| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Jeśli ukończyłeś 45 lat, mieszkasz i pracujesz w województwie mazowieckim i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe to teraz masz na to szansę. właśnie trwa nabór uczestników do projektu „Dojrzali, kompetentni w pracy”, który realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie we współpracy z władzami Warszawy i z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jeśli chcesz za darmo nauczyć się języka angielskiego, poznać zasady zarządzania projektami lub podstawy księgowości to nie czekaj tylko zgłoś już dzisiaj swój udział w projekcie.

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które:
- w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 45 lat,
- mieszkają w woj. mazowieckim, w szczególności w m.st. Warszawie, głównie w Dzielnicach: Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer,
- posiadają status osoby zatrudnionej na terenie woj. mazowieckiego (z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą),
- nie były karane za przestępstwa skarbowe, korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. 

O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.

Jak wziąć udział w projekcie?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny zgłosić swoją chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie i dostarczenie tzw. deklaracji uczestnictwa. Musimy pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w projekcie, ponieważ kandydaci uczestniczą najpierw w procesie rekrutacji.

Wersja elektroniczna deklaracji uczestnictwa dostępna jest m.in. na stronie internetowej http://europa.um.warszawa.pl skąd należy ją pobrać i wypełnić.
Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie należy dostarczyć do wyznaczonych przez organizatora punktów w:
- Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer),
- Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie,
- w Biurze Projektu w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Kandydat do projektu może złożyć tylko jedną deklarację uczestnictwa. Nie można wprowadzać poprawek do złożonych deklaracji. Druga deklaracja złożona przez tę samą osobę nie będzie podlegać ocenie.

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r. W ramach rekrutacji do udziału w projekcie zostanie wybranych 420 uczestników.

Polecamy: Jak unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jak wypełnić deklarację uczestnictwa?

Deklaracja uczestnictwa zawiera:
- dane osobowe kandydata,
- potwierdzenie statusu formalnego osoby jako zgodnego z wymogami projektu,
- poświadczenie pracodawcy dotyczące zatrudnienia,
- oświadczenie uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Deklaracji dla potrzeb procesu rekrutacji w projekcie „Dojrzali, kompetentni w pracy”.

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »