reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Niepewność na giełdach

Niepewność na giełdach

Oczywiście chodzi o rozwiązanie głównego problemu, z jakim mierzą się inwestorzy - czy odbicie z ubiegłego tygodnia jest tylko korektą wcześniejszych spadków czy powrotem trwałych zwyżek?

Odpowiedź może i powinna paść w tym tygodniu, ponieważ indeksy giełdowe w Europie w zasadzie już w poniedziałek mogą przetestować pierwsze poziomy oporu. Ponieważ zarówno w USA sesje zakończyły się zwyżkami, jak i na giełdach azjatyckich obserwowaliśmy dziś wzrosty, dobre nastroje mogą przenieść się do Europy.

Dodatkowo rosną notowania surowców, a także euro wobec dolara (już w okolicach 1,22 USD), a więc mamy sprzyjający układ czynników, który może doprowadzić do zwyżek w Europie, zresztą takie rozwiązanie sugerują notowania kontraktów na najważniejsze indeksy.

W przypadku WIG20 poziomem oporu, który może zatrzymać zwyżki jest szczyt z maja w okolicach 2 430 pkt. Ale jego przekroczenie może też skłonić do powrotu na rynek tych inwestorów, którzy wcześniej uznali już zmianę głównego trendu na GPW na spadkowy. Jeśli nie dziś, to w najbliższych dniach sprawa powinna się rozstrzygnąć.

Trzeba też sobie zdawać sprawę, że w miarę jak będą zbliżały się wakacje, atmosfera może robić się senna, a szanse na rozstrzygnięcie będą się oddalały, ponieważ urlopowa flauta potrafi utrzymywać się całymi tygodniami w przypadku rynków finansowych.

Czy w rozstrzyganiu tytułowego problemy mogą pomóc publikowane dane makro? Rynki w ostatnich dniach miały skłonność do ignorowania złych danych, więc jeśli pojawią się dobre informacje, mogłyby rzeczywiście okazać się pomocne. W tym tygodniu poznamy stopę inflacji w krajach UE i USA. Oczywiście niska inflacja jest po myśli posiadaczy akcji.

Ponadto - we wtorek, 15 czerwca br. - odczyt niemieckiego indeksu aktywności ekonomicznej ZEW, a w środę poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w USA (u nas te same dane w piątek). Także w środę dowiemy się jak prezentuje się sytuacja w sektorze budownictwa mieszkaniowego w USA (u nas te same dane GUS poda w czwartek), dzień później natomiast nastąpi publikacja indeksu wskaźników wyprzedzających w USA.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama