REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przez innowacyjne rozwiązania do konkurencyjnych produktów - działanie 4.4 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
działanie 4.4 POIG
działanie 4.4 POIG

REKLAMA

REKLAMA

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjne przedsięwzięcia z przeznaczeniem na nabycie lub wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych.

Możliwość taką przewiduje działanie 4.4 POIG, które wspiera przedsiębiorców w wdrożeniu nowatorskich rozwiązań technologicznych w celu wprowadzenia na rynek, nowych, ulepszonych produktów (wyrobu lub usługi). Dofinansowanie jest udzielane pod warunkiem, że przyjęte rozwiązania technologiczne są stosowane na świecie nie dłużej niż 3 lata lub wartość sprzedaży na świecie wyrobów lub usług wytworzonych w oparciu o te rozwiązania nie przekracza 15 % wartości sprzedaży na świecie w branży, do której należą te wyroby lub usługi.

REKLAMA

Kto może otrzymać dofinansowanie z UE?

Dofinansowanie jest udzielane przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą i posiadającym siedzibę (w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - miejsce zamieszkania) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz także: Wstęp do zrozumienia funduszy unijnych czyli do czego służą i jakie cele realizują

Na co można otrzymać dofinansowanie z UE?

W ramach działania 4.4 POIG wsparciem ze środków unijnych może podlegać:

  • nabycie robót i materiałów budowlanych,
  • ustanowienie lub utrzymanie zabezpieczenia należytego wykonania zobowiązań wynikających z umowy o udzielenie wsparcia oraz koszty związane z otwarciem i prowadzeniem rachunku bankowego lub subkonta,
  • nabycie wartości niematerialnych i prawnych,
  • zakup analiz przygotowawczych, usług doradczych związanych z inwestycją, 
  • zakup szkoleń specjalistycznych niezbędnych do przebiegu inwestycji do wysokości nie przekraczającej 10% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem,
  • koszt przeniesienia własności gruntu lub użytkowania wieczystego gruntu do wysokości 10% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, pod warunkiem, że grunt jest niezbędny do realizacji projektu, 
  • nabycie albo koszt wytworzenia aktywów z zastrzeżeniem, że nabywane aktywa muszą być nowe, z wyjątkiem aktywów nabywanych przez mikro,małe lub średnie przedsiębiorstwa.

Wymagany udział środków własnych przedsiębiorcy pochodzących z innych źródeł niż ze środków publicznych w wydatkach kwalifikowanych wynosi 25 %.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: ABC Małej firmy

W ramach działania 4.4 POIG całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 mln euro. Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem wynosi od 8 do 160 mln złotych. Minimalna kwota wsparcia na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wynosi 2,4 mln złotych. Maksymalna kwota wsparcia na część inwestycyjną projektu wynosi 40 mln zł (poziom dofinansowania od 30% do 70% w zależności od lokalizacji projektu i wielkości przedsiębiorstwa), na część szkoleniową – 1 mln zł (35% dla przedsiębiorstw innych niż MSP i 45% dla MSP), na część doradczą - dostępną wyłącznie dla MSP – 1 mln zł (intensywność wsparcia – 50% kosztów kwalifikowanych doradztwa).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA