REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim – część III

Po analizie dokumentacji programowej i ostatecznym stwierdzeniu, z jakiego źródła istnieje możliwość sfinansowania naszego pomysłu, nadszedł czas na przygotowanie wniosku o dofinansowanie.

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim – część II

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie finansowe swoich inwestycji ze środków unijnych powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego. Dotacja unijna może skutecznie zastąpić inne źródła finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach.

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim - część I

Bezzwrotna pomoc ze środków unijnych może skutecznie pomóc nam w uzyskaniu przewagi nad innymi przedsiębiorstwami z branży. Możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego na inwestycje w przedsiębiorstwach oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego.

Przejęcie kontroli według ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów zawiera definicje terminu przejęcia kontroli, która jest istotna z punktu widzenia przedsiębiorcy. Podstawą definicji jest rozumienie pojęcia przedsiębiorcy.

REKLAMA

Regulamin sprzedaży w internecie

Internet umożliwia zwiększenie rozmiaru sprzedaży prowadzonej trybem stacjonarnym. Rynek umożliwia prowadzenie e-sklepu przy stosunkowo niższych kosztach niż zwykła działalność.

Czy wiesz jak reklama wpływa na funkcjonowanie firmy?

Funkcjonowanie firmy na rynku nie zależy jedynie od jakości usług, jakie oferuje. Przekonać się o tym mogą zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy dopiero otwierają swoją działalność.

Reklama porównawcza produktów firm a dobre obyczaje

Reklama porównawcza to taka, która umożliwiają bezpośrednio lub pośrednio rozpoznanie konkurenta albo towarów lub usług oferowanych przez konkurenta.

Reklama przedsiębiorstwa a czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Reklama może być taki czynem.

REKLAMA

Czy wiesz na czym polega reklama szeptana?

Reklama stanowi istotny czynnik działalności przedsiębiorstwa.

Roszczenia przedsiębiorcy w przypadku czynu nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Tajemnica przedsiębiorstwa a czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Stwarzanie wrażenia jako przejaw nieuczciwej konkurencji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową,

Polska w pełni wykorzystuje fundusze norweskie

- Wszystkie środki przyznane Polsce w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego zostały zakontraktowane. Na realizację ponad czterystu projektów oraz grantów blokowych zostało przeznaczono blisko 530 mln euro poinformował Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego.

Stosowane agresywne praktyki rynkowe

Praktyka rynkowa może zostać uznana za agresywną. Główną przesłanką jej wystąpienia jest pojawienie się nacisku w stosunku do klienta.

Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji polega na takim działaniu, które pozostaje w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, pod warunkiem, że zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Spłacanie kredytu

Kredyt oznacza przekazanie kredytobiorcy przez bank lub inną instytucję finansową środków pieniężnych. Zasady spłacania kredytu nierzadko pozostają skomplikowane.

Sektor MŚP (MSP)

Sektor MŚP jest powszechnie stosowanym skrótem dla określenia sektora małych i średnich przedsiębiorców. Sektor ten jest szczegółowo regulowany przez prawo gospodarcze.

Rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości o przedsiębiorcy

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

ONZ na rzecz bezpieczeństwa drogowego

Lata 2011-2020 to dekada działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (Decade of Action for Road Safety) - ogłosiło Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

MSWiA: ponad 58 mln zł na remont wałów przeciwpowodziowych

Jerzy Miller, szef MSWiA wystąpił z prośbą o uruchomienie 58,1 mln złotych na remont i odbudowę wałów przeciwpowodziowych uszkodzonych przez falę.

Sejm zajmie się zmianami w przepisach dotyczących zwrotu VAT

W tym tygodniu Sejm będzie zajmował się zmianami w przepisach regulujących system zwrotu VAT podróżnym oraz opodatkowanie akcyzą.

Szkoły językowe mogą zostać zwolnione z podatku

Nowela VAT dotycząca usług edukacyjnych od trzech miesięcy czeka na rozpatrzenie przez Sejm. Szkoły językowe po uchwaleniu noweli nie będą musiały automatycznie płacić VAT. Jeśli szkoła uzyska akredytację lub wpis do ewidencji, będzie zwolniona z podatku.

Jakie informacje uznaje się za istotne przy praktykach rynkowych przedsiębiorstw?

Praktyka rynkowa będzie zaniechaniem wprowadzającym w błąd, jeżeli m.in. pomija istotne informacje niezbędne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia ostatecznej decyzji.

Jakie oferty można złożyć w zamówieniach publicznych?

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

Czy wiesz jakie są strony umowy o zamówienia publiczne?

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

Kiedy przedsiębiorcy nie zgłaszają zamiaru koncentracji?

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów wprowadza obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji. Organem właściwym w tym przedmiocie jest Prezes UOKIK.

Kiedy sprzedaż lawinowa nie jest czynem nieuczciwej konkurencji?

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Kim jest przedsiębiorca według ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów?

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów zawiera definicje pojęcia przedsiębiorcy. Podstawą definicji jest rozumienie pojęcia przedsiębiorcy przez ustawę o SDG.

Kontrola koncentracji

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów wprowadza regulacje dotyczące kontroli koncentracji. Organem właściwym w tym przedmiocie jest Prezes UOKIK.

Kredyt a odsetki od kredytu

Działalność kredytowa banków charakteryzuje się ukierunkowaniem na zysk. Odsetki od kredytu stanowią nieodłączny element tej instytucji.

Czy wiesz kto jest przedsiębiorcą zagranicznym?

Przedsiębiorca zagraniczny to osoba zagraniczna wykonująca działalność gospodarczą za granicą.

Kto udziela zamówień publicznych?

Udzielaniem zamówień publicznych zajmują się wskazane w ustawie podmioty. Przyznają one środki na realizacje projektu.

Kto zgłasza wniosek o ogłoszenie upadłości?

Wniosek o ogłoszenie upadłości może złożyć dłużnik lub każdy z jego wierzycieli. Ustawodawca dopuszcza jednak do podjęcia takiego działania również inne podmioty.

Mikro, mały i średni przedsiębiorca

W związku z akcesją Polski do Unii Europejskiej nastąpiła i nadal trwa harmonizacja prawa polskiego z prawem unijnym.

Młode przedsiębiorstwo

Coraz więcej młodych osób decyduje się na opuszczenie szeregów pracowników korporacji.

Wzrost średniej powierzchni mieszkań oddawanych do użytku

Kwiecień br. przyniósł niespodziewany wzrost średniej powierzchni mieszkań deweloperskich oddawanych do użytku.

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega zarówno regulacjom ustawowym jak i pozaustawowym na zasadzie odesłania zawartego w prawie zamówień publicznych.

Czy wiesz na czym polega umowa agencyjna?

Umowa agencyjna jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Czy wiesz na czym polega umowa komisu?

Umowa komisu jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Czy wiesz na czym polega umowa leasingu?

Umowa leasingu jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Umowa o roboty budowlane jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Nieuczciwe praktyki rynkowe a kryptoreklama

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową,

Nieuczciwe praktyki rynkowe

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową, w tym również reklamą i marketingiem, które jest bezpośrednio związane z promocją lub nabyciem produktu przez konsumenta.

Niedozwolone urządzenia a czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Naśladowanie gotowego produktu jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Nakłanianie do niewykonania umowy jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Czy wiesz na czym polega umowa spedycji?

Umowa spedycji jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Czy wiesz na czym polega umowa rachunku bankowego?

Umowa rachunku bankowego jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Na czym polega umowa przewozu?

Umowa przewozu jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Zasady elektronicznej korespondencji biznesowej

Komunikacja w stosunkach handlowych odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu wizerunku firmy.

REKLAMA