REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli ukończyłeś 45 lat, mieszkasz i pracujesz w województwie mazowieckim i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe to teraz masz na to szansę. właśnie trwa nabór uczestników do projektu „Dojrzali, kompetentni w pracy”, który realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie we współpracy z władzami Warszawy i z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jeśli chcesz za darmo nauczyć się języka angielskiego, poznać zasady zarządzania projektami lub podstawy księgowości to nie czekaj tylko zgłoś już dzisiaj swój udział w projekcie.

REKLAMA

Kto może wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które:
- w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 45 lat,
- mieszkają w woj. mazowieckim, w szczególności w m.st. Warszawie, głównie w Dzielnicach: Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer,
- posiadają status osoby zatrudnionej na terenie woj. mazowieckiego (z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą),
- nie były karane za przestępstwa skarbowe, korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. 

O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.

Jak wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny zgłosić swoją chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie i dostarczenie tzw. deklaracji uczestnictwa. Musimy pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w projekcie, ponieważ kandydaci uczestniczą najpierw w procesie rekrutacji.

Wersja elektroniczna deklaracji uczestnictwa dostępna jest m.in. na stronie internetowej http://europa.um.warszawa.pl skąd należy ją pobrać i wypełnić.
Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie należy dostarczyć do wyznaczonych przez organizatora punktów w:
- Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer),
- Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie,
- w Biurze Projektu w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Kandydat do projektu może złożyć tylko jedną deklarację uczestnictwa. Nie można wprowadzać poprawek do złożonych deklaracji. Druga deklaracja złożona przez tę samą osobę nie będzie podlegać ocenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r. W ramach rekrutacji do udziału w projekcie zostanie wybranych 420 uczestników.

Polecamy: Jak unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jak wypełnić deklarację uczestnictwa?

Deklaracja uczestnictwa zawiera:
- dane osobowe kandydata,
- potwierdzenie statusu formalnego osoby jako zgodnego z wymogami projektu,
- poświadczenie pracodawcy dotyczące zatrudnienia,
- oświadczenie uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Deklaracji dla potrzeb procesu rekrutacji w projekcie „Dojrzali, kompetentni w pracy”.

Deklaracja uczestnictwa musi być:
- wypełniona w języku polskim,
- wypełniona komputerowo lub w sposób czytelny odręcznie drukowanymi literami,
- wypełniona we wszystkich polach,
- złożona w wersji papierowej zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Organizatora,
- złożona w kopercie bądź w inny trwale spięty sposób.

W deklaracji uczestnictwa możemy wybrać maksymalnie dwa kursy, w których chcemy wziąć udział. Następuje to poprzez postawienie cyfry 1 oraz 2 przy nazwie danego kursu. W przypadku wyboru kursu nauki języka angielskiego oraz ECDL należy dodatkowo wybrać poziom zaawansowania.

W jakich szkoleniach mogę wziąć udział?

W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie następujących szkoleń:
- język angielski (100 godzin, 10 edycji),
- ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (150 godzin, 10 edycji),
- podstawy księgowości z obsługą komputera (142 godziny, 4 edycje),
- sprzedawca z obsługą komputera (120 godzin, 1 edycja),
- diagnosta samochodowy (117 godzin, 1 edycja),
- wizaż (100 godzin, 1 edycja),
- prawo jazdy kat. C (60 godzin, 1 edycja),
- certyfikowany likwidator szkód (40 godzin, 1 edycja),
- przedsiębiorczość (60 godzin, 4 edycje),
- zarządzanie projektami (60 godzin, 4 edycje),
- negocjacje i komunikacja społeczna (20 godzin, 5 edycji).

Polecamy: Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych?

Jak przebiega proces rekrutacji do udziału w projekcie?

Proces rekrutacji prowadzony jest za pomocą deklaracji uczestnictwa i składa się z następujących czterech etapów:
- Etap I – weryfikacja formalna deklaracji uczestnictwa,
- Etap II – weryfikacja merytoryczna deklaracji uczestnictwa przez Komisję Kwalifikacyjną,
- Etap III - Testy kwalifikacyjne na kursy językowe. O terminie testu kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną – e-mail,
- Etap IV – rozmowa rekrutacyjna z wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną osobami.

Szczegółowe zasady naboru i organizacji projektu znajdują się w „ Regulamin rekrutacji i uczestnictwa”, który dostępny jest na stronach internetowych projektu pod adresem strony internetowej: www.kompetentniwpracy.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA