REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli ukończyłeś 45 lat, mieszkasz i pracujesz w województwie mazowieckim i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe to teraz masz na to szansę. właśnie trwa nabór uczestników do projektu „Dojrzali, kompetentni w pracy”, który realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie we współpracy z władzami Warszawy i z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jeśli chcesz za darmo nauczyć się języka angielskiego, poznać zasady zarządzania projektami lub podstawy księgowości to nie czekaj tylko zgłoś już dzisiaj swój udział w projekcie.

REKLAMA

Kto może wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które:
- w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 45 lat,
- mieszkają w woj. mazowieckim, w szczególności w m.st. Warszawie, głównie w Dzielnicach: Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer,
- posiadają status osoby zatrudnionej na terenie woj. mazowieckiego (z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą),
- nie były karane za przestępstwa skarbowe, korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. 

O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.

Jak wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny zgłosić swoją chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie i dostarczenie tzw. deklaracji uczestnictwa. Musimy pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w projekcie, ponieważ kandydaci uczestniczą najpierw w procesie rekrutacji.

Wersja elektroniczna deklaracji uczestnictwa dostępna jest m.in. na stronie internetowej http://europa.um.warszawa.pl skąd należy ją pobrać i wypełnić.
Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie należy dostarczyć do wyznaczonych przez organizatora punktów w:
- Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer),
- Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie,
- w Biurze Projektu w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Kandydat do projektu może złożyć tylko jedną deklarację uczestnictwa. Nie można wprowadzać poprawek do złożonych deklaracji. Druga deklaracja złożona przez tę samą osobę nie będzie podlegać ocenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r. W ramach rekrutacji do udziału w projekcie zostanie wybranych 420 uczestników.

Polecamy: Jak unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jak wypełnić deklarację uczestnictwa?

Deklaracja uczestnictwa zawiera:
- dane osobowe kandydata,
- potwierdzenie statusu formalnego osoby jako zgodnego z wymogami projektu,
- poświadczenie pracodawcy dotyczące zatrudnienia,
- oświadczenie uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Deklaracji dla potrzeb procesu rekrutacji w projekcie „Dojrzali, kompetentni w pracy”.

Deklaracja uczestnictwa musi być:
- wypełniona w języku polskim,
- wypełniona komputerowo lub w sposób czytelny odręcznie drukowanymi literami,
- wypełniona we wszystkich polach,
- złożona w wersji papierowej zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Organizatora,
- złożona w kopercie bądź w inny trwale spięty sposób.

W deklaracji uczestnictwa możemy wybrać maksymalnie dwa kursy, w których chcemy wziąć udział. Następuje to poprzez postawienie cyfry 1 oraz 2 przy nazwie danego kursu. W przypadku wyboru kursu nauki języka angielskiego oraz ECDL należy dodatkowo wybrać poziom zaawansowania.

W jakich szkoleniach mogę wziąć udział?

W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie następujących szkoleń:
- język angielski (100 godzin, 10 edycji),
- ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (150 godzin, 10 edycji),
- podstawy księgowości z obsługą komputera (142 godziny, 4 edycje),
- sprzedawca z obsługą komputera (120 godzin, 1 edycja),
- diagnosta samochodowy (117 godzin, 1 edycja),
- wizaż (100 godzin, 1 edycja),
- prawo jazdy kat. C (60 godzin, 1 edycja),
- certyfikowany likwidator szkód (40 godzin, 1 edycja),
- przedsiębiorczość (60 godzin, 4 edycje),
- zarządzanie projektami (60 godzin, 4 edycje),
- negocjacje i komunikacja społeczna (20 godzin, 5 edycji).

Polecamy: Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych?

Jak przebiega proces rekrutacji do udziału w projekcie?

Proces rekrutacji prowadzony jest za pomocą deklaracji uczestnictwa i składa się z następujących czterech etapów:
- Etap I – weryfikacja formalna deklaracji uczestnictwa,
- Etap II – weryfikacja merytoryczna deklaracji uczestnictwa przez Komisję Kwalifikacyjną,
- Etap III - Testy kwalifikacyjne na kursy językowe. O terminie testu kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną – e-mail,
- Etap IV – rozmowa rekrutacyjna z wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną osobami.

Szczegółowe zasady naboru i organizacji projektu znajdują się w „ Regulamin rekrutacji i uczestnictwa”, który dostępny jest na stronach internetowych projektu pod adresem strony internetowej: www.kompetentniwpracy.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA