reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Ocena dokumentacji aplikacyjnej na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Aplikując o środki unijne w ramach procedury konkursowej możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji lub wniesienie niezbędnych poprawek. Warto poznać proces oceny swojego wniosku aby być gotowym na taką ewentualność.

O środki z działania 4.2 POIG mogą starać się innowacyjni przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem środków na działalność badawczo-rozwojową lub którzy chcą wdrożyć do produkcji wzór przemysłowy lub użytkowy. 

Jak przebiega proces oceny mojego wniosku?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas ostatniego naboru wniosków, przedsiębiorca zainteresowany wsparciem, w terminie naboru wniosków, wypełnia wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków, zgodnie z Instrukcją do wypełniania wniosku o dofinansowanie (zarówno generator jak i instrukcja dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP). Wniosek w wersji papierowej wraz z kompletem załączników (wymienionych we wniosku) należy dostarczyć do PARP. Jednocześnie wersję elektroniczną wniosku, biznes planu oraz zeskanowanej promesy leasingowej lub kredytowej bądź umowy kredytowej (jeśli dotyczy) należy przesłać do PARP za pomocą Generatora Wniosków. Złożona dokumentacja aplikacyjna podlega ocenie pod kątem spełniania kryteriów formalnych i merytorycznych.

W ramach tego działania przewidziano możliwość skorzystania z usług PPI - Promotora Projektów Innowacyjnych, w celu uzyskania opinii co do kwalifikowalności projektu. Usługa świadczona przez PPI jest bezpłatna, przy czym jest również nieobowiązkowa dla wnioskodawcy.

Koniecznie przeczytaj: Fundusze unijne

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

Ocena formalna dokonywana jest przez PARP. W przypadku, gdy wniosek zawiera uchybienia formalne, które podlegają możliwości uzupełnienia lub poprawienia, wnioskodawca jest informowany o konieczności uzupełnienia/poprawienia dokumentacji za pośrednictwem faksu lub e-maila. 

Czas na uzupełnienie lub poprawienie dokumentacji aplikacyjnej wynosi 5 dni roboczych. Termin ten jest liczony od dnia następnego po dniu wysłania przez przedsiębiorcę potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień (poprawy). Za datę wpływu uzupełnień uznaje się datę wpływu wersji papierowej do PARP.

Konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. W przypadku naniesienia poprawek do wniosku o dofinansowanie należy to zrobić w Generatorze Wniosków. W przypadku biznes planu poprawki powinny zostać wprowadzone edytorze tekstu, natomiast w przypadku załączników do biznes planu – w arkuszu kalkulacyjnym lub Generatorze Wniosków. Poprawiony wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy przekazać w wersji papierowej do PARP, podczas gdy wersje elektroniczne należy przesłać za pomocą generatora. Wnioski, które nie zostaną poprawione lub uzupełnione w sposób prawidłowy w wyznaczonym terminie, podlegają odrzuceniu.

Polecamy: Fundusze unijne na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Darren Chong

Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama