REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kredyt bez prowizji - za co więc zapłacimy

Marcin Cieszyński
Banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat.
Banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat.

REKLAMA

REKLAMA

Aktualnie oferowanych jest wiele propozycji pożyczek i kredytów gotówkowych udzielanych bez prowizji. Jak to jest, że od czasu do czasu banki umożliwiają zaciągniecie kredytu nie inkasując sobie z tego tytułu prowizji? Czy są jakieś inne opłaty lub prowizje którymi to banki rekompensują sobie utratę przychodów? Sprawdźmy!

Kto oferuje dziś kredyt bez prowizji

Obecnie propozycją pożyczki lub kredytu gotówkowego udzielanego bez prowizji kuszą następujące banki:

REKLAMA

Zobacz serwis: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Czym wyróżniają się poszczególne oferty kredytów z prowizją 0%?

Jak można się słusznie domyślać, aby możliwe było skorzystanie z promocji kredytu gotówkowego, bez prowizji, należy zgodzić się na zaproponowane przez bank warunki dotyczące danej oferty i tak dla:

  • “Pożyczki ekspresowej” Banku Pekao S.A. nie pobrana zostanie prowizja w przypadku gdy osoba zawierająca umowę kredytową posiada lub założy konto osobiste w tym banku, a jednocześnie podpisze umowę kredytową, gdzie oprocentowanie nominalne dla pożyczki w skali roku wynosi aż 19,99%!
  • “Max Pożyczki Mini Raty” PKO Banku Polskiego 0% prowizji dotyczy tylko kwota kredytu z przedziału od powyżej 3 000 do 5 000 zł spłacanych w 12 ratach z wymaganym ubezpieczeniem od następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, a którego koszt wynosi aż 4,2% kwoty pożyczki!
  • “Kredytu gotówkowego” Allianz Banku brak opłaty przygotowawczej (w Allianz Bank nie pobierana jest prowizji tylko opłata przygotowawcza) dotyczy kredytów, które udzielane są na okres do 60 miesięcy, dla kwot do 30 000 zł z wymaganym przystąpieniem przez kredytobiorcę do ubezpieczenia oferowanego przez TUiR Allianz (zakres: zgon, całkowite trwałe inwalidztwo, czasowa niezdolność do pracy, poważne zachorowanie, utrata pacy albo zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku), którego koszt wynosi 0,2% kwoty kredytu x liczba miesięcy spłaty. Dodatkowym atutem tego kredytu jest obniżone oprocentowanie nominalne, które wynosi dla tej oferty specjalnej tylko 10,9% w skali roku (standardowo 17,4%)!

Zobacz: Do którego banku udać się po kredyt gotówkowy – ranking z sierpnia 2011 r.

Założenie: kwota 5 000zł "na rękę", okres kredytowania 12 miesięcy               
Lp. Bank Nazwa
produktu
Rata dla promocji
prowizja 0%
Rata dla
standardowej oferty
1 Allianz Bank Kredyt gotówkowy 452,28 zł 480,02 zł
2 Bank Pekao S.A. Pożyczka ekspresowa 463,15 zł 487,53 zł
3 PKO Bank Polski Max Pożyczka Mini Rata 480,11 zł 487,53 zł

Nie ma nic za darmo!

Jak zatem zostało powyżej przedstawione banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat. Najczęściej stosowanymi trikami są: naliczanie maksymalnych odsetek (zgodnie z tzw. Ustawą antylichwiarską jest to obecnie pułap 20%), wymóg skorzystania z ubezpieczenia, albo bardzo ograniczona (kwotowo lub okresem kredytowania) oferta. Są to i tak lepsze propozycje od standardowych…

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA