REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Europosłowie rozmawiają o walce z ubóstwem

REKLAMA

REKLAMA

Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Radosław Mleczko, Podsekretarz Stanu wzięli udział w posiedzeniu Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów w Luksemburgu, które odbyło się 7 czerwca 2010 r.

W czasie posiedzenia Rady odbyła się dyskusja Ministrów na temat nowej strategii „Europa 2020”. Zgodzono się na przedstawienie Radzie Europejskiej propozycji celu UE ograniczenia o 20 mln osób skali ubóstwa i wykluczenia społecznego do 2020 r. Dodatkowo przyjęto trzy wskaźniki UE mierzenia liczby osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, tj.:

REKLAMA

  • wskaźnik zagrożenia ubóstwem (osoby mające do dyspozycji mniej niż 60 proc. krajowej mediany dochodów);
  • wskaźnik deprywacji materialnej (osoby dotknięte co najmniej czterema z dziewięciu symptomów deprywacji);
  • wskaźnik określający liczbę osób żyjących w gospodarstwie domowym dotkniętym bezrobociem.

Biorąc pod uwagę cel UE, państwa członkowskie wyznaczą własne cele krajowe, dokonując wyboru najwłaściwszego wskaźnika (wskaźników), uwzględniając własną pozycję wyjściową i uwarunkowania. W ramach kompromisu przyjętego przez Radę uzgodniono również, iż w 2015 r. dojdzie do średniookresowego przeglądu zasadniczego celu UE, który obejmowałby przegląd wskaźników i brał pod uwagę aktualną sytuację ekonomiczną.

Rada przyjęła również konkluzje w zakresie:

  • trwałych systemów zabezpieczenia społecznego realizujących cele dotyczące adekwatnych świadczeń emerytalnych i włączenia społecznego;
  • nowych umiejętności w nowych miejscach pracy;
  • integracji Romów;
  • aktywności osób starszych;
  • jak również Rezolucję w sprawie nowych europejskich ram dotyczących niepełnosprawności.

REKLAMA

Na marginesie posiedzenia Rady Minister J. Fedak spotkała się z Viviane Reding, Wiceprzewodniczącą Komisji, Komisarz ds. Sprawiedliwości, Praw Fundamentalnych i Obywatelstwa oraz Laszlo Andorem, Komisarzem ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego. W czasie spotkań podjęto temat planowanych działań Komisji Europejskiej, ważnych z punku widzenia przewodnictwa Polski w Radzie UE.

Wskazano, iż ważnymi zagadnieniami przypadającymi na okres Prezydencji Polskiej w II połowie 2011 r. będą m.in. inicjatywy w zakresie systemów emerytalnych, aktywna polityka rynku pracy, zwalczanie przemocy wobec kobiet, działania na rzecz aktywnego starzenia się i osób niepełnosprawnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Zatrudnienie.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

REKLAMA

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA