REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kredyt bez prowizji - za co więc zapłacimy

Marcin Cieszyński
Banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat.
Banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat.

REKLAMA

REKLAMA

Aktualnie oferowanych jest wiele propozycji pożyczek i kredytów gotówkowych udzielanych bez prowizji. Jak to jest, że od czasu do czasu banki umożliwiają zaciągniecie kredytu nie inkasując sobie z tego tytułu prowizji? Czy są jakieś inne opłaty lub prowizje którymi to banki rekompensują sobie utratę przychodów? Sprawdźmy!

Kto oferuje dziś kredyt bez prowizji

Obecnie propozycją pożyczki lub kredytu gotówkowego udzielanego bez prowizji kuszą następujące banki:

REKLAMA

Zobacz serwis: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Czym wyróżniają się poszczególne oferty kredytów z prowizją 0%?

Jak można się słusznie domyślać, aby możliwe było skorzystanie z promocji kredytu gotówkowego, bez prowizji, należy zgodzić się na zaproponowane przez bank warunki dotyczące danej oferty i tak dla:

 • “Pożyczki ekspresowej” Banku Pekao S.A. nie pobrana zostanie prowizja w przypadku gdy osoba zawierająca umowę kredytową posiada lub założy konto osobiste w tym banku, a jednocześnie podpisze umowę kredytową, gdzie oprocentowanie nominalne dla pożyczki w skali roku wynosi aż 19,99%!
 • “Max Pożyczki Mini Raty” PKO Banku Polskiego 0% prowizji dotyczy tylko kwota kredytu z przedziału od powyżej 3 000 do 5 000 zł spłacanych w 12 ratach z wymaganym ubezpieczeniem od następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, a którego koszt wynosi aż 4,2% kwoty pożyczki!
 • “Kredytu gotówkowego” Allianz Banku brak opłaty przygotowawczej (w Allianz Bank nie pobierana jest prowizji tylko opłata przygotowawcza) dotyczy kredytów, które udzielane są na okres do 60 miesięcy, dla kwot do 30 000 zł z wymaganym przystąpieniem przez kredytobiorcę do ubezpieczenia oferowanego przez TUiR Allianz (zakres: zgon, całkowite trwałe inwalidztwo, czasowa niezdolność do pracy, poważne zachorowanie, utrata pacy albo zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku), którego koszt wynosi 0,2% kwoty kredytu x liczba miesięcy spłaty. Dodatkowym atutem tego kredytu jest obniżone oprocentowanie nominalne, które wynosi dla tej oferty specjalnej tylko 10,9% w skali roku (standardowo 17,4%)!

Zobacz: Do którego banku udać się po kredyt gotówkowy – ranking z sierpnia 2011 r.

Założenie: kwota 5 000zł "na rękę", okres kredytowania 12 miesięcy               
Lp. Bank Nazwa
produktu
Rata dla promocji
prowizja 0%
Rata dla
standardowej oferty
1 Allianz Bank Kredyt gotówkowy 452,28 zł 480,02 zł
2 Bank Pekao S.A. Pożyczka ekspresowa 463,15 zł 487,53 zł
3 PKO Bank Polski Max Pożyczka Mini Rata 480,11 zł 487,53 zł

Nie ma nic za darmo!

Jak zatem zostało powyżej przedstawione banki poszukują sposobów na zrekompensowanie sobie utraconych wskutek zaniechania pobierania prowizji przychodów z tytułu prowizji i opłat. Najczęściej stosowanymi trikami są: naliczanie maksymalnych odsetek (zgodnie z tzw. Ustawą antylichwiarską jest to obecnie pułap 20%), wymóg skorzystania z ubezpieczenia, albo bardzo ograniczona (kwotowo lub okresem kredytowania) oferta. Są to i tak lepsze propozycje od standardowych…

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA