reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Kredyt bez prowizji - za co więc zapłacimy

Kredyt bez prowizji - za co więc zapłacimy

Aktualnie oferowanych jest wiele propozycji pożyczek i kredytów gotówkowych udzielanych bez prowizji. Jak to jest, że od czasu do czasu banki umożliwiają zaciągniecie kredytu nie inkasując sobie z tego tytułu prowizji? Czy są jakieś inne opłaty lub prowizje którymi to banki rekompensują sobie utratę przychodów? Sprawdźmy!

Kto oferuje dziś kredyt bez prowizji

Obecnie propozycją pożyczki lub kredytu gotówkowego udzielanego bez prowizji kuszą następujące banki:

Zobacz serwis: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Czym wyróżniają się poszczególne oferty kredytów z prowizją 0%?

Jak można się słusznie domyślać, aby możliwe było skorzystanie z promocji kredytu gotówkowego, bez prowizji, należy zgodzić się na zaproponowane przez bank warunki dotyczące danej oferty i tak dla:

  • “Pożyczki ekspresowej” Banku Pekao S.A. nie pobrana zostanie prowizja w przypadku gdy osoba zawierająca umowę kredytową posiada lub założy konto osobiste w tym banku, a jednocześnie podpisze umowę kredytową, gdzie oprocentowanie nominalne dla pożyczki w skali roku wynosi aż 19,99%!
  • “Max Pożyczki Mini Raty” PKO Banku Polskiego 0% prowizji dotyczy tylko kwota kredytu z przedziału od powyżej 3 000 do 5 000 zł spłacanych w 12 ratach z wymaganym ubezpieczeniem od następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, a którego koszt wynosi aż 4,2% kwoty pożyczki!
  • “Kredytu gotówkowego” Allianz Banku brak opłaty przygotowawczej (w Allianz Bank nie pobierana jest prowizji tylko opłata przygotowawcza) dotyczy kredytów, które udzielane są na okres do 60 miesięcy, dla kwot do 30 000 zł z wymaganym przystąpieniem przez kredytobiorcę do ubezpieczenia oferowanego przez TUiR Allianz (zakres: zgon, całkowite trwałe inwalidztwo, czasowa niezdolność do pracy, poważne zachorowanie, utrata pacy albo zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku), którego koszt wynosi 0,2% kwoty kredytu x liczba miesięcy spłaty. Dodatkowym atutem tego kredytu jest obniżone oprocentowanie nominalne, które wynosi dla tej oferty specjalnej tylko 10,9% w skali roku (standardowo 17,4%)!

Zobacz: Do którego banku udać się po kredyt gotówkowy – ranking z sierpnia 2011 r.

Założenie: kwota 5 000zł "na rękę", okres kredytowania 12 miesięcy               
Lp. Bank Nazwa
produktu
Rata dla promocji
prowizja 0%
Rata dla
standardowej oferty
1 Allianz Bank Kredyt gotówkowy 452,28 zł 480,02 zł
2 Bank Pekao S.A. Pożyczka ekspresowa 463,15 zł 487,53 zł
3 PKO Bank Polski Max Pożyczka Mini Rata 480,11 zł 487,53 zł

Nie ma nic za darmo!

Jak zatem zostało powyżej przedstawione banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat. Najczęściej stosowanymi trikami są: naliczanie maksymalnych odsetek (zgodnie z tzw. Ustawą antylichwiarską jest to obecnie pułap 20%), wymóg skorzystania z ubezpieczenia, albo bardzo ograniczona (kwotowo lub okresem kredytowania) oferta. Są to i tak lepsze propozycje od standardowych…

reklama

Czytaj także

Autor:

TotalMoney.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat.
Banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama