Kategorie

Tanie kredyty na wakacje – czerwcowe promocje pożyczek

Marcin Cieszyński
Kredyty wakacyjne - czy są opłacalne?
Wakacje za pasem, a domowy budżet świeci pustkami? Rozwiązaniem takiej kryzysowej sytuacji wydaje się pożyczka lub kredyt gotówkowy, dostępne w większości banków działających w Polsce.

Instytucje finansowe zaciekle walczą o przychylność klientów, co chwila uruchamiając nowe specjalne oferty promocyjne. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym propozycjom, wszak promocja promocji nierówna.

Na którą promocję się zdecydować

Aktualnie wiele banków komunikuje różnego rodzaju oferty specjalne swoich pożyczek oraz kredytów gotówkowych. W niniejszym opracowaniu w głównej mierze zajmiemy się najintensywniej komunikowanymi ofertami promocyjnymi „kredytów wakacyjnych” (kredytów na wakacje), do których zaliczymy oferty:

 • Raiffeisen Bank Polska S.A. z propozycją „Kredytu konsumpcyjnego” w ramach promocji „Kredyty gotówkowe do wzięcia” obowiązującej do 9 lipca 2010 r, gdzie udostępnione zostały cztery rodzaje kredytu – pierwszy 10 000 zł na 2 lata, drugi 20 000 zł na 3 lata, trzeci 30 000 zł na 4 lata oraz czwarty 40 000 zł na pięć lat. Oprocentowanie nominalne wynosi odpowiednio 9, 10, 11 i 12%. Co warte podkreślenia kredyty udzielane są bez prowizji, a jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia, aby skorzystać z promocji jest przystąpienie do atrakcyjnego pakietu ubezpieczeniowego, chroniącego kredytobiorcę w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Oferta skierowania jest do klientów osiągających dochody min. 3 000 zł netto miesięcznie.

Zobacz: O ile spada zdolność kredytowa w poszczególnych bankach?

 • PKO Banku Polskiego z propozycją „Max Pożyczki Mini Raty”, gdzie za każdy 1000 zł pożyczki miesięczna rata wyniesie tylko 25,39 zł. Niewiele, szczególnie z uwagi na to, że ta propozycja dostępna jest też w opcji bez ubezpieczenia, a okres kredytowania wynosi 5 lat. Chcąc skorzystać z tej oferty należy posiadać ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) w PKO Banku Polskim od co najmniej pół roku, albo przenieść swoje konto do PKO BP i systematycznie zasilać je wpływami z tytułu uzyskiwanych dochodów;
 • Banku Pekao S.A. z ofertą „Pożyczki Ekspresowej”, w ramach której do końca czerwca nie zostanie pobrana prowizja za udzielenie kredytu! W ramach tej oferty nie jest wymagany zakup ubezpieczenia, ani nie ma ograniczeń co do kwoty, okresu kredytowania czy też zabezpieczeń;
 • Lukas Bank z propozycją „Kredytu gotówkowego”, którego promocja polegająca na niepobieraniu prowizji za jego udzielenie obowiązuje do 15 lipca 2010 roku. Chcąc skorzystać z promocyjnego kredytu Lukas Bank należy posiadać lub założyć bezpłatne konto osobistego w Lukas Banku. Na tym koncie niezbędne jest ustanowienie auto-spłaty zaciąganego zobowiązania przy jednoczesnym comiesięcznym zasilaniu rachunku kwotą w wysokości minimum 800 zł. Pewnego rodzaju ograniczeniem może być to, że minimalna kwota kredytu w ramach promocji (tj. zwolnionej z opłaty przygotowawczej i prowizji) wynosi 5 000 zł netto, zaś do kredytu należało będzie zakupić pakiet ubezpieczeniowy – na wakacje to jednak powinno wystarczyć;
 • Getin Banku z ofertą „Kredytu gotówkowego” w ramach promocji funkcjonującej pod nazwą „Raty gratisowe”, gdzie do końca sierpnia br. w zalezności od długości okresu kredytowania, ostatnich kilka rat będzie nieoprocentowanych (przykładowo dla kredytu z okresem spłaty 60 miesięcy ostatnich 12 miesięcy, zaś dla rocznego kredytu 6 miesięcy)! Prowizja w ramach tej oferty wynosi 4,99%, zaś oprocentowanie rocznego kredytu wynosi w pierwszych sześciu miesiącach 18,4%, a w kolejnych sześciu 0%! Niestety kredyt dostępny jest tylko w opcji z ubezpieczeniem, które może zostać zamienione na poręczenie osób trzecich. Zatem, aby otrzymać zwolnienie z odsetek dla ostatnich rat, wymagana jest prawidłowa obsługa kredytu w okresie, w którym naliczane jest oprocentowanie w standardowej wysokości;
 • Kredyt Bank z propozycją „Kredytu gotówkowego”, gdzie do 18 czerwca br. stawka prowizji za udzielenie kredytu wynosi 0% - jedynym warunkiem jest posiadanie konta osobistego typu Ekstrakonto lub założenie takiego rachunku (wówczas zostaniemy zwolnieni z opłaty za jego prowadzenie przez okres trzech miesięcy).

Wakacje na promocyjny kredyt

Możliwości sfinansowania swoich wakacyjnych marzeń jest wiele. Wybierać możemy spośród tych ofert, które kuszą potencjalnie zainteresowanych długim okresem kredytowania (przez co rata może być naprawdę niska) – dla przykładu do 96 miesięcy w PKO BP, czy nawet do 10 lat w Alior Banku!!!

Zobacz też serwis: Podróże

Reklama

Bez prowizji kredyt uzyskamy obecnie w Banku Pekao S.A., Kredyt Banku lub Lukas Banku. Na obniżone oprocentowanie z kolei mogą liczyć klienci zainteresowani kwotą do 3 000 zł w PKO Banku Polskim (tylko w opcji z ubezpieczeniem, dla kredytów spłacanych w rok).

Natomiast oferta Raiffeisen Bank Polska S.A. wyróżnia się gotowym rozwiązaniem, bardzo atrakcyjną ceną oraz faktem, że nie jest powiązana z koniecznością otwarcia konta osobistego.

Wydaje się, że najdalej w warunkach promocji posunął się Getin Bank, jednak raty 0% dotyczą tylko ostatnich spłacanych rat (po uprzednio terminowej regulacji wcześniejszych rat), jednak uwzględniając koszt prowizji oraz ewentualnego ubezpieczenia rzeczywiste oprocentowanie takiego kredytu może sięgać nawet 30%.

O tym gdzie i jak sfinansować nasze wakacyjne marzenia niech każdy zadecyduje sam – pożyczkę zaciąga się szybko i bez formalności, jednak jej spłata to zazwyczaj długie miesiące. Dlatego też nie zapożyczajmy się na kwoty większe niż w rzeczywistości są nam potrzebne – ideałem oczywiście jest sytuacja, w ramach której wakacyjne wojaże zostaną opłacone z regularnie odkładanych na ten cel oszczędności. Niestety na ten luksus może sobie pozwolić coraz mniejsze grono klientów…

Zestawienie kredytów gotówkowych dla kwoty 5000 zł na 2 lata, raty równe, prowizja jest wliczona w ratę.
Bank / nazwa kredytu Miesięczna rata (w PLN) Oprocentowanie rzeczywiste Prowizja za udzielenie kredytu
1 Polbank EFG / Kredyt na Miarę "Korzystny" 242,00 zł 16,10% 3,00%
2 Volkswagen Bank / Kredyt Plus 245,00 zł 17,20% 1,00%
3 BZ WBK / Kredyt gotówkowy 247,00 zł 18,60% 5,00%
4 PKO BP / Szybki Serwis Kredytowy 251,00 zł 20,60% 5,00%
5 Nordea Bank / Kredyt konsumpcyjny 252,00 zł 20,90% 3,00%
6 Raiffeisen Bank / Kredyt konsumpcyjny 254,00 zł 21,90% 0,00%
7 Kredyt Bank / Kredyt gotówkowy 255,00 zł 22,30% 5,00%
8 MultiBank / MultiGotówka 255,00 zł 22,60% 5,00%
9 Getin Bank / Wygodny Kredyt Gotówkowy 257,00 zł 23,50% 5,00%
10 Bank BGŻ / Pożyczka Tu i Teraz 259,00 zł 24,60% 4,00%
Bank Millennium / Pilna Pożyczka 259,00 zł 24,70% 5,00%

Zobacz: Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  1 sty 2000
  13 cze 2021
  Zakres dat:

  Rzecznik MŚP wnioskuje o rekompensatę za ostatnie miesiące lockdownu

  Jest wniosek rzecznika MŚP o przedłużenie o miesiąc wypłaty rekompensat z tarczy branżowej dla branż, które nie mogły osiągać przychodów w maju, m.in. klubów nocnych i dyskotek.

  Program „Ciepła woda bez piecyka” - do 200 tys. zł dofinansowania

  Program „Ciepła woda bez piecyka”. Do 200 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać zarządcy budynków wielorodzinnych, w tym wspólnot mieszkaniowych w Krakowie, którzy przystąpią do programu „Ciepła woda bez piecyka”. Zakłada on zastępowanie piecyków łazienkowych centralną instalacją ciepłej wody.

  Czy pracownik na home office naraża firmę na cyberataki?

  Blisko 80% organizacji doświadczyło cyberataków z powodu zwiększonej liczby pracowników pracujących z domu podczas pandemii. Niestety specjaliści ds. bezpieczeństwa bagatelizują prawdopodobieństwo wystąpienia istotnych incydentów.

  Od czego zależy bezpieczeństwo IT w firmie?

  Bezpieczeństwo IT to podstawa w firmie. Bez odpowiednich regulacji i polityk w tym zakresie, organizacje same narażają się na szereg zagrożeń związanych z bezpieczeństwem wrażliwych danych, ciągłością działania, utratą reputacji a co za tym idzie stratami finansowymi.

  Bieżąca prognoza ekonomiczna - bezrobocie, inflacja, PKB

  Spowolnienie gospodarcze w 2020 roku w Polsce okazało się łagodniejsze niż to na poziomie średniej unijnej. PKB Polski w 2020 roku spadło o zaledwie o 2,8%, podczas gdy PKB strefy euro skurczyło się o 6.6%. Jak wyglądają pozostałe wskaźniki ekonomiczne?

  Co piąta firma zamierza zatrudnić nowych pracowników

  Przedsiębiorcy myślą intensywnie o tym, jak najlepiej wykorzystać sytuację rosnącej konsumpcji. Blisko 18 proc. firm planuje inwestycje, głównie w sprzęt i maszyny. Równocześnie rośnie poziom zatrudnienia.

  Rejestr REGON. Przybyło nowych firm

  W maju w rejestrze REGON zarejestrowano 32,76 tys. firm, +5,0 proc. mdm - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Ile firm zawiesiło swoją działalność?

  Czy deweloperzy będą budować na gruntach gminnych?

  Inwestycje mieszkaniowe. Czy będą powstawać osiedla na gruntach gminnych w ramach współpracy opartej o nowe przepisy dotyczące rozliczania lokali lub budynków w cenie nieruchomości zbywanych z gminnego zasobu nieruchomości, tzw. ustawy lokal za grunt? Jak deweloperzy oceniają możliwość realizacji projektów w nowym programie? Czy gminne grunty są dla nich interesujące?

  Luzowanie obostrzeń - większe limity w hotelach, otwarte dyskoteki

  Od 26 czerwca zwiększa się maksymalne obłożenie hoteli. Podniesiony zostanie też limit osób na targach, konferencjach i koncertach. Do limitów osób nie będą wliczały się osoby zaszczepione.

  Jacek Bisiński (Google): Agroturystyka wysoko w wyszukiwarkach [PODCAST]

  Jak podaje Google, w ostatnim miesiącu 7 na 10 wyszukiwań związanych z podróżami dotyczyło miejsc w Polsce, a 31% było związanych z zagranicą. Jakie kierunki najczęściej wpisujemy do wyszukiwarki? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

  Jak założyć PKK przez internet?

  Jak założyć PKK przez internet? Wystarczy że kandydat na kierowcę odwiedzi rządową stronę i po wypełnieniu zatwierdzi wniosek profilem zaufanym.

  Jak usunąć wpis taxi z dowodu? Czy się da?

  Jak usunąć wpis taxi z dowodu rejestracyjnego pojazdu? No i tu pojawia się pewien problem. Bo przepisy mówią nie o usunięciu, a raczej wykreśleniu.

  Gaz nie wbity w dowód: jak zalegalizować LPG w aucie?

  Gaz nie wbity w dowód? Jak zalegalizować obecność instalacji LPG w aucie? Błąd podczas montażu będzie kosztować kierowcę trochę... czasu!

  Łączenie w jednym oświadczeniu różnych zgód - wyrok NSA

  Czy łączenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zgody na telemarketing w jednym oświadczeniu klienta jest zgodne z prawem?

  Kredyt denominowany w walucie obcej - wyrok TSUE dot. przedawnienia zwrotu pieniędzy

  Kredyt denominowany w walucie obcej. Wobec konsumenta, który zawarł umowę kredytu denominowanego w walucie obcej i nie ma wiedzy w zakresie nieuczciwego charakteru warunku zawartego w umowie kredytu, nie może obowiązywać jakikolwiek termin przedawnienia w odniesieniu do zwrotu kwot zapłaconych na podstawie tego warunku - orzekł 10 czerwca 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawach dotyczących kredytów denominowanych we franku szwajcarskim (CHF), gdzie walutą spłaty było euro (EUR). Zdaniem TSUE, informacje przekazane konsumentowi przez kredytodawcę dotyczące istnienia ryzyka kursowego nie spełniają wymogu przejrzystości, jeżeli opierają się na założeniu, że parytet między walutą rozliczeniową a walutą spłaty pozostanie stabilny przez cały okres obowiązywania tej umowy.

  Subskrypcyjny model sprzedaży - zagrożenia dla firm

  76 % internautów nie rozumie powodów, dla których należałoby płacić za dostęp do artykułów w sieci. Jest to poważna bariera dla rozwoju modelu subskrypcyjnego w polskich mediach.

  Konsultacje ws. uprawnień do połowów między UE a Wielką Brytanią

  Zakończyły się dwustronne konsultacje między UE a Zjednoczonym Królestwem w sprawie uprawnień do połowów na 2021 i 2022 r. Co dalej ze współpracą w dziedzinie rybołówstwa?

  Jak zainwestować z sukcesem w lokal pod wynajem?

  Wynajem nieruchomości. Najważniejsze czynniki decydujące o biznesowym sukcesie inwestowania w nieruchomości na wynajem to lokalizacja, która jest dobrze skomunikowana, bliskość terenów zielonych i elastyczność funkcji.

  50% przedsiębiorców boi się o płynność [BADANIE]

  Co drugi przedsiębiorca z sektora MŚP stoi przed wyzwaniem, jakim jest utrzymanie płynności finansowej. Jednocześnie 3/4 firm ma odłożone środki pieniężne, po które może sięgnąć w razie potrzeby.

  Sprzedaż nieruchomości w drodze e-licytacji

  Sprzedaż nieruchomości w drodze e-licytacji. Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, podpisana już przez prezydenta, umożliwi prowadzenie sprzedaży nieruchomości w drodze e-licytacji.

  Mandat za brak wbitego haka. Ile wynosi?

  Mandat za brak wbitego haka: czy policjant może ukarać kierowcę grzywną? Jakie jeszcze konsekwencje oznacza brak haka w dowodzie rejestracyjnym?

  Czy mądrzejsze kraje są bogatsze?

  Przez lata prowadzono szeroko zakrojone badania nad związkiem między bogactwem a IQ, które w znacznym stopniu potwierdziły tezę, że inteligencja osobista wpływa na status finansowy. Zgromadzone dane niekoniecznie jednak dają pełny obraz sytuacji.

  Inteligentny dom - czego oczekują Polacy?

  Inteligentny dom. Ponad 50% Polaków deklaruje, że bardziej niż jeszcze rok temu zwraca uwagę na oszczędności na rachunkach – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla Netatmo. Potrzeba oszczędności jest najczęstszą zachętą do zakupu urządzeń smart home. Polacy kupują też inteligentne rozwiązania aby ułatwić sobie życie, co ma szczególne znaczenie teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu. W ciągu ostatniego roku urządzenie smart home kupił już co dziesiąty z nas.

  Startupowcy muszą nauczyć się rozmów z funduszami venture capital

  Pierwszy dialog między reprezentantem funduszu venture capital a start-upem przypomina nieco rozmowę kwalifikacyjną. Jest to pewna utarta konwencja, w ramach której padają podobne pytania: o model biznesowy, konkurencję, plan rozwoju czy oczekiwania względem wartości spółki.

  Bartosz Bąbrych: Pogłoski o śmierci polskiej fotowoltaiki są mocno przesadzone

  Trend na niezależność energetyczną i wytwarzanie własnego prądu jest już nie do odwrócenia - uważa Bartosz Bąbrych.