Inflacja dwucyfrowa jednak odsetki w bankach niewiele wyższe niż przed wojną. To realia nie tylko polskie
  Ile jest fotoradarów w Polsce? A ile w Europie?
  Ile jest fotoradarów w Polsce? Dokładnie 587. Jak jednak ta liczba wypada na tle innych krajów Europy? W Wielkiej Brytanii jest ich 10-krotnie więcej.
  Polacy przenoszą się z mieszkań do domów
  Domy szybko zyskują na wartości oraz popularności wśród Polaków. Podobnie jak mieszkania są one dobrą inwestycją w dobie galopującej inflacji i potrafią ochronić oszczędności, a nawet je pomnożyć. Nic więc dziwnego, że przeznaczone pod nie grunty, sprzedają się dziś jak ciepłe bułeczki.
  PIE: w sierpniu indeks koniunktury spadł do 98,6 pkt
  Miesięczny Indeks Koniunktury Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego spadł w sierpniu o 3,8 pkt, do poziomu 98,6 pkt - przekazał PIE. Po raz pierwszy od lutego odczyt MIK jest poniżej poziomu neutralnego, co oznacza przewagę nastrojów negatywnych - dodano.
  50 mln zł rocznie na wykup byłych mieszkań pracowniczych
  50 mln rocznie przekaże polski rząd samorządom, które zdecydują się wykupić od podmiotów prywatnych dawne mieszkania pracownicze, aby ich lokatorom nie groziły podwyżki czynszu - powiedział PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Zgierzu (woj. łódzkie), gdzie jest ok. 40 takich mieszkań.
  Przyczyny zużycia opon? Oto główni zabójcy ogumienia
  Przyczyny zużycia opon? Lista jest dość długa. Warto ją jednak poznać. W ten sposób kierujący może przedłużyć czas życia ogumienia w swoim aucie.
  Strefy czystego transportu w Polsce. Kto będzie pionierem?
  Strefy czystego transportu w Polsce. Co oznaczają? Czemu kierowcy ich nie chcą? I które miasto utworzy pierwszą? Sprawdźmy.