Kategorie

Tanie kredyty na wakacje – czerwcowe promocje pożyczek

Marcin Cieszyński
Kredyty wakacyjne - czy są opłacalne?
Kredyty wakacyjne - czy są opłacalne?
Wakacje za pasem, a domowy budżet świeci pustkami? Rozwiązaniem takiej kryzysowej sytuacji wydaje się pożyczka lub kredyt gotówkowy, dostępne w większości banków działających w Polsce.

Instytucje finansowe zaciekle walczą o przychylność klientów, co chwila uruchamiając nowe specjalne oferty promocyjne. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym propozycjom, wszak promocja promocji nierówna.

Na którą promocję się zdecydować

Aktualnie wiele banków komunikuje różnego rodzaju oferty specjalne swoich pożyczek oraz kredytów gotówkowych. W niniejszym opracowaniu w głównej mierze zajmiemy się najintensywniej komunikowanymi ofertami promocyjnymi „kredytów wakacyjnych” (kredytów na wakacje), do których zaliczymy oferty:

 • Raiffeisen Bank Polska S.A. z propozycją „Kredytu konsumpcyjnego” w ramach promocji „Kredyty gotówkowe do wzięcia” obowiązującej do 9 lipca 2010 r, gdzie udostępnione zostały cztery rodzaje kredytu – pierwszy 10 000 zł na 2 lata, drugi 20 000 zł na 3 lata, trzeci 30 000 zł na 4 lata oraz czwarty 40 000 zł na pięć lat. Oprocentowanie nominalne wynosi odpowiednio 9, 10, 11 i 12%. Co warte podkreślenia kredyty udzielane są bez prowizji, a jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia, aby skorzystać z promocji jest przystąpienie do atrakcyjnego pakietu ubezpieczeniowego, chroniącego kredytobiorcę w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Oferta skierowania jest do klientów osiągających dochody min. 3 000 zł netto miesięcznie.

Zobacz: O ile spada zdolność kredytowa w poszczególnych bankach?

 • PKO Banku Polskiego z propozycją „Max Pożyczki Mini Raty”, gdzie za każdy 1000 zł pożyczki miesięczna rata wyniesie tylko 25,39 zł. Niewiele, szczególnie z uwagi na to, że ta propozycja dostępna jest też w opcji bez ubezpieczenia, a okres kredytowania wynosi 5 lat. Chcąc skorzystać z tej oferty należy posiadać ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) w PKO Banku Polskim od co najmniej pół roku, albo przenieść swoje konto do PKO BP i systematycznie zasilać je wpływami z tytułu uzyskiwanych dochodów;
 • Banku Pekao S.A. z ofertą „Pożyczki Ekspresowej”, w ramach której do końca czerwca nie zostanie pobrana prowizja za udzielenie kredytu! W ramach tej oferty nie jest wymagany zakup ubezpieczenia, ani nie ma ograniczeń co do kwoty, okresu kredytowania czy też zabezpieczeń;
 • Lukas Bank z propozycją „Kredytu gotówkowego”, którego promocja polegająca na niepobieraniu prowizji za jego udzielenie obowiązuje do 15 lipca 2010 roku. Chcąc skorzystać z promocyjnego kredytu Lukas Bank należy posiadać lub założyć bezpłatne konto osobistego w Lukas Banku. Na tym koncie niezbędne jest ustanowienie auto-spłaty zaciąganego zobowiązania przy jednoczesnym comiesięcznym zasilaniu rachunku kwotą w wysokości minimum 800 zł. Pewnego rodzaju ograniczeniem może być to, że minimalna kwota kredytu w ramach promocji (tj. zwolnionej z opłaty przygotowawczej i prowizji) wynosi 5 000 zł netto, zaś do kredytu należało będzie zakupić pakiet ubezpieczeniowy – na wakacje to jednak powinno wystarczyć;
 • Getin Banku z ofertą „Kredytu gotówkowego” w ramach promocji funkcjonującej pod nazwą „Raty gratisowe”, gdzie do końca sierpnia br. w zalezności od długości okresu kredytowania, ostatnich kilka rat będzie nieoprocentowanych (przykładowo dla kredytu z okresem spłaty 60 miesięcy ostatnich 12 miesięcy, zaś dla rocznego kredytu 6 miesięcy)! Prowizja w ramach tej oferty wynosi 4,99%, zaś oprocentowanie rocznego kredytu wynosi w pierwszych sześciu miesiącach 18,4%, a w kolejnych sześciu 0%! Niestety kredyt dostępny jest tylko w opcji z ubezpieczeniem, które może zostać zamienione na poręczenie osób trzecich. Zatem, aby otrzymać zwolnienie z odsetek dla ostatnich rat, wymagana jest prawidłowa obsługa kredytu w okresie, w którym naliczane jest oprocentowanie w standardowej wysokości;
 • Kredyt Bank z propozycją „Kredytu gotówkowego”, gdzie do 18 czerwca br. stawka prowizji za udzielenie kredytu wynosi 0% - jedynym warunkiem jest posiadanie konta osobistego typu Ekstrakonto lub założenie takiego rachunku (wówczas zostaniemy zwolnieni z opłaty za jego prowadzenie przez okres trzech miesięcy).

Wakacje na promocyjny kredyt

Możliwości sfinansowania swoich wakacyjnych marzeń jest wiele. Wybierać możemy spośród tych ofert, które kuszą potencjalnie zainteresowanych długim okresem kredytowania (przez co rata może być naprawdę niska) – dla przykładu do 96 miesięcy w PKO BP, czy nawet do 10 lat w Alior Banku!!!

Zobacz też serwis: Podróże

Bez prowizji kredyt uzyskamy obecnie w Banku Pekao S.A., Kredyt Banku lub Lukas Banku. Na obniżone oprocentowanie z kolei mogą liczyć klienci zainteresowani kwotą do 3 000 zł w PKO Banku Polskim (tylko w opcji z ubezpieczeniem, dla kredytów spłacanych w rok).

Natomiast oferta Raiffeisen Bank Polska S.A. wyróżnia się gotowym rozwiązaniem, bardzo atrakcyjną ceną oraz faktem, że nie jest powiązana z koniecznością otwarcia konta osobistego.

Wydaje się, że najdalej w warunkach promocji posunął się Getin Bank, jednak raty 0% dotyczą tylko ostatnich spłacanych rat (po uprzednio terminowej regulacji wcześniejszych rat), jednak uwzględniając koszt prowizji oraz ewentualnego ubezpieczenia rzeczywiste oprocentowanie takiego kredytu może sięgać nawet 30%.

O tym gdzie i jak sfinansować nasze wakacyjne marzenia niech każdy zadecyduje sam – pożyczkę zaciąga się szybko i bez formalności, jednak jej spłata to zazwyczaj długie miesiące. Dlatego też nie zapożyczajmy się na kwoty większe niż w rzeczywistości są nam potrzebne – ideałem oczywiście jest sytuacja, w ramach której wakacyjne wojaże zostaną opłacone z regularnie odkładanych na ten cel oszczędności. Niestety na ten luksus może sobie pozwolić coraz mniejsze grono klientów…

Zestawienie kredytów gotówkowych dla kwoty 5000 zł na 2 lata, raty równe, prowizja jest wliczona w ratę.
Bank / nazwa kredytu Miesięczna rata (w PLN) Oprocentowanie rzeczywiste Prowizja za udzielenie kredytu
1 Polbank EFG / Kredyt na Miarę "Korzystny" 242,00 zł 16,10% 3,00%
2 Volkswagen Bank / Kredyt Plus 245,00 zł 17,20% 1,00%
3 BZ WBK / Kredyt gotówkowy 247,00 zł 18,60% 5,00%
4 PKO BP / Szybki Serwis Kredytowy 251,00 zł 20,60% 5,00%
5 Nordea Bank / Kredyt konsumpcyjny 252,00 zł 20,90% 3,00%
6 Raiffeisen Bank / Kredyt konsumpcyjny 254,00 zł 21,90% 0,00%
7 Kredyt Bank / Kredyt gotówkowy 255,00 zł 22,30% 5,00%
8 MultiBank / MultiGotówka 255,00 zł 22,60% 5,00%
9 Getin Bank / Wygodny Kredyt Gotówkowy 257,00 zł 23,50% 5,00%
10 Bank BGŻ / Pożyczka Tu i Teraz 259,00 zł 24,60% 4,00%
Bank Millennium / Pilna Pożyczka 259,00 zł 24,70% 5,00%

Zobacz: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  1 sty 2000
  27 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Oznakowanie CE

  Oznakowanie CE to wymóg, który wiele wyrobów musi posiadać, zanim trafi do sprzedaży. Oznakowanie CE wskazuje, że dany wyrób został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

  Rynek najmu (wrzesień/październik 2021 r.) - ceny, oferty, trendy

  Na rynku najmu ożywienie. Ofert mieszkań i pokoi na wynajem ubyło, a stawki pną się w górę i to już od kilku miesięcy. Jest to efekt odbudowy gospodarki, powrotu studentów na uczelnie oraz rosnących kosztów utrzymania mieszkań.

  Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości w Polsce przez osobę mieszkającą za granicą

  Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości. Jakich formalności trzeba dopełnić, gdy osoba mieszkająca za granicą odziedziczyła nieruchomość położoną w Polsce i chce ją sprzedać? Jakie dokumenty będą potrzebne do sprzedaży tej nieruchomości? Wyjaśnia Agata Stradomska, menedżer agencji nieruchomości.

  Zasady etykietowania żywności

  Sprzedawcy żywności i napojów, muszą podawać niezbędne informacje o produktach w swojej ofercie, aby konsument końcowy mógł podjąć świadomą decyzję o ich zakupie.

  Obowiązki w zakresie postępowania z odpadami WEEE

  Produkcja, dystrybucja lub sprzedaż sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak komputery, lodówki, telefony komórkowe, na mocy unijnych i krajowych przepisów oznacza obowiązek producenta, aby sprzęt ten był właściwe utylizowany i przetwarzany.

  Ubezpieczenia dla rolników z dopłatami z budżetu państwa

  Ubezpieczenia dla rolników z dopłatami. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych objętych dopłatami z budżetu państwa. Ubezpieczenia rolne "Bezpieczne Uprawy' i "Bezpieczne Zwierzęta" oferowane przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych są sprzedawane w placówkach Poczty Polskiej. Producenci rolni mogą liczyć na dopłaty do 65 proc. składki ubezpieczeniowej z budżetu państwa.

  Kredyty hipoteczne z opcją "klucz za dług"

  Kredyty hipoteczne - "klucz za dług". Żaden bank nie wprowadził do swojej oferty kredytu hipotecznego z opcją "klucz za dług" – wynika z informacji Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

  Uniwersalna ładowarka do urządzeń elektronicznych

  Uniwersalna ładowarka do urządzeń elektronicznych to mniej elektroodpadów i frustracji konsumentów. Po latach współpracy Komisji Europejskiej z branżą producentów urządzeń elektronicznych liczba ładowarek do telefonów komórkowych zmniejszyła się już z 30 do 3 w ostatniej dekadzie. Celem nowych przepisów jest ustanowienie wspólnego rozwiązania technicznego w zakresie ładowania wszystkich urządzeń.

  Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Kilka dni na złożenie wniosku.

  Koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej na realizację swoich zadań statutowych. Termin na złożenie wniosku mija 30 września.

  Jak zwiększyć wartość firmy

  Firma i marka istnieją dla klientów. To fakt. Inwestorzy stanowią także równie ważną grupę interesariuszy. I jednych, i drugich (a przede wszystkim ich kapitał) przyciągają marki silne, spójne w swej komunikacji i poważane na rynku. Jak zatem zwiększyć wartość firmy i marki, jeśli wciąż jesteśmy na etapie aspiracji do zostania liderem? Odpowiadamy.

  Idealny sprzedawca – 3 kroki do sukcesu

  Idealny sprzedawca jest pożądanym obiektem przez firmy sprzedażowe. Jego największą wartością są umiejętności oraz marka, którą buduje każdego dnia. W obecnych, trudnych czasach, kiedy sprzedaż głównie jest w sieci idealny sprzedawca musi stać się dobrym doradcą. Nie ważny jest produkt, który sprzedajesz. Ważne jest to, że to Ty jesteś sprzedawcą. Co buduje markę idealnego sprzedawcy? Jakie cechy powinien posiadać dobry handlowiec? Czy cena ma znaczenie w handlu?

  Nie budujemy rynku mieszkaniowego, dlatego mieszkania szybko drożeją

  Rynek mieszkaniowy. W sierpniu budowano prawie 252 tys. mieszkań, to najwyższy wynik w historii. Jednak nadal bardzo nam daleko do rozwiązania problemów mieszkaniowych bo nie korzystamy z rozwiązań, które sprawdziły się w wielu krajach.

  Bańka cenowa na rynku nieruchomości. Ceny mieszkań nie spadną dopóki stopy procentowe nie wzrosną

  Ceny mieszkań. Według szacunków, w ciągu ostatnich 2 lat ceny mieszkań wzrosły w wybranych miastach o ok. 1/3 lub więcej. W stolicy od stycznia do lipca tego roku metr kwadratowy podrożał nawet o 1 tys. złotych. Eksperci prognozują, że część metropolii osiągnie do końca br. wynik ponad 20% większy w relacji rocznej. Mimo znacznych wzrostów, nabywców zachęcają tanie kredyty. Ale jeśli te ostatnie podrożeją, to może nastąpić ograniczenie wzrostu cen na rynku nieruchomości, a nawet chwilowy ich spadek.

  Renta dożywotnia - od czego zależy jej wysokość

  Renta dożywotnia. O hipotece odwróconej możemy mówić w dwóch ujęciach: sprzedażowym i kredytowym. Model sprzedażowy to inaczej renta dożywotnia oferowana w Polsce przede wszystkim przez fundusze hipoteczne. W tym wypadku, w zamian za przekazanie prawa własności do nieruchomości, senior otrzymuje świadczenia pieniężne aż do swojej śmierci i może dożywotnio zamieszkiwać swoje lokum. Model kredytowy hipoteki odwróconej niestety nie istnieje w Polsce w praktyce. To usługa, którą mogłyby oferować banki na mocy ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, ale dotychczas żaden nie zdecydował się na takie rozwiązanie. Od czego zależy wysokość świadczeń w przypadku renty dożywotniej?

  Mój Prąd 3.0 - kończy się budżet, trzeba się spieszyć ze składaniem wniosku

  Mój Prąd 3.0. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że kończy się budżet tegorocznej, trzeciej już edycji programu „Mój Prąd”, który wynosi 534 mln zł. Ta kwota alokacji wystarczy na dofinansowanie maksymalnie 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, a zostało już złożonych ponad 162 tys. wniosków. Osoby chcące skorzystać z dotacji powinny spieszyć się ze złożeniem dokumentów. Już pod koniec września br. nabór może zostać zamknięty z powodu braku środków.

  Gaz SF6 tysiące razy bardziej szkodliwy niż CO2 wciąż stosowany w przemyśle

  Gaz fluorowy (sześciofluorek siarki, SF6) znajduje się na szczycie listy najbardziej szkodliwych gazów o globalnym potencjale cieplarnianym, z wynikiem 23,5 tys. razy wyższym niż CO2. Siedem lat temu Unia Europejska zakazała jego stosowania w produkcji m.in. butów sportowych czy opon samochodowych. Wciąż jednak jest wykorzystywany na dużą skalę w przemyśle. W efekcie jego stężenie w atmosferze w ciągu ostatnich dwudziestu lat wzrosło ponad dwukrotnie (w tym samym czasie ilość CO2 wzrosła o 11%). Komisja Europejska dokonuje obecnie przeglądu rozporządzenia – decyzję o całkowitym zakazie stosowania SF6 odroczyła do września br. Eksperci Eaton ostrzegają, że UE nie osiągnie neutralności klimatycznej bez rozwiązania tego problemu.

  Prototypy samochodów PRL: rewolucyjne i nieodżałowane

  Prototypy samochodów PRL, czyli historia opowiadająca o tym, jak kreatywni byli inżynierowie w czasach Polsku Ludowej. Oto 5 ciekawych konstrukcji.

  Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i niektórych działań obszarowych PROW

  Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i niektórych działań obszarowych PROW. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, rolnicy mogą liczyć na wcześniejsze otrzymanie środków w ramach zaliczek na poczet corocznych dopłat bezpośrednich oraz działań obszarowych PROW - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Cyfrowa odporność firmy - skąd wziąć szczepionkę?

  Cyfrowa odporność firmy - jak ją uzyskać? Skąd wziąć "szczepionkę"? Oto 7 najważniejszych warunków odporności cyfrowej firmy.

  Jak przygotować firmę na rewolucyjną transformację ZUS? [Webinarium 29 września]

  29 września 2021 r. odbędzie się bezpłatne webinarium „Jak przygotować firmę na rewolucyjną transformację ZUS?”, podczas którego eksperci Fiabilis Consulting Group kompleksowo przedstawią nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń społecznych i rozliczeń z ZUS. W trakcie webinarium omówione zostaną m.in. obecne i nadchodzące regulacje w kwestiach takich jak: nowe istotne terminy rozliczeń dla płatników składek, zasiłek chorobowy, składka wypadkowa czy postępowania kontrolne prowadzone przez ZUS. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

  Mitsubishi Eclipse Cross plug-in: test Outlandera coupe na prąd

  Mitsubishi Eclipse Cross plug-in pożycza świetnie znany napęd hybrydowy w Outlandera i łączy go z dużo ciekawszą stylizacją. Co z tego wyszło?

  Ładowarka USB-C standardem w całej UE

  Ładowarka USB-C standardem w UE. 23 września 2021 r. Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które mają ustalić jeden standard portu ładowania i technologii szybkiego ładowania. USB-C ma być standardowym portem wszystkich smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, słuchawek, przenośnych głośników i konsoli do gier wideo. Ponadto Komisja proponuje rozdzielenie sprzedaży ładowarek od sprzedaży urządzeń elektronicznych.

  Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na środkowy?

  Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na środkowy? To jedna z wątpliwości, którą mogą mieć kierowcy na drogach wielopasmowych. Rozwiejmy ją.

  Używane pickupy do 50 tys. Oto nasza lista

  Używane pickupy do 50 tys. zł? Na naszej liście pojawia się trzech mocnych graczy. I co ciekawe, jeden z nich nie pochodzi ze Stanów!

  Jak używać sprzęgła przy hamowaniu?

  Jak używać sprzęgła przy hamowaniu? To pytanie, które często zadają sobie nie tylko kursanci... Właśnie dlatego warto poznać odpowiedź na nie.