reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Blisko 3 mln raportów o zadłużeniu Polaków

Blisko 3 mln raportów o zadłużeniu Polaków

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor od początku 2010 roku aż do końca maja b.r. udostępniło bankom około 3 mln raportów o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

Banki przeglądają portfele kredytowe starając się wykryć ryzykowne kredyty nim kredytobiorca zacznie mieć kłopoty z ich obsługą. Świadczy o tym trzykrotnie większa w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba tzw.raportów monitorujących które służą ocenie sytuacji finansowej osób spłacających kredyty.

O zwiększonej ostrożności banków świadczy też wysoka dynamika pobieranych z BIK ocen punktowych (tzw.scoringów) oraz wzrost liczby raportów kredytowych służących do oceny wniosków kredytowych, wzrost jest wprawdzie niewielki, ale wynika to z silnego w tym roku spadku ilości udzielanych kredytów.

Z kolei Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor od początku 2010 roku aż do końca maja b.r. udostępniło około 3 mln raportów o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców. Oznacza to 34 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku, kiedy to firma przekazała różnym podmiotom 2 172 102 informacji gospodarczych. Porównując miesiąc do miesiąca można zauważyć, że w maju 2010 r. BIG InfoMonitor przekazał 572 304 raportów, czyli o 20 proc. więcej niż w maju 2009 r.

- W porównaniu z zeszłym rokiem, co miesiąc notujemy wzrosty liczby udostępnianych raportów. Ta prawidłowość niewątpliwie świadczy między innymi o stale rosnącej świadomości podmiotów rynku w kwestii oceny ryzyka transakcji handlowych - podsumowuje Mariusz Hildebrand, prezes Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor.

BIG InfoMonitor

Polecamy: Finanse.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama