reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Ranking kredytów gotówkowych – maj 2010 r.

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2010 r.

W ostatnim czasie zauważyć można coraz bardziej agresywną konkurencję banków w oferowaniu pożyczek i kredytów gotówkowych. Często pojawiają się promocje kredytów bez prowizji, opłat przygotowawczych i z obniżonym oprocentowaniem.

Najtańsze kredyty gotówkowe w maju 2010 r.

Spośród dostępnych w maju bieżącego roku ofert pożyczek i kredytów gotówkowych dla poszukiwanej kwoty 5 000 zł spłacanej przez rok, najkorzystniejszej w dalszym ciągu kształtują się propozycje „Wygodnego Kredytu Gotówkowego” w Getin Banku, gdzie klienci mogą uzyskać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych, tj. z prowizją wynosząca jedynie 2% oraz oprocentowaniem nominalnym 8,4% w skali roku!

Tuż za propozycją Getin Bank uplasowała się propozycja Volkswagen Banku, gdzie miesięczna rata jest o jedyne 4 zł droższa (449 zł), prowizja wynosi tylko 1%, ale wyższe jest oprocentowanie, które wynosi 11,95%.

Na najniższe miejsce podium wdarła się szturmem propozycja Allianz Banku, który dla wniosków złożonych za pośrednictwem Internetu umożliwia zaciągnięcie kredytu bez konieczności odprowadzenia jakichkolwiek opłat wstępnych (prowizji itp.).

Zobacz: Kiedy kredyt i pożyczka konsumpcyjna będą tańsze?

Co nas może czekać w najbliższym czasie?

W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów Dotyczy to głównie banków, których siedziby są w krajach potencjalnie zagrożonych, tj. Grecja, Hiszpania itp.

Czy zatem należy się spodziewać zmian cen kredytów w Polbanku, Santander, Millennium. Pierwsze zmiany widoczne są już w ofercie Polbanku, który podwyższył stawkę prowizji za udzielenie „Kredytu na Miarę”. Banki dodatkowo zachęcają do skorzystania z ubezpieczeń oferowanych przy kredytach gotówkowych. Dzięki wpływom z ubezpieczeń banki osiągają większą rentowność na sprzedaży kredytów.

Zobacz serwis: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Raczej nie powinna w najbliższym czasie zmienić się wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, co wprost ma swoje odzwierciedlenia w maksymalnym pułapie odsetek, które mogą inkasować od klientów banki (czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP, czyli dziś 4 x 5%, tj. 20%).

Ranking kredytów gotówkowych - maj 2010 r.
LP Bank Nazwa produktu Rata równa w PLN Oprocentowanie nominalne Prowizja
1 Getin Bank Wygodny Kredyt Gotówkowy 445 8,40% 2,00%
2 Volkswagen Bank Kredyt Plus 449 11,95% 1,00%
3 Allianz Bank Kredyt gotówkowy 457 17,40% 0,00%
4 Polbank EFG Kredyt na Miarę "Korzystny" 457 11,90% 3,00%
5 BZ WBK Kredyt gotówkowy 466 11,99% 5,00%
6 Nordea Bank Kredyt konsumpcyjny 466 15,50% 1-3%
7 PKO BP Szybki Serwis kredytowy 471 13,65% 5,00%
8 Kredyt Bank Kredyt gotówkowy 474 15,00% 5,00%
9 Multibank Kredyt gotówkowy 474 15,25% 3-5%
10 Bank BGŻ Pożyczka Tu i teraz 476 17,50% 4,00%
Założenia: kwota kredytu 5 000 PLN, okres kredytowania 12 miesięcy, prowizja wliczona w ratę.
Dane na dzień 16.05

reklama

Czytaj także

Autor:

TotalMoney.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów.
W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama