REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wybór formy opodatkowania dochodów firmy

Jeżeli zakładasz swój biznes musisz zadecydować w jakiej formie będą opodatkowane dochody (przychody) firmy. Nie jest to oczywiście banalna kwestia. Trafna decyzja może przynieść firmie spore oszczędności.

Nie płacisz za telefon - trafisz do rejestru dłużników

Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy nie płacą rachunków za usługi firmy, zostaną wpisani do Rejestru Dłużników w BIG InfoMonitor.

Blisko 3 mln raportów o zadłużeniu Polaków

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor od początku 2010 roku aż do końca maja b.r. udostępniło bankom około 3 mln raportów o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

Firmy kurierskie łamią prawo

Ponad 300 tys. zł kar – to bilans działań podjętych przez UOKiK w ciągu ostatniego roku wobec firm kurierskich.

REKLAMA

MPiPS uruchomi rządowy portal pracy

Firmy narzekają, że baza resortu pracy nie umożliwia szybkiego wyszukiwania kandydatów. W elektronicznej bazie wciąż brakuje ofert z powiatowych urzędów pracy. Przedsiębiorca e-mailem otrzyma informacje o osobach spełniających jego wymagania.

Najczęstsze błędy w dokumentacji na wsparcie eksportu – część II

Błędów występujących podczas aplikowania o środki unijne można często uniknąć. Wystarczy uczyć się na błędach innych wnioskodawców i dzięki temu przygotowywać dokumentację aplikacyjną bardziej starannie. Może to być klucz do przyznania unijnej dotacji.

Dni otwarte NBP

W najbliższy weekend Narodowy Bank Polski po raz kolejny organizuje dni otwarte. W sobotę 12 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę 13 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 NBP do siedziby w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4) wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznać działalność banku centralnego „od kuchni”.

Najczęstsze błędy w dokumentacji na wsparcie eksportu – część I

Po złożeniu wymaganej dokumentacji jest ona poddawana ocenie. Od wyników oceny może być uzależnione przyznanie unijnej dotacji.

REKLAMA

Dłużnicy wiedzą o konsekwencjach niespłacania długów

Przedstawiciele firm nie wiedzą jakie konsekwencje grożą dłużnikowi wpisanemu do BIG. Dużo więcej informacji o problemach jakie mogą mieć zadłużone osoby i firmy mają sami dłużnicy - wynika z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC we współpracy z dr Bogusławem Kwarciakiem.

Jak przygotować wniosek o dofinansowanie projektu szkoleniowego dla pracowników firmy

Innym sposobem skorzystania ze środków Programu Kapitał Ludzki jest samodzielne zaplanowanie, przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu szkoleniowego dla pracowników firmy.

Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych

W aktualnym okresie budżetowania UE środki Europejskiego Funduszu Społecznego dostępne są w Polsce w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zwanego w skrócie POKL. Programu ma za zadanie wsparcie przedsiębiorstw i pracowników przedsiębiorstw, instytucji systemu opieki społecznej, osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz uczniów i instytucji systemu oświaty.

Firmy lepiej oceniają sytuację na rynku

W tym kwartale nastroje wśród małych i średnich przedsiębiorstw są wyraźnie lepsze w porównaniu do poprzednich kwartałów br. – wynika z cyklicznego badania firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeprowadzonego przez wrocławski Instytut Keralla.

Z paszportem po unijną dotację

Nareszcie ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach konkursu istnieje możliwość otrzymania grantów na wsparcie działalności eksportowej przedsiębiorstw.

W jaki sposób uprościć system wdrażania funduszy unijnych w Polsce – część II

Podczas akcji „Proste fundusze” istnieje możliwość zgłoszenia swoich postulatów w zakresie uproszczenia systemu wdrażania i zarządzania funduszami unijnymi w latach 2007-2013.

W jaki sposób uprościć system wdrażania funduszy unijnych w Polsce – część I

Nie wszyscy wiedzą, że w ramach obecnej perspektywy finansowej funkcjonują zespoły ekspertów, którzy badają przypadki nadmiernej komplikacji procedur związanych z wdrażaniem funduszy unijnych w Polsce.

Gry losowe w Internecie mogą być zakazane

Celem zapobiegania oszustwom i przestępczości oraz w celu ochrony konsumentów państwo członkowskie ma prawo zakazać prowadzenia gier losowych w Internecie - uznał w zeszłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

Zmiany w prawie karnym

Wzmocnienie pozycji ofiary przestępstwa, upowszechnienie kar nieizolacyjnych, czy efektywne przeciwdziałanie przestępstwom seksualnym popełnionych na szkodę małoletnich - to niektóre ze zmian, które wprowadziła obowiązująca od 8 czerwca 2010 roku tzw. Duża Nowelizacja Kodeksów Karnych.

Jak skutecznie informować o funduszach unijnych w województwie łódzkim – część II

Realizując projekty przy współudziale środków unijnych spoczywa na nas szereg obowiązków w zakresie informacji i promocji. Działanie te mają na celu podniesieniu świadomości mieszkańców UE na temat funduszy unijnych.

MG: rozwój sektora MŚP to priorytet rządu

- Małe i średnie firmy stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce. Dlatego ważne jest tworzenie lepszych warunków rozwoju tego sektora gospodarki - powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas konferencji Komisji Gospodarki Narodowej „Mikro jest piękne”.

Podpisano umowę na inwestycję przeciwpowodziową

- Projekt przygotowany przez Lasy Państwowe ma szansę stać się pierwszym w Europie, realizowanym na tak wielką skalę, przedsięwzięciem związanym z małą retencją w lasach. Jego wartość to 195 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE stanowi 136 mln złotych –podaje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Wykryto kolejne oszustwo podatkowe

Dzięki współpracy Wywiadu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach i I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zatrzymano na terenie województwa śląskiego siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się zaniżaniem podatku VAT poprzez fikcyjne dostawy towarów - informuje Ministerstwo Finansów.

Jak skutecznie informować o funduszach unijnych w województwie łódzkim – część I

Beneficjenci realizujący projekty unijne są zobowiązani do przestrzegania zasad związanych z informacją i promocją funduszy unijnych.

Kurs złotego będzie spadał

Kurs złotego był stabilny podczas środowej sesji (9 czerwca br.) na rynku walutowym. Pozytywna opinia sejmowej Komisji Finansów Publicznych, co do kandydatury Marka Belki na stanowisko prezesa NBP nie zdołała umocnić polskiej waluty.

Nie odliczymy pełnego VAT od auta z kratką

Zgodnie z decyzją UE będzie można odliczyć 60 proc. VAT, ale nie więcej niż 6 tys. zł

Firmy czekają na prostszy system podatkowy

Wszystkie przepisy podatkowe tworzą skomplikowany system, który dla wielu przedsiębiorców stanowi duże wyzwanie. Otwieramy dyskusję, co należy w nim zmienić.

Roaming w UE nie będzie droższy

Wspólnota Europejska miała prawo ustanowić limity opłat pobieranych przez operatorów telefonii komórkowej za połączenia roamingowe – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Nie zapominaj o przedłużeniu firmowej domeny


Musisz wiedzieć, że w chwili wygaśnięcia domeny firma traci nie tylko możliwość kontaktu z odbiorcami za pośrednictwem poczty e-mail, prezentowania oferty poprzez stronę WWW, ale także zaufanie w oczach klientów.

Cięcia budżetowe w Niemczech nie wpłyną na polski eksport

Niemcy wejdą do grupy krajów wprowadzających plan oszczędnościowy. Planuje się, że do 2014 roku wydatki budżetowe zostaną zmniejszone o 80 mld euro.

Nieuczciwe praktyki rynkowe z zakresu podawania informacji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową, w tym również reklamą i marketingiem, które są bezpośrednio związane z promocją lub nabyciem produktu przez konsumenta.

Niewypłacalność a orzeczenie zakazu prowadzenia działalności

Niewypłacalność może doprowadzić do orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Pozbawienie przedsiębiorcy praw może obejmować okres od trzech do dziesięciu lat.

Uchylenie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Zgodę na przeprowadzenie koncentracji, w następstwie której konkurencja na rynku nie zostanie istotnie ograniczona, wydaje Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nieuczciwe praktyki rynkowe z zakresu reklamy

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową, w tym również reklamą i marketingiem, które są bezpośrednio związane z promocją lub nabyciem produktu przez konsumenta.

Odpowiedzialność karna przedsiębiorcy za nieuczciwe praktyki rynkowe

Przedsiębiorca, który dopuścił się dokonania nieuczciwych praktyk rynkowych ponosi odpowiedzialność cywilną oraz karną.

Odpowiedzialność karna za popełnienie czynu nieuczciwej konkurencji

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

Odpowiedzialność za nieuczciwe kopiowanie postaci produktu i sprzedaż lawinową

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Odpowiedzialność za wprowadzanie klientów przedsiębiorstwa w błąd

Czyn nieuczciwej konkurencji polega na takim działaniu, które pozostaje w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami,

Organizowanie systemu sprzedaży lawinowej jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Oznaczenie przedsiębiorstwa wprowadzające w błąd

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Podobieństwo produktów i systemy promocyjne jako czyny nieuczciwej konkurencji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową,

Podstawy ogłoszenia upadłości

W stosunku do dłużników upadłość ogłaszana jest wówczas, gdy staną się oni niewypłacalni. Oznacza to sytuację, w której nie wykonują swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Porozumienia ograniczające konkurencję

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów wprowadza zakaz porozumień ograniczających konkurencję. Zasada ta nie ma charakteru bezwzględnego.

Powiatowy rzecznik konsumentów a przedsiębiorcy

Obowiązki samorządu powiatowego z zakresu ochrony praw konsumentów realizuje powiatowy rzecznik konsumentów.

Prawa konsumenta przy nieuczciwych praktykach rynkowych

Przedsiębiorca, który dopuścił się dokonania nieuczciwych praktyk rynkowych ponosi odpowiedzialność cywilną oraz karną. Konsumentowi, który został poszkodowany przysługują określone uprawnienia.

Prezentacja produktu jako czyn nieuczciwej konkurencji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową,

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki

Prowadzenie działalności gospodarczej może wiązać się z założeniem spółki lub jednoosobowym prowadzeniem firmy.

Przedsiębiorca a sprzedaż konsumencka

Umowa sprzedaży konsumenckiej jest najczęściej zawieraną umową w obrocie powszechnym. Jej stronami są przedsiębiorca i konsument.

Przedsiębiorca jednoosobowy

Osoby fizyczne mogą podjąć się prowadzenia działalności gospodarczej jako jednoosobowi przedsiębiorcy. Warunkiem jest wpis do ewidencji.

Spadek bezrobocia dzięki pracom sezonowym

W maju br. stopa bezrobocia spadła do 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu. Stało się to przede wszystkim dzięki pracom sezonowym.

Zasady ponoszenia kosztów w postępowaniu sądowym

W postępowaniu sądowym, sąd rozlicza koszty dopiero w wyroku kończącym sprawę w instancji, stosując podstawową zasadę określaną mianem zasady odpowiedzialności za wynik postępowania. Co oznacza ta zasada, co może wpłynąć na modyfikację tej zasady, co gdy w procesie jest kliku przegranych?

REKLAMA